Každý závod nevyjde podle představ, říká po IM Nice Lucie Reed-Zelenková

28.06.2013 -
Po bezproblémovém vítězství na olympijském triatlonu v Račicích odcestovala do Nice na ironmanský závod. Páté místo mezi profesionálkami s časem 9:57:44 je pro Lucii zklamáním. Pokusí se tento výsledek vylepšit hned příští neděli na IM Frankfurt?

Gratuluji k pátému místu. Jaké byly první dojmy?

Díky moc. Naštěstí první dojmy a emoce už odezněly. A po troše čokolády a dobré noci spánku už je líp jak po těle, tak i po duši. Nice je krásné město a trať závodu byla těžká, ale úžasná.

Jaké jsi měla předstartovní ambice?

Před závodem jsem se cítila docela v pohodě a doufala jsem, že budu bojovat o místo na stupních vítězů.

S malým odstupem teď můžeš posoudit, proč se tak nestalo.

Závod mi úplně nevyšel podle mých představ. Plavání bylo ještě v pohodě, vylézala jsem společně s pozdější vítězkou Mary Beth Ellis. Na kole se mi jelo dobře asi tak do 50. kilometru a zbytek už jsem si jen protrápila. Do kopců mi nohy moc nejely a z kopců jsem se docela bála a ztrácela. Běžecká část byly čtyři kola po promenádě se spoustou diváků okolo trati. Přiznám se, že jsem doufala v o něco lepší maratonský čas než 3:26, ale každý závod nevyjde úplně podle představ.

Jaká byla atmosféra závodu? Proč jsi zvolila zrovna IM Nice? Jaký byl tvůj největší zážitek spojený s tímto místem?

Atmosféra v Nice byla perfektní. Jediné, co mě trochu zklamalo bylo, že cyklistická trať nebyla úplně uzavřená pro provoz. Myslím si, že závod této úrovně by si to zasloužil. V Nice jsem Ironmana ješte nejela, což byl jeden z důvodů. Druhý důvod byl ten, že mě italský tým Peperoncino, za který letos jezdím, požádal, zda bych tento závod nejela. Asi největším zážitkem pro mě byl týden strávený společně s mojí mamkou.

Závodil v Nice i některých z tvých svěřenců?

Na závodě jsem měla dva svěřence z JAR, jednu holku a jednoho kluka. Oba zajeli slušně, přesně podle očekávání.

Jak dlouhý sis naordinovala odpočinek? Kam zamíříš dál?

Odpočívala jsem dva dny. Příští víkend jsem přihlášená na IM Frankfurt, takže se musím celkem rychle rozhodnout, jestli se k tomuto závodu odhodlám, nebo ne. Zatím jsem dva závody takhle blízko sebe ještě nezkoušela. No, nejspíš asi napíšu Petovi Vabrouškovi o nějakou tu radu.

Tvůj tréninkový svěřenec Karol Džalaj letos potvrzuje výbornou formu. Co na jeho výkony říkáš?

Karol je výborný závodník a jsem moc ráda, že se mu daří. Spolupráce je s ním hodně jednoduchá, vůbec se nebojí tréninku, ba naopak. Čím těžší, tím víc si to užívá. Jediným problémem je, že naše komunikace probíhá převážně jen po emailech.

Týden před IM Nice jsi deklasovala své soupeřky na triatlonu v Račicích. Jak sis užila tento závod a jak se ti líbí z JARu v Čechách?

Pobyt v Čechách si moc užívám, budu tady až do 10. července. Každoroční návštěvu se snažím spojit závodění s pobytem u rodičů, protože je jinak moc často nevidí.

Račice byly pro mě úplně super. Závodila jsem v Čechách po dlouhé době a moc jsem si to užila. Vše od zázemí závodu, pres setkání se starými známými, až po to vítězství.