Pro The Championship je resort x-bionic výborné místo, říká Zibi Szlufcik, šéf Challenge family

19.05.2016 -
Příští rok se ve slovenském rezortu x-bionic Šamorín uskuteční ojedinělá pilotní akce Světového šampionátu pod hlavičkou Challenge. Její šéf Zibi Szlufcik odpovídal na otázky kolem tohoto závodu.

O tom, že Challenge family chystá světový šampionát, se v kuloárech mluvilo dva roky. Jaké byly přípravy a co předcházelo tomu, než jste se domluvili s resortem x-bionic Šamorín?

Od začátku myšlenky na uspořádání šampionátu to bylo pro nás velmi důležité  především z hlediska rozvoje. Probíhala jednání s představiteli šamorínského x-bionic resortu, kde nám nabídli výborné podmínky. Celý resort je něco neuvěřitelného, kdo tam nebyl, neuvěří..Kromě prvotřídních podmínek a kulturního zázemí je to i výborné místo kvůli snadné dosažitelnosti z mnoha Evropských zemí, autem to z letišť ve Vídni a Bratislavě není daleko.

Bude šamorínský resort hostit šampionát jen jeden ročník a pak se bude konat jinde, nebo bude působištěm i v dalších letech?

V současnosti je jisté, že Mistrovství proběhne v Šamoríně v roce 2017 a 2019. Pro ročníky 2018 a 2020 už máme předjednána jiná místa, která brzy oznámíme veřejnosti. Naším cílem je umožnit pořádání šampionátu vícero organizátorům z dalších zemí.


Nevadí vám, že v současné době nemají závodníci možnost kvalifikace na velkých závodech světového triatlonu?

Velmi rádi bychom v co nejbližší době měli kvalifikační závod ve Státech. Zatím se podařilo zajistit Challenge Penticton a Challenge St. Andrews; Challenge San Gil Queretaro a Ixtapa, závody v Brazílii a Amazonii, Maceio and Florianapolis, a na konci sezony pak Challenge Aruba. V plánu jsou další americké závody krásných destinací s možností velkého počtu kvalifikačních slotů pro profesionály i závodníky age group.

Probíhají jednání ohledně licence na závody Challenge family v Americe?

Probíhají jednání o vzájemné možné spolupráci a otvírají se zajímavé možnosti pro obě strany.

Několik předchozích zkušeností ohledně licence je spojené s jejím neobnovením, což vyvolávalo nespokojenost. Co se stalo?

Minulost změnit nelze, musíme se na zaměřit na budoucnost. Někdy je vhodnější udělat bolestný konec, než se trápit dál. Naším cílem je soustředit se na budoucí záležitosti v triatlonu a rozvojový tým Challenge family s dobrými partnery pracuje na sdílení stejné vize s nadějí brzkého návratu do USA.


Máte stanovené přesné číslo počtu závodníků pro start na The Championship?

Číslo vychází logicky z našeho systému kvalifikace. Co se týče profesionálů, je 212 slotů pro muže a 212 pro ženy. Může dojít k tomu, že se někdo kvalifikuje na několika závodech, takže nečekáme 424 profesionálních triatlonistů a triatlonistek na startovní čáře.

Mohou se závodníci kvalifikovat jen na závodech Challenge family, nebo i závodech Ironman série nebo ITU série?

Otevřeli jsme kvalifikační systém napříč spektrem závodů světových triatlonových podniků, nezávisle na seriálech nebo vzdálenostech.  To v praxi znamená závody Challenge family, OH Rio 2016, ITU závody Světové série, světový šampionát Ironman 70.3 a havajský Ironman. Náš systém není založen na sbírání potřebných bodů, což může být pro závodníky únavné, ale jde nám spíš o ocenění jednoho skvělého výkonu na jednom závodě. Většinu slotů je možné získat na závodech Challenge family, pět slotů dostane pět nejrychlejších. Závodníci, kteří se kvalifikují jinde, než na závodě Challenge family, obdrží pozvánku, kterou musí potvrdit.

Pro závodníky Age group jsou kvalifikační sloty možné získat jen na závodech Challenge family, šest nejlepších z každé kategorie se kvalifikuje na šampionát. Zároveň máme připraveno 300 „věrnostních“ slotů, které připadnou závodníkům, kteří absolvují 4 a více závodů Challenge family v kvalifikačním období.

Z jakého zdroje financujete prize money tohoto závodu? Ze zdrojů Challenge family, organizátora v místě závodu nebo od sponzorů? Nebo je to mix všech tří zmiňovaných?

Na The Championship máme vyčleněné peníze, něco půjde od rezortu x-bionic a něco od sponzorů.

Vybrali jste červnový termín závodu proto, aby nekolidoval s Rothem, šampionátem v halfironmanu nebo ironmanskou Konou?

Velmi pečlivě jsme studovali program světových triatlonových akcí. Naším cílem je dodat triatlonu větší punc a pomoci mu v jeho rozvoji. A právě z tohoto důvodu jsme vybrali takový termín, aby nedošlo k žádné termínové kolizi s větší triatlonovou akcí světového měřítka.

Poučili jste se nějak z akcí typu Bahrain/Dubai, Atlantic City a Rev3, které umožnily posunout Challenge family o krok dál?

Každý den a každý závod přináší nové zkušenosti, které posouvají koncept Challenge family o další stupeň dál v jeho rozvoji. Máme jednoduchý návod: každému nemůže vyhovovat všechno. Potřebujeme se přizpůsobit danému regionu a zemi. Amerika je pro nás velmi důležitým místem, kde Challenge chce znovu zapustit kořeny. V současné době dominance jedné značky není úplně nejzdravější prostředí, monopol nikdy nemůže přinést nic dobrého v žádné oblasti života. 

zdroj: www.slowtwitch.com

Hodnocení:
Přečteno 502x
RUBRIKY ČLÁNKŮ
AKTUÁLNÍ ČLÁNKY
15.7.24Ve Španělsku byla psána historie
7.7.24V Rothu padala světová maxima
17.6.24Generálku na MS v Nice ukořistila Charles, Besperát fantasticky druhá
9.6.24T100 - Napínavý souboj generací a dominance Knibb
28.5.24Český triatlon míří do Paříže! Petra Kuříková uspěla v náročné kvalifikaci
21.5.24Evropské triatlonové eposy: Lanzarote a Šamorín
28.4.24IRONMAN Texas ovládli Hermandez a Matthews, Jana Richtrová ovládla AG
26.4.24Výsledkový servis
17.4.24Youri Keulen a Ashleigh Gentle ovládli triatlon Singapore T100
7.4.24Drama a kontroverze na IRONMAN 70.3 Oceanside 2024: Vítězství Sanderse a Knibb a sporné diskvalifikace.