Amerikou za triatlonem III.: Show Low

17.06.2006 -
Jednim z nejvyznamnejsich rekreacnich stredisek v arizonskych White Mountains je mestecko Show Low, ktere lezi na hlavnim hrebeni a ma asi 12 tisic stalych obyvatel. V dobe dovolenych a vyznamnych vikendu se na jeho katastru pocet zctyrnasobi. A to jsou v blizkem i vzdalenem okoli jeste desitky dalsich prilezitosti k ubytovai nebo kempovani.

Nejedno mesto na Divokem zapade ma zajimavy historicky puvod sveho jmena, vyjimkou neni ani Show Low. V roce 1870 se dva prospektori usadili na jedne z mala ricek tekoucich po hrebeni dnesnich White Mountains a jejich ranc se rozrustal. Po sesti letech, kdy uz s nimi zili cele rodiny, dospeli k nazoru, ze puda vetsi nez 100 tisic akru dva farmare neuzivi. O tom, kdo pujde dal na Zapad si zahrali karty. S poslednim listem v ruce zaznela pamatna veta: “Ukaz nizsi a ranc je tvuj.” Na stul padla pikova dvojka a bylo rozhodnuto, o starousedlikovi, jmenu osady i o znaku dnesniho mesta.

Idylicke prostredi tu ohrozuji jen lesni pozary, ktere prinasi suche a vetrne leto. Po celych WM je jich tu kazdorocne desitky. Ten nejhorsi z roku 2002, diky sve nevyzpytatelnosti nazvany Rodeo Fire, Show Low mohl znicit. Situace byla vazna, v kritickych dnech dorazil na inspekci i president Bush. Kdyz uz pres obydli sly horky dym a saze, podarilo se necelou mili od mesta postup ohne zastavit. Robuv bratr hasic na to nema prave nejprijemnejsi vzpominky. Take v techto dnech v oblasti Paysonu maji s kolegy co na praci, ale jak sam stoicky rika, alespon si vydela.

Rob vyuzil nasi pritomnosti, obstarame mu chovane psy a leguana, a vyrazil s rodinou na tyden do Colorada. Za svuj motorhome si pripojil naves s polovinou svych hracek, Jeepem a dvema ctyrkolkami. Druhou polovinu, sandcar a dve lode, ma do jinych destinaci.

Ale Gabina na dovolenou a zabavu zatim nema moc pomysleni, IM USA je za par dni a konkurence tam bude prevelika. Tak spis myslime na trenink. Bazen je deset minut chuze v mestskem parku a 20 vstupu, casove neomezenych vcetne virivky, nas stalo 36 dolaru, to i ve Zdaru platime vic. Behame kolem jezera, nebo po trailech okolo golfoveho hriste, ale da se i po parkovem okruhu. Cyklistika tu v horach neni moc lehka a vsechna mista, ktera jsme si naplanovali, asi neobjedeme. Inu, mile pribyvaji hure nez kilometry.


Hodnocení:
Přečteno 272x

Komentáře

RUBRIKY ČLÁNKŮ
AKTUÁLNÍ ČLÁNKY
5.6.23Tragický IRONMAN Hamburg
2.6.23Je to "triatlonový jackpot", okomentovala Jana Richtrová své zařazení do Zwift Academy Tri
1.6.23Triatlonisté budou bojovat o evropské tituly u královského paláce v Madridu. Startuje také domácí sezona
30.5.23Naslouchejte „starým“ zkušeným kapacitám, říká Tomáš Racek
25.5.23Mojí strategií bylo hlavně dokončit, říká Tomáš Řenč
24.5.23V dlouhém triatlonu vidím svůj největší výkonnostní potenciál, říká Pavel Wohl
22.5.23V dnešní době děti nemají základní dovednosti, říká Jan Strangmuller
19.5.23Trvalo několik hodin, než jsem to vlastně celé zpracovala, říká Bára Besperát po IM 70.3 Mallorca
15.5.23Petr Vabroušek hodnotí 1. místo na HimalayanXtri
12.5.23Chybělo málo a mohl jsem slavit podstatně víc, říká Kočař po MS Ibiza