Vabroušek na Taiwanu čtvrté místo

4.05.2013 -
Český triatlet Petr Vabroušek se poprvé ve své kariéře představil v ironmanském závodě na Taiwanu a ve městě Taitung skončil na skvělém čtvrtém místě.

Vabroušek do Asie odlétal s cílem bojovat o umístění v elitné pětce a to se mu povedlo. Na tratích 3,8 kilometru plavání, 180 kilometrů na kole a 42 kilometrů běhu skončil těsně pod stupni vítězů na čtvrtém místě.

Sklonit hlavu musel před vítězným Dylanem McNeicem z Nového Zélandu, který se ukázal ve vynikajícím světle a v závodě vedl od začátku až do konce. Dále před německým profesionálem a mistrem své země Georgem Potrebitschem a Švédem Fredrikem Cronenbergem, který žije v Thajsku.

Pro Vabrouška byl závod na Taiwanu jeho 125. ironmanem v kariéře a tuto výzvu do své termínové listiny zařadil zejména kvůli tomu, že ho baví atmosféra závodů v Asii. Ty mají skvělou organizaci i atmosféru a budí velký zájem fanoušků a médií.

Výsledky: Challange Taiwan

Muži: 1. Dylan McNeice 8:16:21 (NZL), 2. Georg Potrebitsch (Něm) 8:27:06, 3. Fredrik Cronenberg (Švé) 8:28:28  4. Petr Vabroušek (ČR) 8:35:55, 5. Todd Skipworth (Aus) 8:42:25, 6. Guy Crawford (NZL) 8:46:07.

Přečteno 655x
29.5.22Triatlonista Grebík vstoupil do olympijské kvalifikace senzačním 7. místem na Světovém poháru! Volár obsadil na ME v super sprintu 15. místo
29.5.22Tituly zůstaly doma. Mistry ČR ve sprint triatlonu se na Brněnské přehradě stali Kočař a Hrušková
16.5.222 dny, 4 vítězství: triatlonista Grebík ovládl český šampionát v supersprintu
11.4.22Zasněžený Aquatlon Příbram ovládli Zikmund a Mičková
7.3.22Český pohár v aquatlonu odstartoval ve Zlíně triumfem Václavíka a Horňové
16.2.22Mistrovství Evropy v terénním triatlonu budou letos hostit Prachatice
8.11.21Královnou českého triatlonu byla v anketě zvolena olympionička Petra Kuříková
1.11.21Grabmullerová má bronz z MS v terénním triatlonu! Kočař byl čtvrtý
24.10.21Je dobojováno. Aquatlonový pohár ovládli Tomáš Zikmund a Petra Dvořáková