Vabroušek na Taiwanu čtvrté místo

4.05.2013 -
Český triatlet Petr Vabroušek se poprvé ve své kariéře představil v ironmanském závodě na Taiwanu a ve městě Taitung skončil na skvělém čtvrtém místě.

Vabroušek do Asie odlétal s cílem bojovat o umístění v elitné pětce a to se mu povedlo. Na tratích 3,8 kilometru plavání, 180 kilometrů na kole a 42 kilometrů běhu skončil těsně pod stupni vítězů na čtvrtém místě.

Sklonit hlavu musel před vítězným Dylanem McNeicem z Nového Zélandu, který se ukázal ve vynikajícím světle a v závodě vedl od začátku až do konce. Dále před německým profesionálem a mistrem své země Georgem Potrebitschem a Švédem Fredrikem Cronenbergem, který žije v Thajsku.

Pro Vabrouška byl závod na Taiwanu jeho 125. ironmanem v kariéře a tuto výzvu do své termínové listiny zařadil zejména kvůli tomu, že ho baví atmosféra závodů v Asii. Ty mají skvělou organizaci i atmosféru a budí velký zájem fanoušků a médií.

Výsledky: Challange Taiwan

Muži: 1. Dylan McNeice 8:16:21 (NZL), 2. Georg Potrebitsch (Něm) 8:27:06, 3. Fredrik Cronenberg (Švé) 8:28:28  4. Petr Vabroušek (ČR) 8:35:55, 5. Todd Skipworth (Aus) 8:42:25, 6. Guy Crawford (NZL) 8:46:07.