Ospalý skončil na ME ve středním triatlonu ve Wiesbadenu šestý

13.08.2012 -
Český triatlonista Filip Ospalý vyhrál v poslední době co se dalo a do Wiesbadenu vyrazil na ME ve středním triatlonu, kde obhajoval stříbro z loňského šampionátu. V Německu však skončil šestý, triumf slaví největší favorit Michael Realert.

Závod s názvem Ironman 70.3 Germany se jel na tratích polovičního ironmana, takže na triatlonisty čekalo 1,9 kilometru plavání v jezeře, 90 kilometrů náročné cyklistiky a na závěr běžecký půlmaraton.

Z vody vylézal Ospalý ve skupince favoritů, v cyklistické části se však nemohl dostat do svého obvyklého tempa a po 90 kilometrech v sedle kola mu patřilo sedmé místo. V závěrečném běhu se Ospalý dostal před jednoho soupeře a nakonec z toho v Německu bylo šesté místo.

Zvítězil největší favorit Michael Realert z Německa před Begičanem Bartem Aernoutsem. Pro třetí místo si doběhl domácí Němec Boris Stein.

Výsledky: Ironman 70.3 Germany, ME ve středním triatlonu:

1. Michael Raelert (Něm) 4:03:58, 2. Bart Aernouts (Bel) 4:06:28, 3. Boris Stein (Něm) 4:07:51, 4. Toumy Degham (Fra) 4:08:12, 5. Ivan Vassiliev (Rus) 4:08:36, 6. Filip Ospalý (ČR) 4:10:19.