Matadoři Krňávek a Řehula ozdobili svou účastí republikový šampionát

31.07.2011 -
Teplice hostili v sobotním propršeném dnu MČR na středních tratích. Z vítězství se radoval Martin Krňávek, který střední triatlon absolvoval takřka po deseti letech. V ženách triumfovala Eva Nováková-Potůčková.
Zkrápějící déšť, teplota vzduchu 15 stupňů, tak takové podmínky panovali před závodem a celý průběh cyklistické části.
Republikový šampionát ozdobili svou účastí olympionici Martin Krňávek a Jan Řehula. „Poslední půlku jsem absolvoval tak před deseti lety a dnes to beru jako trénink,“ řekl Martin před závodem.

Jan Řehula je již odstřílený matador na delších tratích. „V nohách mám triatlon na Alpe d´Hues, skončil jsem 12. a počasí bylo podobné tomu dnešnímu, ale rád si zazávodím na republikovém šampionátu,“ dodal Honza, který si užívá dovolenou v ČR. Dlouhý triatlon na tratích 2,2-115-22, ve kterém triatlonisti vystoupají na legendární stoupaní Alpe d´Huez se konal netradičně ve středu. Honza skončil na 12.místě. Výsledky nalezenete zde.

Na stupínek nejvyšší chtěl vystoupat i Karel Zadák a černý kůň závodu Ladislav Dvořák, který letos před MČR střední triatlon ještě neabsolvoval. Pochopitelnou omluvenku zaslal Petr Vabroušek, který si od úterý užívá čerstvého titulu dvojnásobného tatínka.

Plavecká část 1,9 km se odehrávala v průzračné vodě zatopeného lomu Barbora. Na čele se brzy usadila trojice Krňávek, Řehula a Dvořák. Druhý balík byl ve složení Bednář, Brynda, Mužíček.

Z plavání vylézal na prvním místě Ladislav Dvořák, následovaný Řehulou a Krňávkem. Poté co Martin sedl na kolo, doslova exceloval a soupeřům se skvělým a rovnoměrným tempem vzdaloval ve stylu „sbohem a šáteček“. Na druhé a třetí pozici se pohyboval Řehula s Dvořákem, za nimi jezdil osamoceně Jaroslav Brynda.

Karel Zadák ve vodě na nejlepší zaostal a pustil se do strhující stíhací jízdy. V polovině závodu figuroval dokonce na druhé pozici a od dvojice Řehula-Dvořák se vzdálil na cca tři minuty.

Krňávek byl v sobotu suverénně nejsilnější a hlídal si první pozici. Zadák měl na 70km defekt a ani tmel jej nedokázal zacelit. Dokonce jel i pár kilometrů na prázdné galuzce a ztratil drahocenné minuty. Naštěstí jej zachránil projíždějící servisní vůz Mavic. Do depa, tak přijel na čtvrtém místě se ztrátou dvou minut na Řehulu s Dvořákem a čekala se dramatická zápletka o druhé místo.

Ta se však nekonala, Karel Zadák moc chtěl, ale podle jeho slov byl bez sil. Krňávek měl tu dobu již značný náskok na soupeře a dostával se opět do strojového tempa. V cíli se objevil ve skvělém času 4:04:44.  

Jan Řehula běžel o pět minut rychleji než Krňávek, ale desetiminutovou ztrátu po kole nebylo v jeho silách smazat. Ze třetího místa se po bojovném výkonu radoval Ladislav Dvořák, který za Řehulou zaostal o dvě a půl minuty. Jako čtvrtý finišoval Karel Zadák, pátý Jaroslav Brynda a šestý Jan Wainer.

Podívaná na Martina Krňávka byla sobotní den ozdobou republikového šampionátu. Martin je znám, že skvělé výkony předvádí v tropických teplotách, kdy doslova taje asfalt a svým výkonem překvapil i Martinovu manželku, která k jeho výkonu dodala. „Martin jel skvěle, nečekala jsem to dnes.V chladném počasí mívá často dýchací problémy a zřejmě mu dnes igelitový sáček pod dresem,“ prozradila s úsměvem recept na vítězství.

A jak hodnotil svůj výkon samotný Martin Krňávek, jak jinak než stylově. „Vcelku dobrý.“ Martin sám neví, zda půjde po stopách Filipa Ospalého a vyzkouší i příští rok více polovičních ironmanů. „Střední triatlon mi vyhovuje. Je to podobné jako olympijský, akorát se tolik nenastupuje na kole,“ dodal. Nyní se pokusí připravit na jeho oblíbený závod SP v Maďarsku a pokusí se i nadále sbírat body do olympijského žebříčku.

I v ženách se odehrál krásný souboj. Devítka závodnic zaslouží v sobotním počasí obdiv. Po plavání se skvělým výkonem usadila na prvním místě Eva Nováková-Potůčková a tuto pozici si hlídala až do cíle, avšak jednoduché to neměla Jana Candrová vehementně stahovala ztrátu po plavání, ale Eva si svůj plavecký náskok dokázala pohlídat. Jako třetí finišovala Simona Vykoukalová.

„Děkuji všem, kteří nevyměkli a přijeli bojovat o mistrovské tituly. Smekám před vámi,“ zakončil závod a další kapitolu teplického triatlonu hlavní organizátor Ota Kučera.

Výsledky zde

Hodnocení:
Přečteno 1361x

Komentáře

Když je člověk ve formě Reagovat
sestry Lobkove Reagovat
RUBRIKY ČLÁNKŮ
AKTUÁLNÍ ČLÁNKY
17.6.24Generálku na MS v Nice ukořistila Charles, Besperát fantasticky druhá
9.6.24T100 - Napínavý souboj generací a dominance Knibb
28.5.24Český triatlon míří do Paříže! Petra Kuříková uspěla v náročné kvalifikaci
21.5.24Evropské triatlonové eposy: Lanzarote a Šamorín
28.4.24IRONMAN Texas ovládli Hermandez a Matthews, Jana Richtrová ovládla AG
26.4.24Výsledkový servis
17.4.24Youri Keulen a Ashleigh Gentle ovládli triatlon Singapore T100
7.4.24Drama a kontroverze na IRONMAN 70.3 Oceanside 2024: Vítězství Sanderse a Knibb a sporné diskvalifikace.
28.3.24Olympijský šermíř Beran ocenil železnou ženu z Havaje. Stala se sportovcem roku Prahy 14
20.3.24Ironman nedávno aktualizoval svá pravidla, přinášející několik významných změn.