V Japonsku měla ČR trojnásobné zastoupení

14.11.2018 -
Ve městě Miyazaki se konal další závod světového poháru v olympijském triatlonu. V Japonsku se na start postavili v českých barvách Petra Kuříková, Jan Volár a Jan Čelůstka.

Nejlepší umístění vybojovala 22.místem Petra Kuříková, která si před závodem věřila na lepší výsledek, ale vzhledem k únavě a nabitému kalendáři to stačilo pouze na 22.místo. Prvenství obsadila Summer Cook, deset vteřin za ní doběhla Chelsea Burns a třetí místo vybojovala v těsném finiši Španělka Miriam Casillas Garcia.

1.Summer Cook – 2:01:01 (18:55/1:05/34:27)

2. Chelsea Burns – 2:01:11 (19:46/1:05/34:33)

3. Miriam Casillas Garcia – 2:01:54 (19:58/1:05/35:19)

22. Petra Kuříková – 2:06:47 (20:21/1:07/37:33)

V mužské kategorii dokončili s rozestupem 4 vteřin na  26.místě Jan Volár a na 27.místě Jan Čelůstka. Vítězem mužské kategorie se druhým nejrychlejším časem na 10km (30:42) stal Španěl Vicente Hernandez. Druhé místo obsadil Eli Hemming a třetí pozici Ital Delian Stateff.

1.Vicente Hernandez - 1:49:11 (17:54/59:06/30:42)

2. Eli Hemming – 1:49:30 (17:55/59:06/31:01)

3. Delian Stateff – 1:49:48 (18:02/59:01/31:21)

26. Jan Volár – 1:52:29 (18:27/1:00/32:18)

27. Jan Čelůstka – 1:52:33 (18:16/1:00/32:27)