Arena Games London 2023

9.04.2023 -
Po fantastickém výkonu ve všech třech disciplínách si Nicolo Strada (ITA) připsal vítězství ve finále Arena Games před Henri Schoemanem (RSA), který oslavil pohádkový návrat k závodění titulem v Esportu. Petra Kuříková na pódiové umístění nedosáhla.

Arena Games v Londýně byla třetí zastávkou seriálu Super League Triathlon, který se koná ve formátu super sprintu na distancích 0,2 – 4- 1. Plavecká část se odehrává v bazénu, kde závodníci musí překonat dvojstovku. Následuje přechod na cyklistickou část, která se odehrává na platformě ZWIFT, a zde závodníci musí individuální časovkou zdolat 4 km. Závěr je na běžeckém pásu, tzv. nemotorizovaném běžeckém pásu, který je poháněn vlastní vahou a úsilím. Zde závodníci opět na platformě ZWIFT musí uběhnout jeden kilometr. To je první etapa závodu. Druhá etapa se jede v opačném pořadí, tedy běh-kolo a plavání. Opět se jedná o hromadný start. Třetí etapa je pak stíhací závod, který je velmi atraktivní. Letos se konaly celkem tři takové podniky. První se konal v Montrealu, druhý ve švýcarském Sursee a nyní se udělovaly tituly mistra světa v esportu v Londýně.

Startovní listina byla nabita zvučnými jmény, mezi které patřil například norský závodník Gustav Iden, který se hned v úvodu závodu musel vypořádat se 5sekundovou penalizací za promeškání registrace kvůli zpoždění letadla. Iden je úřadujícím mistrem světa v Ironmanu, ale spolu se svým krajanem Blummenfeltem ohlásili návrat na olympijské distance s vidinou olympiády v Paříži.

Další výrazné jméno byl italský triatlonista Nicolo Strada, který se stal vítězem celého závodu a podmanil si publikum svým skvělým výkonem. Chase McQueen, americký závodník, který vyhrál v Montrealu, neměl svůj den a nakonec skončil desátý se ztrátou +2:31. Navzdory počátečním potížím se Gustav Iden umístil na čtvrtém místě a ukázal, že se s ním musí počítat.

Henri Schoeman měl také ambice na celkové umístění v seriálu Super League Triathlon, ale hořkost druhého místa mu vynahradil zisk titulu mistra světa v esportu, kde se počítal výsledek z minulého podniku. To mu v součtu stačilo na zisk titulu mistra světa.

Britská triatlonistka Beth Potterová přesvědčivě porazila Cassandre Beaugrandovou z Francie a ukázala se jako zcela dominantní závodnice v ženském závodě Arena Games Triathlon v Londýně. Potterová vyhrála téměř s dvacetivteřinovým náskokem před ostatními závodnicemi na trati. Potterová ukázala silu v běžecké části a výrazně odskočila ostatním závodnicím. Beaugrandová sice neustále dotírala na Potterovou, ale nedokázala ji předstihnout. Titul mistryně světa získala Australanka Linnová před dvojicí Skrabanjaová a Serenová.  Česká triatlonistka Petra Kuříková se umístila na devátém místě v ženském závodě Arena Games v Londýně

Vysledky: https://superleaguetriathlon.com/event/london23/


Hodnocení:
Přečteno 324x
RUBRIKY ČLÁNKŮ
AKTUÁLNÍ ČLÁNKY
5.12.23Příští sezona bude poslední. Těším se na premiéru IM Hradec Králové, říká Tomáš Bednář
27.11.23Snažíme se kvalifikovat na olympiádu v Paříži 2024, říká Daniel Noah
17.11.23Příští rok se zaměřím na půlky, říká Jan Volár
15.11.23Vítězství v anketě Král triatlonu mě překvapilo, říká Lukáš Kočař
12.11.23Trendy určují mimořádné osobnosti, říká trenér roku Lukáš Vrobel
23.10.23Bronz! Tereza Zimovjanová má medaili ze Světového poháru
17.10.23Barbora Besperát je mistryní světa v kategorii F30-35 a zde jsou její dojmy!
16.10.23Kahlefeldt byla 18. na havajském IRONMANOVI. Dvě Češky mají tituly ve věkových kategoriích
15.10.23Lucy Charles-Barclay je hrdinkou havajského šampionátu!
11.10.23Radka Kahlefeldt (Vodičková) pojede na Havaji v kategorii profesionálek