McKenna a Sodaro ovládli Ironman Nový Zéland

2.03.2024 -
Steve McKenna a Chelsea Sodaro zaznamenali vítězství na Ironmanu Nový Zéland. McKenna předvedl vynikající výkon ve všech třech disciplínách a po napínavém souboji zvítězil s časem 8:01:13. V ženské kategorii pak Chelsea Sodaro dominovala od začátku do konce. Český závodník Petr Vabroušek si v kategorii M50-54 vybojoval skvělé 2. místo.

Po velmi náročném a napínavém dni plném zvratů zvítězil Steve McKenna na prestižním závodě Ironman Nový Zéland. V ženské kategorii pak zcela dominovala Chelsea Sodaro, která si vybojovala vítězství s obrovským náskokem před svými soupeřkami.

Závod začal plaveckou částí, kde McKenna exceloval a vystoupil z vody po 52:07 minutách, těsně společně s Michaelem Boult, Justinem Metzlerem a Niekem Heldoornem, což naznačovalo, že boj o první místo bude velmi těsný. Na kole se pak McKenna a Heldoorn rychle dostali do malého trháku před ostatními, ale situace se dynamicky vyvíjela. Duo McKenna a Heldoorn byli sjeti a vytvořila 9se větší vedoucí skupina. Mike Phillips se v druhé polovině cyklistické části ukázal v dobré cyklistické formě, když se odpoutal a získal náskok více než dvou minut nad svými pronásledovateli.

Na běžeckou část vyrazili McKenna a Heldoorn společně pronásledovat Phillipse, ale McKenna ukázal lepší běžecké nohy, brzy dohnal vedoucího Phillipse a postupně si vybudoval náskok. V dramatickém závěru závodu McKenna udržel náskol a zvítězil s časem 8:01:13. Heldoorn skončil na druhém místě s časem 8:03:46 a Ben Hamilton, který předstihl Phillipse v závěrečných fázích, obsadil třetí místo s časem 8:08:13.

V ženském závodě od začátku dominovala Chelsea Sodaro, která se po plavecké části dostala do čela společně s dalšími čtyřmi závodnicemi. Na kole Sodaro a McCauley rychle získaly náskok, ale Sodaro se potýkala s technickými problémy, které ji na chvíli zpomalily. Přesto se v běžecké části neuvěřitelně rychle dostala zpět do čela a bezpečně si došla pro vítězství s časem 8:40:07. Els Visser, která předvedla silný výkon na kole a běhu, skončila na druhém místě, zatímco Jocelyn McCauley, která se dlouho držela v čelní skupině, obsadila třetí místo.

České želízko v ohni Petr Vabroušek v kategorii M50-54 obsadil 2. místo v čas 9:37.Hodnocení:
Přečteno 835x
RUBRIKY ČLÁNKŮ
AKTUÁLNÍ ČLÁNKY
17.4.24Youri Keulen a Ashleigh Gentle ovládli triatlon Singapore T100
7.4.24Drama a kontroverze na IRONMAN 70.3 Oceanside 2024: Vítězství Sanderse a Knibb a sporné diskvalifikace.
28.3.24Olympijský šermíř Beran ocenil železnou ženu z Havaje. Stala se sportovcem roku Prahy 14
20.3.24Ironman nedávno aktualizoval svá pravidla, přinášející několik významných změn.
11.3.24Dominance Ditleva a Lee zahájila éru T100 v Miami
2.3.24McKenna a Sodaro ovládli Ironman Nový Zéland
19.2.24Dříve stačilo do tepla jen jezdit a dnes by tam triatlonista pomalu měl bydlet celou zimu, říká Pavel Wohl
6.2.24Mistrovství světa Ironman 70.3 pro rok 2025 míří do Marbelly ve Španělsku
27.1.24Triatlonová komunita není aktuálně úplně kompaktní, rád bych naše prostředí více spojil, říká Petr Soukup
21.1.24Skvělé, že někteří profíci dají nahlédnout, jak trénují, říká Roman Procházka