Karel Sumbal první na Floridě

8.11.2018 -
Pro oko českého fanouška byl během uplynulého víkendu nejzajímavější výkon Karla Sumbala na Floridě, kde se mu povedlo zvítězit v jeho věkové kategorii.

Ironman Florida – full distance

Závod na Floridě se jel pouze pro kategorii amatérů, zde se blýskl skvělým výkonem Karel Sumbal, který celkově skončil na 6.místě a svojí kategorii ovládl.

Češi v cíli:

6./1. Karel Sumbal - (9:28:14) - (1:01/5:02/3:58)

34./8. Roman Procházka - 10:11:25 - (1:17/5:04/3:39) 8. v kategorii 45-49.

468./50. Jan Pokorný - 13:03:37 - (1:24/5:45/5:36)

744./140. Michael Suchan - (14:09:47) - (1:54/6:54/4:48)

Ironman 70.3, South American Championship – half distance

Američan Rodolphe Von Berg a Pamella Oliveira z Brazílie ovládli Jihoamerický šampionát v polovičním Ironmanu. Rodolphe o svém vítězství rozhodl na běhu, kdy půlmaraton zvládl za 1:13:20. V ženské kategorii to byl velký souboj mezi Brazilkou a Američankou Lauren Goss, která za svou sokyní zaostala o pouhých 40 vteřin.

Ironman 70.3, Los Cabos – half distance

Zde díky skvělému výkonu na kole zvítězil Sam Appleton, cyklistickou část zvládl za 2:05:41. V ženách si díky půlmaratonu za 1:22:26 doběhla pro vítězství Ellia Salthouse.

Do cíle se navíc dostali čtyři čeští závodníci:

Jiří Ruttner - 5:32:28 - (0:42/2:52/1:51)

Vít Kovařík - 5:01:27 - (0:37/2:37/1:41)

Vojta Borovian - 5:08:41 - (0:41/2:39/1:44)

Daniel Kunz - 5:34:37 - (0:40/2:40/2:06)

Super League Triathlon, Mallorca – sprint distance

Další kolo Super League v triathlon se jelo na Mallorce, kde se z prvenství opět radoval Vincent Luis. V ženách tentokrát zvítězila Taylor Spivey.

Muži:

Celkové umístění na Mallorce : 1. Vincent Luis (FRA), 2. Henri Schoeman (RSA), 3. Jonny Brownlee (GBR)

Aktuální celkové pořadí seriálu  1. Vincent Luis (FRA), 2. Henri Schoeman (RSA), 3. Richard Murray (RSA)

Ženy:

Celkové umístění na Mallorce : 1.Taylor Spivey (USA), 2. Katie Zafares (USA), 3. Kirsten Kasper(USA)

Aktuální celkové pořadí v seriálu : 1. Katie Zafares, 2. Kirsten Kasper, 3. Rachel Klamer všichni USA