Byl to spíš morální boj doplazit se do cíle, říká Michaela Gerychová, vítězka Krkonošmana

29.07.2014 -
Sympatická blondýnka z podrkonoší opanovala ženské startovní pole prvního ročníku Krkonošmana. Na druhou Ditu Punčochářovou měla v cíli přes deset minut. Tam už na ni čekal manžel David, který bral v závodě šesté místo. Pro kovanou běžkyni, která se triatlonu věnuje teprve tři roky, je to po stříbru na Beskydmanovi další úspěch na kopcovitých tratích dlouhého triatlonu u nás.

Gratuluju k vítězství. Jak se ti závodilo? Bolelo to hodně?

Bylo to hrozně těžké, ani nemám pocit, že jsem závodila, byl to spíš morální boj o to zdolat trať a doplazit se do cíle.

Trať cyklistiky i běhu byla velmi náročná s množstvím těžkých kopců. Jak ti to vyhovovalo?

Trať byla krásná, i když náročná a své udělalo i počasí. Kdyby bylo chladněji, určitě bychom to všichni zvládli lépe.

Na první ročník jste přijeli s manželem Davidem Gerychem. Co vás sem přilákalo?

Pocházím z podkrkonoší, takže tady se vlastně cítím jako doma. Všechny silničky a cesty jsem dobře znala, ale je fakt, že před těmi patnácti nebo kolika lety mi ty kopce přišly ještě mnohem prudší a delší.

Jak se ti líbilo zázemí, atmosféra a organizace? Vytkla bys organizátorům nějaké „mouchy“ pro vylepšení do dalších ročníků?

Myslím, že organizačně byl závod zvládnutý pěkně, jen na vyhlášení se čekalo neplánovaně dlouho a to už všichni diváci odjedou domů.

Které závody jsi zatím letos absolvovala a jak se ti dařilo?

Před měsícem jsme s manželem jeli Beskydmana, který byl podobný Krušnomanovi a moc se nám líbil. Skončila jsem druhá, ale trochu jsem v běžecké části bloudila po horách, jako ostatně i mnozí další závodníci.

Na závody tohoto typu je potřeba mít dobře natrénováno. Kolik času věnuješ přípravě a kdy jsi s triatlonem začala?

Triatlony jezdíme třetím rokem. Každé ráno chodím běhat, beru psy, do práce jedu na kole a cestou domů si to někdy protáhnu přes Brdy, někdy jdu plavat na přehradu. Je to dost závislé na počasí a v kolik skončím v práci. Ráno se mnou krom psů běhá i kamarád a o víkendu trénujeme s manželem.

Troufla bys sis na ironmana?

Ne. Na to se při plném pracovním úvazku nedá netrénovat, nebo ne tak, aby mě ten závod bavil a úplně neodrovnal. Nemám potřebu si za každou cenu dokazovat, že něco zvládnu. Radši jedu kratší závod, kde můžu podat kvalitní výkon, za který se nemusím stydět.

Které další závody vás ještě letos čekají?

Nevím přesně, plánujeme dost za běhu. Poběžíme kvalifikaci v běhu do vrchu na Šerák, možná Brdský půlmaraton, možná nějaký kratší triatlon. Uvidíme, na co bude chuť…