Medailisté z Krušnomana exkluzivně pro etriatlon.cz

9.05.2010 -
Dvojice závodníků Petr Soukup a Rudolf Cogan poskytla etriatlonu.cz rozhovory, ve kterých se ohlíží za svým výkonem na dlouhém duatlonu. Oba měli zálusk na vítězství, ale bez úspěchu.

Začátek kola protaktizoval

Rudolf Cogan 3.místo

Jak jsi spokojen s výsledkem na Krušnomanovi?
Hodnotím to známkou 4.

Nemrzí tě, že jsi podlehl stejně jako v loňském roce svému parťákovi Petru Soukupovi?
Petr Soukup mi nevadí: Mrzí ale, že jsem zase podlehl (vlastně jsem podlehli) Karlovi Zadákovi.

Můžeš popsat, jak se pro tebe závod vyvíjel?
Prvotřídní první běh, uvolněně a přitom poměrně rychle, to bylo ale vše. První okruh kola jsem pak zbytečně protaktizoval, měl jsem zalehnout a jet naplno hned, riskovat. Pak už nebyla taková motivace i když jsem to malinko zkracoval.

Věřil jsi si na umístění na bednu před závodem? Jaká byla taktika?
Věřili jsem v umístění na bednu, a určitě jsem nechtěl jen bránit bednu. Taktika byla Soukup vyhraje běh, Cogan kolo a oba se pokusí porazit Karla Zadáka, to ale záhy odpadlo. Soukup splnil běh.

Uvidíme tě letos i na delších triatlonových tratích? Jaké jsou tvé plány?
Naplno pojedu dva ironmany, jinak si s ničím nebudu lámat hlavu.

Zadák je o třídu jinde, přiznává Soukup

Petr Soukup 2.místo

Myslím, že jsem podal slušný běžecký výkon (ten mě těší). Kolo se mi jelo o mnohem hůř. Pořádně nevím jak bych to popsal, ale cyklistická trať Krušnomana je hodně specifická. Sám si o sobě myslím, že v kopcích nemám problém, ale zde je spousta vlnek ve kterých jsem ztrácel cenné vteřinky. Spíše mi vyhovuje naprostá rovina nebo dlouhé kopce. Tento profil je ušit na míru někomu jinému :-). Ale celkově jsem spokojen. POJĎME SI ŘÍCT, ŽE KAREL JE PROSTĚ O TŘÍDU (MOŽNÁ DVĚ) JINDE.

Taktika byla doběhnout s Karlem do prvního depa a zkusit se s ním na kole udržet co nejdéle. Nepředpokládal jsem, že ho porazím, ale chtěl jsem ho alespoň trochu potrápit :-) a závěrečný běh přežít. První třetina plánu vyšla. Na kolo jsem vyjížděl první a cca 5min jsem si užíval první místo, poté mě Karel předjel takovým stylem, že jsem musil přehodnotit původní plán a jet si svoje tempo po celou dobu cyklistiky. S Karlem bych možná odjel 30km na smrt a mohl bych závod vzdát. Po chvíli mě dojel i Ruda s plánem sjet Karla, ale bohužel i na jeho cyklistický výkon jsem byl krátký a na konci prvního okruhu se mi začal vzdalovat. Zbylé dva okruhy jsem jel sám. Závěr kola jsem vypouštěl, protože když už nic jiného, chtěl jsem vyhrát titul nejrychlejšího běžce. Karel byl už moc daleko a s Rudou by to byl zajímavý souboj. Popravdě řečeno spíš si myslím, že by skončil přede mnou, kdyby šel do závodu na 100%. Jako správný oddílový partner, trenér, kamarád a svým způsobem i idol se nechal seběhnout a pustil mě před sebe. Věděl, že tento závod je pro mě důležitý a body do celkového pořadí se mi určitě hodí. Navíc mi půjčil své zadní kolo Zipp 808, které jelo parádně. RUDO DÍKY :-). Krom nastupujících křečí, které brali asi každého se mi běželo lehce a tím, že Karel běžel poslední běh volně jsem se nemusel přehnaně šponovat. Cíl protínám na druhé pozici... Při vyzvednutí kola z depa jsem si potvrdil, že mi při závodu lehce dřel .Jzadní špalek o zadní kolo. Možná proto lehký pocit zmaru na kole

Věděl jsem, že pokud se nestane něco nepředpokladatelného (defekt na kole, pád, špatné počasí ...) měl bych skončit do 3.místa. Než se přihlásil Karel Zadák, věřil jsem si i na vítězství. Taktiku jsem zmínil výše.

Měl si nějakou krizi během závodu?
Kupodivu fyzickou krizi většího charakteru jsem letos neprožil (na rozdíl od loňského roku). Ve chvíli, kdy mě předjel Karel a za chvíli Ruda jsem chytnul lehkou psychickou. Jediné co mě lehce uklidnilo byly stejné odstupy závodníků za mnou. V tu chvíli především Honza Wainer a spol.

Uvidíme tě letos i na delších triatlonových tratích?
Rád bych objel co nejvíce závodů Classic cupu. Pokud se podaří v Mělicích a vyjedu si nominaci na ME v Elite, tak určitě pojedu i tam a jako třešničku na dortu MS v Německu, ale tam budu startovat nejspíše za Age group 20-24 let. Jinak stále zvažuji start na Ironmanských tratích, ale z toho mám stále velký respekt a nevím jestli se letos na start postavím. Uvidíme co řekne trenér :-)