Podaří se Feklovi odveta v Českých Budějovicích?

10.05.2006 -
Když jeden z dnešních pořadatelů duatlonu v Českých Budějovicích shlédl loňský závod v Dobřanech, pomyslel si. „Podobný závod bych rád zorganizovat taktéž a rovnou v centru Českých Budějovic.“ Rok se sešel s rokem a z pouhé myšlenky se stala reality v podobě MČR v duatlonu.

 

Závod se koná tuto sobotu 13.května na náměstí Přemysla Otakara II. na tratích 6-20-3 km. A jak nám prozradil jeden z pořadatelů Roman Nedvěd, převážná část závodu bude vedena centrem města. Běh bude z větší části po dlažebních  kostkách a na závodníky v úvodním běhu čeká 6 okruhů a v každém z nich atraktivní přeběh přes slepé rameno řeky Malše po 80m dlouhém molu. Cyklistická část bude spíše kritériem rozdělená do 4 okruhů.

A co si myslí o trati Dan Fekl, který vše podřídil úspěchu právě v Českých Budějovicích. „V běhu nepředpokládám, že se startovní pole nějak roztrhá a závod bude hlavně o cyklistice. Na trati čekají jezdce úzké uličky. Budou se neustále střídat ostré brždění s nástupy.“ Jak závod v Dobřanech  ukázal, Fekl je evidentně v dobré cyklistické formě  a jediný recept jak porazit svého největšího rivala Ospalého je, ujet mu na kole. A právě  na trati v Českých Budějovicích se k tomu nabízí ideální příležitost. Do boje o jedno nominační místo na MS v duatlonu, které se uskuteční koncem června v kanadském Corner Brooku, bude chtít zasáhnout i Aleš Láník, Jan Kubíček a další. Filip Ospalý dává přednost triatlonům a s MS nepočítá. Pro kategorii žen  je  rovněž přichystána jedna letenka směr Kanada a doufejme, že tento fakt přiláká na start kvalitnější konkurenci, než tomu bylo v Dobřanech.  Můžeme se opět těšit na dramatický závod.

MČR v duatlon je součástí akce Vítání léta pořádané městem Českých Budějovic. Na návštěvníky bude čekat velmi bohatý doprovodný program. Od seskoku parašutistů, hip-hop tanců až po večerní vystoupení skupiny Yoyoband!


Hodnocení:
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY
V Dobřanech nebylo o vítězství Ospalého pochyb!!!
Co zaznělo v cíli po duatlonu v Dobřanech
Ospalého sólo jízda k mistrovskému titulu!
SOUVISEJÍCÍ ODKAZY
MČR v duatlonu

Galerie

   

Přečteno 433x

Komentáře

RUBRIKY ČLÁNKŮ
AKTUÁLNÍ ČLÁNKY
16.3.23Mirinda “Rinny“ Carfrae se loučí se profesionální kariérou
11.3.23Rozhodčí Petr Mužíček nominován na olympiádu do Paříže!
8.3.23Gwen Jorgensen je zpět!
7.3.23Chybí nám osobnost, ke které by ostatní vzhlíželi, říká Jan Čelůstka
6.3.23Výsledkový servis
6.3.23Aquatlonový pohár zahájili vítězstvím Koblížek a Miklišová
2.3.23Alistair Brownlee jde zpět do akce!
24.2.23"Bolest v triatlonu v krásném prostředí - to je můj životabudič," říká Tomáš Langhammer
22.2.23SuperLeague Triathlon otevírá novou sezónu!
15.2.23Jaké jsou názory českých triatlonistů na nový model MS v Ironmanu?