Podaří se Feklovi odveta v Českých Budějovicích?

10.05.2006 -
Když jeden z dnešních pořadatelů duatlonu v Českých Budějovicích shlédl loňský závod v Dobřanech, pomyslel si. „Podobný závod bych rád zorganizovat taktéž a rovnou v centru Českých Budějovic.“ Rok se sešel s rokem a z pouhé myšlenky se stala reality v podobě MČR v duatlonu.

 

Závod se koná tuto sobotu 13.května na náměstí Přemysla Otakara II. na tratích 6-20-3 km. A jak nám prozradil jeden z pořadatelů Roman Nedvěd, převážná část závodu bude vedena centrem města. Běh bude z větší části po dlažebních  kostkách a na závodníky v úvodním běhu čeká 6 okruhů a v každém z nich atraktivní přeběh přes slepé rameno řeky Malše po 80m dlouhém molu. Cyklistická část bude spíše kritériem rozdělená do 4 okruhů.

A co si myslí o trati Dan Fekl, který vše podřídil úspěchu právě v Českých Budějovicích. „V běhu nepředpokládám, že se startovní pole nějak roztrhá a závod bude hlavně o cyklistice. Na trati čekají jezdce úzké uličky. Budou se neustále střídat ostré brždění s nástupy.“ Jak závod v Dobřanech  ukázal, Fekl je evidentně v dobré cyklistické formě  a jediný recept jak porazit svého největšího rivala Ospalého je, ujet mu na kole. A právě  na trati v Českých Budějovicích se k tomu nabízí ideální příležitost. Do boje o jedno nominační místo na MS v duatlonu, které se uskuteční koncem června v kanadském Corner Brooku, bude chtít zasáhnout i Aleš Láník, Jan Kubíček a další. Filip Ospalý dává přednost triatlonům a s MS nepočítá. Pro kategorii žen  je  rovněž přichystána jedna letenka směr Kanada a doufejme, že tento fakt přiláká na start kvalitnější konkurenci, než tomu bylo v Dobřanech.  Můžeme se opět těšit na dramatický závod.

MČR v duatlon je součástí akce Vítání léta pořádané městem Českých Budějovic. Na návštěvníky bude čekat velmi bohatý doprovodný program. Od seskoku parašutistů, hip-hop tanců až po večerní vystoupení skupiny Yoyoband!


Hodnocení:
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY
V Dobřanech nebylo o vítězství Ospalého pochyb!!!
Co zaznělo v cíli po duatlonu v Dobřanech
Ospalého sólo jízda k mistrovskému titulu!
SOUVISEJÍCÍ ODKAZY
MČR v duatlonu

Galerie

   

Přečteno 438x

Komentáře

RUBRIKY ČLÁNKŮ
AKTUÁLNÍ ČLÁNKY
17.4.24Youri Keulen a Ashleigh Gentle ovládli triatlon Singapore T100
7.4.24Drama a kontroverze na IRONMAN 70.3 Oceanside 2024: Vítězství Sanderse a Knibb a sporné diskvalifikace.
28.3.24Olympijský šermíř Beran ocenil železnou ženu z Havaje. Stala se sportovcem roku Prahy 14
20.3.24Ironman nedávno aktualizoval svá pravidla, přinášející několik významných změn.
11.3.24Dominance Ditleva a Lee zahájila éru T100 v Miami
2.3.24McKenna a Sodaro ovládli Ironman Nový Zéland
19.2.24Dříve stačilo do tepla jen jezdit a dnes by tam triatlonista pomalu měl bydlet celou zimu, říká Pavel Wohl
6.2.24Mistrovství světa Ironman 70.3 pro rok 2025 míří do Marbelly ve Španělsku
27.1.24Triatlonová komunita není aktuálně úplně kompaktní, rád bych naše prostředí více spojil, říká Petr Soukup
21.1.24Skvělé, že někteří profíci dají nahlédnout, jak trénují, říká Roman Procházka