Radka Vodičková mistryní Evropy v duatlonu!

24.05.2008 -
Fantazie!!! Radka Vodičková vylepšila své loňské druhé místo a z Řecka si odváží zlatou medaili z ME v duatlonu. I další čeští závodnici se objevili v popředí výsledkových listin.
Famózní forma provází Radku Vodičkovou na začátku sezóny. Po 6.místě na ME v triatlonu a vítězstvím na EP v Brně si z řeckého Serresu přibalí s sebou zlatou medaili.

Na úvodním 10 km běhu se vykrystalizovalo šest nejrychlejší žen a stejný počet přijel i do depa po cyklistické části. Závěrečných pět kilometrů zvládla Radka Vodičková za 17:07 a druhou Alexandrou Louisonovou z Francie porazila o 23 vteřin.

Svým zlatým výkonem navázala na vítězství Ospalého v roce 2006 a Frintové o rok dříve.

„Po dobrém výsledku na mistrovství Evropy jsem byla označována za favoritku a jsem ráda, že jsem to potvrdila," komentovala svůj výkon pro Českou televizi.

V K23 se na start postavil pouze Tomáš Servít, tréninkový parťák Filipa Ospalého. V cíli se objevil na 6.místě.

V juniorech měla Česká republika dva zástupce. Radek Roupec obsadil skvělé 12.místo a Filip Renč 15. příčku. „Docela jsme se uvařili, při závodě bylo 35 stupňů,“ popsal Radek Roupec v sms zprávě pro etriatlon.cz.

V juniorkách reprezentovala Lea Johanidesová, která triatlon a duatlon bere jako doplněk k zimnímu biatlonu. Ve finiši s objevila na 9.pozici.