Wainer už má znovu bojovou náladu

28.05.2007 -
Po triatlonu v Brně nebyl na Jana Wainera moc hezký pohled. Vypadal zlomeně. Věřil si na první pětku a v závodě doslova propadl. Nyní si však o víkendu spravil náladu vítězstvím na dlouhém duatlonu v Českém Jiřetíně.
Vražednou porci (20-100-10) km v Krušných horách zvládl Jan Wainer nejrychleji. „S výkonem jsem spokojen. Přežil jsem bez problémů neskutečně těžký závod v těžkých podmínkách. Zisk každého titulu Mistra ČR potěší ať už konkurence byla jakákoliv,“ hodnotí s dvoudenním odstupem.

Vítězství mu dodalo i nové psychické síly a dalo zapomenout na nevydařený závod v Brně. „Není mi lhostejné jaký předvedu výkon v závodě. Přes zimu jsem hodně trénoval, měl skvělé podmínky a pak jsem předvedl tak bídný výkon. Po loňské sezóně, kdy se mi vinou zranění nedařilo, tak jak jsem si představoval, jsem od letoška čekal další zlepšení. V tréninku jsem se cítil stále lépe a lépe a před brněnským závodem jsem si hodně věřil na stupně vítězů, proto jsem byl tak zklamaný,“ komentuje 15.místo.

Ovšem cestou z Brna už měl znovu válečnou náladu a plánoval zúčastnit se právě dlouhého duatlonu v Českém Jiřetíně.

Na startu nechyběl ani uzdravený Dan Fekl ovšem ze zajímavého souboje sešlo, neboť Fekla potkaly na trati dva defekty a nemohl pokračovat. „Dan jel skvěle a velkou pravděpodobností by v Jiřetíně zvítězil,“ sportovně přiznal Wainer.

A jak se závod pro vítěze vyvíjel? První běh absolvoval společně s Feklem. „Věděli jsme, co nás čeká na kole, a protože jsme už po prvních kilometrech měli slušný náskok, nikam jsme se nehnali,“ říká Honza

“Hned po běhu za to Dan v prvním stoupání na Fláje pořádně vzal a ujel mi. Raději jsem se za ním nepouštěl. Závod jsem bral jako těžký vytrvalostní trénink a cílem pro mě v tropickém vedru bylo hlavně dokončit. Poprvé jsem jel se sportesterem a hlídal se.“

Po prvním 33km dlouhém okruhu už Wainer ztrácel dvě minuty a začal se smiřovat s druhým místem.

„Pak jsem Dana uviděl stát u silnice s defektem a cesta k vítězství se mi otevřela. Na obrátkách jsem si kontroloval odstup a jel celkem v pohodě. Druhý běh jsem už jen lehce vyklusal. Měl jsem velký náskok a nemělo smysl plýtvat se silami,“ shrnul své vítězství.

Náročná trať se mu líbila. „Nádherné prostředí, skvěle zorganizovaný závod......škoda jen, že nepřijelo víc závodníků.“

A jaké jsou jeho další plány? „Start na Czechmanu v Mělicích, kde bych se chtěl pokusit kvalifikovat se na ME v dlouhém triatlonu. Ovšem díky tomu musím vynechat původně plánovaný Halfironman Austria 70,3. Pokud mi to v Mělicích pojede, tak ME v Brasschaatu a pak už jen příprava na MS.“


archív, Jan Wainer


Hodnocení:

Galerie

   

Přečteno 723x

Komentáře

Na bednu v Brne s takovym plavanim??????? Reagovat
bez zábran Reagovat
Re: bez zábran Reagovat
plavani Reagovat
dlouhotraťař? Reagovat
Gratulace Reagovat
Re: Gratulace Reagovat
Re: Re: Gratulace Reagovat
Re: Re: Re: Gratulace Reagovat
Re: Re: Re: Re: Gratulace Reagovat
Re: Re: Re: Re: Re: Gratulace Reagovat
RUBRIKY ČLÁNKŮ
AKTUÁLNÍ ČLÁNKY
16.3.23Mirinda “Rinny“ Carfrae se loučí se profesionální kariérou
11.3.23Rozhodčí Petr Mužíček nominován na olympiádu do Paříže!
8.3.23Gwen Jorgensen je zpět!
7.3.23Chybí nám osobnost, ke které by ostatní vzhlíželi, říká Jan Čelůstka
6.3.23Výsledkový servis
6.3.23Aquatlonový pohár zahájili vítězstvím Koblížek a Miklišová
2.3.23Alistair Brownlee jde zpět do akce!
24.2.23"Bolest v triatlonu v krásném prostředí - to je můj životabudič," říká Tomáš Langhammer
22.2.23SuperLeague Triathlon otevírá novou sezónu!
15.2.23Jaké jsou názory českých triatlonistů na nový model MS v Ironmanu?