V Dobřanech zvítězil Kubíček. Fekl nedokončil

6.05.2007 -
Premiérový závod ČP New Balance roku 2007 odstartoval v Dobřanech, kde se uskutečnil duatlon (6,4-23-3,2)km. Z vítězství se radoval Kubíček, před Švarcem a Pejsarem. Největší favorit Daniel Fekl závod kvůli zranění musel vzdát. V ženách kralovala Radka Vodičková.
Po výstřelu se o tempo staralo duo Fekl - Servít, který se nepatrně vzdálili soupeřům. Na ně se v polovině úvodního běhu dotáhla čtveřice Kubíček, Pejsar, Švarc a Slovák Urbanovský. Na čtvrtém kilometru, však ze závodu odstoupil největší favorit Dan Fekl.

„Ve středu při rychlostním tréninku mě píchlo v lýtku a tušil, že bude zle. Snažil jsem se dát do závodu do pořádku, ale nepodařilo se. Od startu jsem lýtko cítil a po polovině běhu, kdy mě lýtkem projela prudká bolest jsem musel ze závodu bohužel odstoupit,“ dodal hořce, neboť před závodem jeho výkonnost ukazovala ručičkou na životní formu.

Do depa doběhl na prvním místě Přemek Švarc. Spolu s Kubíčkem a Pejsarem na nic nečekali a udávali na špici cyklistiky ostré tempo. Největším tahounem byl Jan Kubíček, kterému v cíli oba závodníky vysmekli poklonu.

Od úvodních cyklistických kilometrů se spustil déšť a bylo zřejmé, že průjezd náměstím po dlažebních kostkách bude velmi riskantní. Na to doplatil Jan Čelůstka, který okusil tvrdost asfaltu již po 300m na kole. Po mírném otřesu však pokračoval v závodě dále.

Na úvodní trojici, která se vzdalovala zbytku startovní pole bojoval Tomáš Servít. „Jel jsem společně se Slovákem Urbanovským, ale ten vůbec nestřídal. V posledním kole mě dojel Honza Jaňour, se kterým už to bylo jiné kafe,“ říkal Servít.

Na závěrečný běh vybíhali společně Kubíček se Švarcem. Pejsar v depu mírně zaváhal. 1500m před cílem se vzdálil Kubíček Švarcovi a vítězství si již nenechal vzít. Třetí v cíli Martin Pejsar sportovně přiznal, že dnes byli soupeři hold rychlejší.

Vítěz závodu Jan Kubíček, hájící barvy týmu SPECIALIZED 69, v cíli poznamenal. „Jsem spokojen s vítězství. Závěrečný běh jsem šel tempově, neboť nemám rychlý finiš a překvapilo mě, že mě Přemek Švarc neudolal. Pravá výkonnost se změří s tou pravou světovou  a evropskou špičkou, ale z dnešního výkonu mám příjemný pocit,“ dodal skromně.

V závodě žen zvítězila Radka Vodičková, avšak v cíli doslova zuřila na své dvě soupeřky. A důvod? Ženy nesmí jet v háku společně s muži a když Radku dojel na 15 kilometru mužský balík a v něm dvě ženy Štróblová s Krejčovou nevěřila svým vlastním očím. Až když zakřičela na rozhodčí, dočkali se závodnice potrestání v podobě napomenutí žlutou kartou.

„Na druhém běhu jsem doslova zuřila a když jsem předbíhala jednu ze závodnic neodpustila jsem si peprnou poznámku. Ruku jim po závodě rozhodně nepodám, neboť tomu se neříká fair-play,“ oznamovala rázným hlasem.

Junioři měli sice společný start s muži, ale těsně před startem se dozvěděli, že nesmí hákovat s muži. „Tak na co společný start,“ ozývalo se z jejich úst. A redakce eTriatlon.cz musí dát juniorům za pravdu. Když se jednalo o nominační závod na MS, tak proč společný start, když se nesmí hákovat s muži?

Ovšem junioři si toto pravidlo upravili dle svého a někteří absolvovali celou cyklistickou část v balíku společně s muži. V druhém depu se jako první junior ocitl osamocen Radek Roupec.

Nakonec zvítězil Slovenský reprezentant Hubáček Martin, který si na trati cyklistiky počínal nejsportovněji. Na  Roupce se dotáhl Tomášek, který se v závěru od něj odpoutal a vybojoval druhé místo.

O nominaci na MS v duatlonu, které se koná v Maďarsku za 14 dní, se rozhodovalo ihned po závodě a koordinátor Hary Hudák měl z toho velmi zamotanou hlavu, neboť řada závodníků nabídku reprezentovat odmítla.

Podařilo se nám zjistit ověřené útržky z nominace. Na MS odcestuje Jan Kubíček a Tomáš Servít. Na vlastní náklady se zúčastní i Tomáš Pozler.Junioři odjednou ve složení Tomášek, Roupec a Jeníček. V ženách budou reprezentovat Štroblová s Krejčovou. Konečnou nominaci zveřejníme v nejbližších dnech.

kompletní výsledky naleznete zde

Exkluzivně přímo z trati připravil LUKÁŠ SLATINSKÝ
 
autor fotografií: LIBOR JOHN


napětí před startem...


Čelo závodu v polovině úvodního běhu. Zleva Fekl, Urbanovky, Kubíček, Švarc a Pejsar


Přemek Švarc v depu


Během cyklistiky se prudce ochladilo a spustil se déšť... Na mokrých dlažebních kostkách jezdili všichni s respektem... Na čele Pejsar za ním Kubíček a Švarc


Jan Jaňour s Tomášem Servítem v depu


Vítěz závodu Jan Kubíček a za ním druhý Přemek Švarc


Vítězka závodu žen Radka Vodičková


Nejlepší junioři. 1.Hubáček (Slovensko), 2.Tomášek a 3.Roupec

Hodnocení:
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY
Olympiáda, to bylo hlavní téma v Dobřanech
Přečteno 903x

Komentáře

prosba o navrácení licence Reagovat
Radka to má fakt těžký Reagovat
Re: Radka to má fakt těžký Reagovat
přesně Reagovat
Re: přesně Reagovat
Re: přesně Reagovat
RUBRIKY ČLÁNKŮ
AKTUÁLNÍ ČLÁNKY
7.4.24Drama a kontroverze na IRONMAN 70.3 Oceanside 2024: Vítězství Sanderse a Knibb a sporné diskvalifikace.
28.3.24Olympijský šermíř Beran ocenil železnou ženu z Havaje. Stala se sportovcem roku Prahy 14
20.3.24Ironman nedávno aktualizoval svá pravidla, přinášející několik významných změn.
11.3.24Dominance Ditleva a Lee zahájila éru T100 v Miami
2.3.24McKenna a Sodaro ovládli Ironman Nový Zéland
19.2.24Dříve stačilo do tepla jen jezdit a dnes by tam triatlonista pomalu měl bydlet celou zimu, říká Pavel Wohl
6.2.24Mistrovství světa Ironman 70.3 pro rok 2025 míří do Marbelly ve Španělsku
27.1.24Triatlonová komunita není aktuálně úplně kompaktní, rád bych naše prostředí více spojil, říká Petr Soukup
21.1.24Skvělé, že někteří profíci dají nahlédnout, jak trénují, říká Roman Procházka
10.1.24Luxusní kola si své zákazníky vždy najdou, říká mechanik Michal Kohoutek.