Loskotová čtvrtá na Skadi Loppetu, celkově druhá

25.03.2006 -
Závodem Euroloppetu v Bodenmaisu skončil seriál dálkových běhů Německého lyžařského svazu. Závěrečných 42 km klasicky se konalo v nádherném prostředí Bavorského lesa za idylického jarního počasí, ale ve skutečnosti bylo na dlouhou trať loterií namazat. Bylo jisté, že možná polovina se pojede na přemrzlém prašanu a s přicházejícím oteplením stopa změkne a vytvoří se v ní zrcátka a voda. Tuhé vosky nebo klistry, smekat nebo drhnout? To bylo ranní dilema.

Gábina Loskotová šla na start s cílem bojovat o prvenství v německém seriálu, to obnášelo umístit se mezi nejlepšími a výrazně porazit doposud vedoucí Sandru Hecker. Prvý úmysl vyšel, Gábina i přes únavu z triatlonové přípravy zabojovala hlavně v závěru na mokrém sněhu, který většina závodníků odsmekala a záleželo na vůli a hrubé síle. Dokončila na výborném čtvrtém místě, v kategorii nad 30 let druhá. Ale druhá podmínka se stala jen přáním, neboť Sandra přijela v dostatečné formě, Gábinu si v odstupu dvou míst pohlídala a může se radovat z celkového prvenství.

 

Jako poslední test před nadcházejícím MS v zimním triatlonu absolvoval závody v Bodenmaisu také Pavel Brýdl. Náš černý kůň do norského Sjusjönu se po intenzivní přípravě cítil unaven, ani s mazáním lyží se příliš netrefil a tak nedopadl zcela podle svých výkonnostních možností. Jeho chvíle by měly přijít v sobotu na přemrzlém sněhu náhorní planiny u Lillehammeru. Nicméně oba hlavní závody měly české vítěze, těmi se stali specialisté Eva Jetmarová z Liberce a Petr Novák z Karlových Varů.

 

Gábina si zimní sezónu připomene už jenom v přestávce mezi pobyty na Mallorce a Floridě při slavnostním vyhlášení Ski Langlauf Serie 2006, které se uskuteční 22. dubna v Klingenthalu.

 

 

Pavel Brýdl

Hodnocení:
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY
Loskotová po Havaji i na Floridu
Přečteno 196x

Komentáře

RUBRIKY ČLÁNKŮ
AKTUÁLNÍ ČLÁNKY
7.4.24Drama a kontroverze na IRONMAN 70.3 Oceanside 2024: Vítězství Sanderse a Knibb a sporné diskvalifikace.
28.3.24Olympijský šermíř Beran ocenil železnou ženu z Havaje. Stala se sportovcem roku Prahy 14
20.3.24Ironman nedávno aktualizoval svá pravidla, přinášející několik významných změn.
11.3.24Dominance Ditleva a Lee zahájila éru T100 v Miami
2.3.24McKenna a Sodaro ovládli Ironman Nový Zéland
19.2.24Dříve stačilo do tepla jen jezdit a dnes by tam triatlonista pomalu měl bydlet celou zimu, říká Pavel Wohl
6.2.24Mistrovství světa Ironman 70.3 pro rok 2025 míří do Marbelly ve Španělsku
27.1.24Triatlonová komunita není aktuálně úplně kompaktní, rád bych naše prostředí více spojil, říká Petr Soukup
21.1.24Skvělé, že někteří profíci dají nahlédnout, jak trénují, říká Roman Procházka
10.1.24Luxusní kola si své zákazníky vždy najdou, říká mechanik Michal Kohoutek.