ITU Races

Frintová se pokusí dostat do první desítky SP triatlonistek

PRAHA 3. listopadu - Poslední start v letošní sezoně absolvuje česká triatlonistka Vendula Frintová v závěrečném dvanáctém závodu Světového poháru v Riu de Janeiro v neděli 7. listopadu. "Cítíme, že má dobrou formu a chtěli bychom toho využít," řekl ČTK trenér vicemistryně světa do 23 let Jiří Seidl. Zatím největšího úspěchu v SP dosáhla jednadvacetiletá Frintová 19. září, když v Madridu vybojovala čtvrté místo
03.11.2004 - Tomáš Nohejl
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Triatlon>ITU Races Diskuze

ITU ETU triatlon Holten

ITU ETU triatlon Holten.TriatlonTaké v Holtnu, v malebném holandském městečku, se o víkendu ( 03.07.04) bojovalo v závodě ITU a ETU série o body do evropských žebříčků a také samozřejmě o věcné ceny a finační prémie. V hlavním závodě žen si svěle počínala Lucie Zelenková (TT Centrum Praha), když po taktickém plavání rozdrobila vedoucí skupinu při cyklistické části sérií nástupů!! Do depa po cyklistické části tak dorazila pouze tříčlenná skupiny (Zelenková, Lisk a Williamson), z nichž nejvíce sil vyšetřila pátá z německého mistrovství (Zbyšek Zeman)
07.07.2004 - etriatlon.cz
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Triatlon>ITU Races Diskuze

J. Řehula obsadil 6. místo na ITU pooint race v Langebaan

Jan Řehula otevřel letošní triatlonovou sezónu 6. místem na závode SP II. kategorie v jihoafrickém Langebaanu, který leží nedaleko Kapského města. Připsal si tak 135 bodu do olympijské kvalifikace. Na závod přiletěl z Australského Gold Coastu, kde tvrdě trénuje pod vedením trenéra Bretta Suttona. Let do Afriky přes Singapur trval téměř dvacet hodin. Na odpočinek (Jan Řehula, Jiří Suchý)
26.01.2004 - etriatlon.cz
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Triatlon>ITU Races Diskuze

Zranění Venduly Frintové

"V sobotním závodu ITU World Cup si zranila loket při nezaviněném pádu z kola," řekl osobní trenér Jiří Seidl Po dobré plavecké časti se skupina ve které byla Vendula snažila dostihnout desetičlenný balík jezdící před nimi. Před ni jedoucí Australanka si lízla o gumu závodnice před ni a šla na zem. Vendula již nemohla dělat vůbec nic a přelétla pres ní.
26.11.2003 - etriatlon.cz
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Triatlon>ITU Races Diskuze

Rusové ovládli Turecko, vidět byli ale i Češi

Na závěr triatlonové sezóny jsem se vypravil společně s českou reprezentantkou Lucií Zelenkovou na tureckou riviéru do přímořského letoviska Alanya, která hostila ITU Point Race. Alanya je závod se specifickou tradicí. Závodí se ve středu a tak většina závodníků přijíždí na celý týden, aby si po jednom z posledních triatlonových závodů v Evropě užila tepla a tradiční turecké pohostinnosti.
28.10.2003 - Pavel Paták
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Triatlon>ITU Races Diskuze

ITU World Cup Funchal 19.10.2003

Navzdory tropickému lijáku se okolo tratí triatlonu ve Funchalu (Madeira), na kterých se bude v dubnu a v květnu příštího roku v rámci mistrovství Evropy a mistrovství světa možná rozhodovat o startovní listině olympijského závodu v Aténách, sešly davy místních obyvatel i mnoha turistů. Českým barvám déšť štěstí nepřinesl – Daněk, Berková ani Šupinová závod nedokončili, a tak bylo jediným relativním kladem 17. místo „Hanse“ Řehuly – získané (převzato z www.grip.cz)
21.10.2003 - etriatlon.cz
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Triatlon>ITU Races Diskuze

Jan Řehula obsadil na SP Madeira 17. místo

Jan Řehula se v rámci dalšího honu za body do světového žebříčku vydal tento víkend na Madeiru na závod SP nejvyšší kategorie „A“. Plavecké depo opouštěl Jan Řehula na 25. místě s více než minutovou ztrátou na nejrychlejšího plavce Ivana Raňu. V úvodní části cyklistiky všem soupeřům ujel Craig Walton, který měl na 15 kilometru přibližně půlminutový náskok před dvacetičlennou skupinou soupeřů. V druhé polovině byl uprchlík dostižen malou skupinkou pronásledovatelů. Do (PhDr. Jiří Suchý)
19.10.2003 - etriatlon.cz
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Triatlon>ITU Races Diskuze

ITU Poin Race Záhřeb

Zatímco v Madridu se bojovalo o body ve SP kategorie A, neméně urputně se závodilo i na závodě ITU Point Race v Záhřebu. Tam se vypravila i početná výprava z Plzně a nejen z Plzně /Zelenková, Berková, Švarc, Bureš, Kypta, Daněk, Paták/. Samotný Záhřeb na nás dýchl směsicí socialistických kompromisů a moderně rozvíjejícího se velkoměsta. Samotný závod byl posazen centrem do veslařského areálu ,,Jarun" velmi blízko podobnému tomu u nás v Račicích. (Zbyšek Zeman)
25.09.2003 - etriatlon.cz
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Triatlon>ITU Races Diskuze

Estoril ITU Point Race, Anička Šupinová 5.

Happy Birthday Vanesso, Modré nebe, bezvětří a dle ITU stránek 36°C ve stínu. Ještě větší pohoda, než dva dny zpět v Nice… Těžko říci, zda jediná česká zástupkyně na startu ITU race v Estorilu Anička Šupinová tuto pohodu mohla vychutnávat, nebo jestli vedro po chladném začátku září v Česku zejména v závěrečném běhu před asi 10.000 diváky spíše neproklínala… Vedru podle předpokladů neodpovídala teplota (převzato z grip.cz)
17.09.2003 - etriatlon.cz
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Triatlon>ITU Races Diskuze

SP Nice

Maximální počet závodníků za stát, které povolují kriteria účasti v jednom závodě SP v olympijském triatlonu, tzn. 8,vyslala naše republika do Nice. Závod se konal v nezvyklém termínu již v pátek 12. září. Nejprve se na start závodu postavili v 11:00 ženy. Teplota klidného moře byla 23 st., bylo jasné počasí a téměř bezvětří. Plaveckou část vyhrála američanka Susie Gallucci, pronásledovaná mistryní světa Leandou Cave. S odstupem 40 s. vylézala z vody (ČSTT)
15.09.2003 - etriatlon.cz
Rubrika: eTriatlon>Magazín>Triatlon>ITU Races Diskuze
Počet položek: 44položek na stránku: |< < 1 2 3 4 5 > >|
RUBRIKY ČLÁNKŮ
AKTUÁLNÍ ČLÁNKY
29.5.22Triatlonista Grebík vstoupil do olympijské kvalifikace senzačním 7. místem na Světovém poháru! Volár obsadil na ME v super sprintu 15. místo
29.5.22Tituly zůstaly doma. Mistry ČR ve sprint triatlonu se na Brněnské přehradě stali Kočař a Hrušková
16.5.222 dny, 4 vítězství: triatlonista Grebík ovládl český šampionát v supersprintu
11.4.22Zasněžený Aquatlon Příbram ovládli Zikmund a Mičková
7.3.22Český pohár v aquatlonu odstartoval ve Zlíně triumfem Václavíka a Horňové
16.2.22Mistrovství Evropy v terénním triatlonu budou letos hostit Prachatice
8.11.21Královnou českého triatlonu byla v anketě zvolena olympionička Petra Kuříková
1.11.21Grabmullerová má bronz z MS v terénním triatlonu! Kočař byl čtvrtý
24.10.21Je dobojováno. Aquatlonový pohár ovládli Tomáš Zikmund a Petra Dvořáková
21.10.21Děčínský Železný muž – 14.5.2022 a neb Memoriál Toma Jiráně