J. Řehula obsadil 6. místo na ITU pooint race v Langebaan

26.01.2004 -
Jan Řehula otevřel letošní triatlonovou sezónu 6. místem na závode SP II. kategorie v jihoafrickém Langebaanu, který leží nedaleko Kapského města. Připsal si tak 135 bodu do olympijské kvalifikace. Na závod přiletěl z Australského Gold Coastu, kde tvrdě trénuje pod vedením trenéra Bretta Suttona. Let do Afriky přes Singapur trval téměř dvacet hodin. Na odpočinek (Jan Řehula, Jiří Suchý)
Jan Řehula otevřel letošní triatlonovou sezónu 6. místem  na závode SP II. kategorie v jihoafrickém Langebaanu, který leží nedaleko Kapského města. Připsal si tak 135 bodu do olympijské kvalifikace.

Na závod přiletěl z Australského Gold Coastu, kde tvrdě trénuje pod vedením trenéra Bretta Suttona. Let do Afriky přes Singapur trval téměř dvacet hodin. Na odpočinek před závodem byl vyhrazen jen jeden den, ještě navíc v letadle. Zvolený model nebyl ideálním řešením z hlediska aklimatizace.

Závod o anoncovaných objemech 1,5-40-10 km byl v realitě 1,6-49-11 km.
Plavalo se v překrásném přístavu. Na závodníky čekaly 3 okruhy ve vodě plné ohromných modrých žahavých medůz. Plavání se odehrávalo v pořádně svižném tempu. Nakonec se Honza po startovní řezanici propracoval na třetí pozici, tu si kontroloval po většinu plavecké části.

Na malém náměstí bylo rozloženo depo, kde se ihned vytvořila první přibližně osmičlenná skupina, ze které již po několika kilometrech začali odpadávat první závodníci. Na rovinaté trati s mírným kopečkem v každém z okruhu se jely čtyři okruhy. Foukal silný vítr. První skupinu  intenzivně stíhala druhá v čele se super cyklistou (mistrem světa Xterra) Conradem Stolzem, Dominikem Norbertem a dalšími. Z téměř desetičlenné skupinky se rázem stala tříčlenná - ostatní nebyli schopni udržet Conradem diktované tempo. Přibližně deset kilometrů před cílem se obě čelní skupiny sjely.

Pořadatelé ovšem udělali chybu v počtech a nakonec trať kola měřila 49 km, místo čtyřiceti! Jan Řehula vjížděl do běžeckého depa na druhé pozici za Conradem.
V závěrečných pěti dvoukilometrových běžeckých okruzích kopcovité trati s písčitým, kamenitým a betonovým povrchem se pořadí závodníků měnilo jako přesýpací hodiny. Nakonec si pro vítězství doběhl Norbert Dominik z Rakouska, který zde v JAR rozbalil kufry na zimní soustředění. Honzu celý běh zužovaly křeče žaludku. Bojoval až na dno svých sil, aby se ve 32st. vedru dostal do cíle. Nakonec z toho bylo 6. místo, které bylo po doběhu mírným zklamáním, protože doufal v umístění „na  bedně“. Večerní oslava ale zahnala všechny chmury.

Zdejší tradicí je půlnoční závod (kombinace 300m plavání a 50m běhu) bez plavek o tučnou finanční prémii. Ten Honza, s ohledem na dlouhou cestu, bohužel zaspal.... Snad příště.

Z výsledků:
1.Norbert Domnik A, 2:08:45, 2.Jan Frobeno  D,   2:09:15, 3.Conrad Stolz JAR, 2:09:28, 4.Sander Berk  N,   2:09:56, 5. Gerald Horvath H, 2:10:35, 6.Jan Rehula   CZE,    2:11:02

Hodnocení:
Přečteno 52x

Komentáře

RUBRIKY ČLÁNKŮ
AKTUÁLNÍ ČLÁNKY
17.4.24Youri Keulen a Ashleigh Gentle ovládli triatlon Singapore T100
7.4.24Drama a kontroverze na IRONMAN 70.3 Oceanside 2024: Vítězství Sanderse a Knibb a sporné diskvalifikace.
28.3.24Olympijský šermíř Beran ocenil železnou ženu z Havaje. Stala se sportovcem roku Prahy 14
20.3.24Ironman nedávno aktualizoval svá pravidla, přinášející několik významných změn.
11.3.24Dominance Ditleva a Lee zahájila éru T100 v Miami
2.3.24McKenna a Sodaro ovládli Ironman Nový Zéland
19.2.24Dříve stačilo do tepla jen jezdit a dnes by tam triatlonista pomalu měl bydlet celou zimu, říká Pavel Wohl
6.2.24Mistrovství světa Ironman 70.3 pro rok 2025 míří do Marbelly ve Španělsku
27.1.24Triatlonová komunita není aktuálně úplně kompaktní, rád bych naše prostředí více spojil, říká Petr Soukup
21.1.24Skvělé, že někteří profíci dají nahlédnout, jak trénují, říká Roman Procházka