Triatlonista Ospalý se honil okolo Old Trafford

1.08.2005 -
Manchester, Praha - Slavný fotbalový stánek Old Trafford obracel v neděli tribuny naruby. Okolo nich se totiž proháněla esa světového triatlonu. A Filip Ospalý si mezi nimi zapsal další zářivý úspěch do své bohaté sbírky. Skončil druhý ve Světovém poháru. „No, moc lidí ale kolem nebylo. Ulice jsou prázdné

Manchester, Praha - Slavný fotbalový stánek Old Trafford obracel v neděli tribuny naruby. Okolo nich se totiž proháněla esa světového triatlonu.
A Filip Ospalý si mezi nimi zapsal další zářivý úspěch do své bohaté sbírky. Skončil druhý ve Světovém poháru.
„No, moc lidí ale kolem nebylo. Ulice jsou prázdné. Všichni se tu bojí výbuchů, pořád to běží v televizi,“ vyprávěl. Sám se jen vyfotil ve fan shopu United. „Ale moc mě to nebere,“ přizná.
„Plavalo se v kanále jednoho předměstského doku v Salfordu. Na kole jsme jezdili okruhy do centra města až k radnici a běhali pak kolem muzea druhé světové války a fotbalového stadionu,“ podává raději přesný popis trati jako z turistického bedekru.
„Ale byl to pěkný kvapík, rozhlížet jsem se moc nestačil,“ dodává. Na kole si peloton svištěl až padesátkou, každou chvíli někdo na špici nastupoval. „Už dávno se v triatlonu nejezdí se svěšenýma nohama,“ poznamenává český šampion.
Na jaře získal stříbro na duatlonové Evropě, pak znovu pořádně zabral v přípravě. Jeho forma opět stoupá do nadějných výšin. Pozměnil trénink, který mu teď vede hlavně fitness kouč Karel Novák. „Přinesl mi pár nových prvků, hlavně do cyklistiky,“ tvrdí Ospalý.
Je to dobrá zpráva, navíc tři týdny před evropským šampionátem, kde se mu vždycky dařívá. A ke všemu - letos se jede u Olympijského muzea v Lausanne, kde před třemi lety vyhrál!
„Cíle mám nejvyšší,“ připustí. „Ale bude to hodně těžké, protože pořadatelé natáhli kolo do kopců, což vyhovuje domácím horalům v čele s Marceauem. On přece trénuje hodně i na horském kole a jezdí Xterru.“
V září čeká triatlonisty v Japonsku mistrovství světa - tam se naopak Čechům nikdy moc nevedlo. „K tomu si předejte aklimatizaci. Nedávám si žádné cíle, budu jen odpočívat a uvidíme,“ přemítá závodník brněnského Olympa.
Anglické triatlonové podnebí mu svědčí, už loni tu byl pátý. Vydrží až do londýnské olympiády 2012? To už mu bude šestatřicet... „Pokud by mi zajistili nedělní výsledek, tak klidně,“ směje se.
TOMÁŠ NOHEJL

Největší úspěchy triatlonisty
Filipa Ospalého
Mistrovství Evropy - 1. 2001 Karlovy Vary, 2. 2002 Györ, 2. 2003 Karlovy Vary
Světové poháry - 1. 2002 Lausanne, 2. 2001 Corner Brook, 2. 2002 Nice, 2. 2004 Hamburg, 2. 2005 Salford, 4. 1999 Cancún

Hodnocení:
Přečteno 39x

Komentáře

RUBRIKY ČLÁNKŮ
AKTUÁLNÍ ČLÁNKY
27.11.23Snažíme se kvalifikovat na olympiádu v Paříži 2024, říká Daniel Noah
17.11.23Příští rok se zaměřím na půlky, říká Jan Volár
15.11.23Vítězství v anketě Král triatlonu mě překvapilo, říká Lukáš Kočař
12.11.23Trendy určují mimořádné osobnosti, říká trenér roku Lukáš Vrobel
23.10.23Bronz! Tereza Zimovjanová má medaili ze Světového poháru
17.10.23Barbora Besperát je mistryní světa v kategorii F30-35 a zde jsou její dojmy!
16.10.23Kahlefeldt byla 18. na havajském IRONMANOVI. Dvě Češky mají tituly ve věkových kategoriích
15.10.23Lucy Charles-Barclay je hrdinkou havajského šampionátu!
11.10.23Radka Kahlefeldt (Vodičková) pojede na Havaji v kategorii profesionálek
8.10.23Mistrovství světa v IRONMANu pro ženy je tady!