ITU Korea z pohledu Petra Bureše

7.06.2005 -
Dobrý den vážený fanoušku triatlonu. Rád bych napsal pár řádek o světovém poháru B v Jižní Koreji v Tongyenu. Díky působení Radka Cingálka na Soulské univerzitě a jeho zájmu o pomoc českým sportovcům se nám naskytla možnost závodit v exotické Koreji téměř bez vlastních nákladů. V Koreji jsme závodili čtyři Češi. Eva Nováková, Jan Čelůstka, Petr Bureš a Jan Řehula, který zde působí jako korejský reprezentační trenér. (Petr Bureš)
Dobrý den vážený fanoušku triatlonu. Rád bych napsal pár řádek o světovém poháru B v Jižní Koreji v Tongyenu. Díky působení Radka Cingálka na Soulské univerzitě a jeho zájmu o pomoc českým sportovcům se nám naskytla možnost závodit v exotické Koreji téměř bez vlastních nákladů.  V Koreji jsme závodili čtyři Češi. Eva Nováková, Jan Čelůstka, Petr Bureš a Jan Řehula, který zde působí jako korejský reprezentační trenér.
 
Na start mužského závodu se postavili taková esa jako Gaag či Mac Mahon, což slibovalo velký boj. Plavaly se v moři dva okruhy, které odtáhl  Čelda. Řehy se držel mazácky v nohách na konci první skupinky, která bohužel v druhém kole díky křivě plavajícímu Kazachovi odplavala Petru Burešovi o několik vteřin, což se  později ukázalo jako osudné. Popravdě kdybych na to měl mohl jsem těch pár osudných metrů doplavat. Ale když je člověk rád, že visí, tak se to prostě nedá.
 
Na kole, kde byla celkem vlnitá trať, začala sedmičlenná skupina  na čele výborně spolupracovat a vzdalovala se celému poli mílovými kroky. Druhá také sedmičlenná skupina bohužel neměla ani náznak chuti sjet své soupeře, a tak se to Petrovi proměnilo v sólo cyklo závod. Jediné plus bylo, že  na konci trošku ujel a vybíhal s mírným náskokem.
 
Běžecká část, vedoucí podél moře na žhavém slunci, již probíhala v režii Řehyho, který si od poloviny závodu hlídal vedoucí pozici a zkušeně si doběhl pro vítězství. Jan Čelůstka výborným výkonem v celém závodě a velmi kvalitním běhu doběhl na pátém místě a šáhl si tak pro své první body do svěťáku. Petr Bureš doběhl na devátém místě. Po cyklistice se s tou tříminutovou sekyrou nedalo nic moc dělat.
 
V ženském závodě doběhla Eva Nováková na výborném třetím místě. Na plavecké části ukázala, kde má svoji obrovskou přednost a svým soupeřkám  se výrazně vzdálila. Na kole takticky počkala na další dvě soupeřky a stupňovaným tempem je ničila před rozhodujícím během, kde s břišními potížemi dokončila na třetím místě.
 
K hodnocení závodu lze říci jen samé superlativy. Výborná organizace, divácká kulisa, přenos v TV, výborné ubytování a starost o závodníky, atd. Největší zajímavostí je jejich obrovská úcta k českému triatlonu díky vynikajícím výsledkům z předchozích let a působení Jana Řehuly, který se zde prezentuje ve vynikající formě a těší se zde obrovské popularitě.
 
Vedle působení závodníků sem také přicestoval na pozvání a náklady Korejské strany děkan FTVS a předseda triatlonového svazu pan Prof. Václac Bunc, který zde jednal o možnostech meziuniverzitní výměny studentů a spolupráci s asijským triatlonem, což je vzhledem k olympijským hrám v Pekingu velmi aktuální.
 
S pozdravem Petr Bureš
Hodnocení:
Přečteno 46x

Komentáře

RUBRIKY ČLÁNKŮ
AKTUÁLNÍ ČLÁNKY
29.5.22Triatlonista Grebík vstoupil do olympijské kvalifikace senzačním 7. místem na Světovém poháru! Volár obsadil na ME v super sprintu 15. místo
29.5.22Tituly zůstaly doma. Mistry ČR ve sprint triatlonu se na Brněnské přehradě stali Kočař a Hrušková
16.5.222 dny, 4 vítězství: triatlonista Grebík ovládl český šampionát v supersprintu
11.4.22Zasněžený Aquatlon Příbram ovládli Zikmund a Mičková
7.3.22Český pohár v aquatlonu odstartoval ve Zlíně triumfem Václavíka a Horňové
16.2.22Mistrovství Evropy v terénním triatlonu budou letos hostit Prachatice
8.11.21Královnou českého triatlonu byla v anketě zvolena olympionička Petra Kuříková
1.11.21Grabmullerová má bronz z MS v terénním triatlonu! Kočař byl čtvrtý
24.10.21Je dobojováno. Aquatlonový pohár ovládli Tomáš Zikmund a Petra Dvořáková
21.10.21Děčínský Železný muž – 14.5.2022 a neb Memoriál Toma Jiráně