ITU Korea z pohledu Petra Bureše

7.06.2005 -
Dobrý den vážený fanoušku triatlonu. Rád bych napsal pár řádek o světovém poháru B v Jižní Koreji v Tongyenu. Díky působení Radka Cingálka na Soulské univerzitě a jeho zájmu o pomoc českým sportovcům se nám naskytla možnost závodit v exotické Koreji téměř bez vlastních nákladů. V Koreji jsme závodili čtyři Češi. Eva Nováková, Jan Čelůstka, Petr Bureš a Jan Řehula, který zde působí jako korejský reprezentační trenér. (Petr Bureš)
Dobrý den vážený fanoušku triatlonu. Rád bych napsal pár řádek o světovém poháru B v Jižní Koreji v Tongyenu. Díky působení Radka Cingálka na Soulské univerzitě a jeho zájmu o pomoc českým sportovcům se nám naskytla možnost závodit v exotické Koreji téměř bez vlastních nákladů.  V Koreji jsme závodili čtyři Češi. Eva Nováková, Jan Čelůstka, Petr Bureš a Jan Řehula, který zde působí jako korejský reprezentační trenér.
 
Na start mužského závodu se postavili taková esa jako Gaag či Mac Mahon, což slibovalo velký boj. Plavaly se v moři dva okruhy, které odtáhl  Čelda. Řehy se držel mazácky v nohách na konci první skupinky, která bohužel v druhém kole díky křivě plavajícímu Kazachovi odplavala Petru Burešovi o několik vteřin, což se  později ukázalo jako osudné. Popravdě kdybych na to měl mohl jsem těch pár osudných metrů doplavat. Ale když je člověk rád, že visí, tak se to prostě nedá.
 
Na kole, kde byla celkem vlnitá trať, začala sedmičlenná skupina  na čele výborně spolupracovat a vzdalovala se celému poli mílovými kroky. Druhá také sedmičlenná skupina bohužel neměla ani náznak chuti sjet své soupeře, a tak se to Petrovi proměnilo v sólo cyklo závod. Jediné plus bylo, že  na konci trošku ujel a vybíhal s mírným náskokem.
 
Běžecká část, vedoucí podél moře na žhavém slunci, již probíhala v režii Řehyho, který si od poloviny závodu hlídal vedoucí pozici a zkušeně si doběhl pro vítězství. Jan Čelůstka výborným výkonem v celém závodě a velmi kvalitním běhu doběhl na pátém místě a šáhl si tak pro své první body do svěťáku. Petr Bureš doběhl na devátém místě. Po cyklistice se s tou tříminutovou sekyrou nedalo nic moc dělat.
 
V ženském závodě doběhla Eva Nováková na výborném třetím místě. Na plavecké části ukázala, kde má svoji obrovskou přednost a svým soupeřkám  se výrazně vzdálila. Na kole takticky počkala na další dvě soupeřky a stupňovaným tempem je ničila před rozhodujícím během, kde s břišními potížemi dokončila na třetím místě.
 
K hodnocení závodu lze říci jen samé superlativy. Výborná organizace, divácká kulisa, přenos v TV, výborné ubytování a starost o závodníky, atd. Největší zajímavostí je jejich obrovská úcta k českému triatlonu díky vynikajícím výsledkům z předchozích let a působení Jana Řehuly, který se zde prezentuje ve vynikající formě a těší se zde obrovské popularitě.
 
Vedle působení závodníků sem také přicestoval na pozvání a náklady Korejské strany děkan FTVS a předseda triatlonového svazu pan Prof. Václac Bunc, který zde jednal o možnostech meziuniverzitní výměny studentů a spolupráci s asijským triatlonem, což je vzhledem k olympijským hrám v Pekingu velmi aktuální.
 
S pozdravem Petr Bureš
Hodnocení:
Přečteno 48x

Komentáře

RUBRIKY ČLÁNKŮ
AKTUÁLNÍ ČLÁNKY
27.11.23Snažíme se kvalifikovat na olympiádu v Paříži 2024, říká Daniel Noah
17.11.23Příští rok se zaměřím na půlky, říká Jan Volár
15.11.23Vítězství v anketě Král triatlonu mě překvapilo, říká Lukáš Kočař
12.11.23Trendy určují mimořádné osobnosti, říká trenér roku Lukáš Vrobel
23.10.23Bronz! Tereza Zimovjanová má medaili ze Světového poháru
17.10.23Barbora Besperát je mistryní světa v kategorii F30-35 a zde jsou její dojmy!
16.10.23Kahlefeldt byla 18. na havajském IRONMANOVI. Dvě Češky mají tituly ve věkových kategoriích
15.10.23Lucy Charles-Barclay je hrdinkou havajského šampionátu!
11.10.23Radka Kahlefeldt (Vodičková) pojede na Havaji v kategorii profesionálek
8.10.23Mistrovství světa v IRONMANu pro ženy je tady!