ITU Poin Race Záhřeb

25.09.2003 -
Zatímco v Madridu se bojovalo o body ve SP kategorie A, neméně urputně se závodilo i na závodě ITU Point Race v Záhřebu. Tam se vypravila i početná výprava z Plzně a nejen z Plzně /Zelenková, Berková, Švarc, Bureš, Kypta, Daněk, Paták/. Samotný Záhřeb na nás dýchl směsicí socialistických kompromisů a moderně rozvíjejícího se velkoměsta. Samotný závod byl posazen centrem do veslařského areálu ,,Jarun" velmi blízko podobnému tomu u nás v Račicích. (Zbyšek Zeman)
Zatímco v Madridu se bojovalo o body ve SP kategorie A, neméně urputně se závodilo i na závodě ITU Point Race v Záhřebu.
 
Tam se vypravila i početná výprava z Plzně a nejen z Plzně /Zelenková, Berková, Švarc, Bureš, Kypta, Daněk, Paták/. Samotný Záhřeb na nás dýchl směsicí socialistických kompromisů a moderně rozvíjejícího se velkoměsta. Samotný závod byl posazen centrem do veslařského areálu ,,Jarun" velmi blízko podobnému tomu u nás v Račicích.


V závodě žen se na špici po plavecké části vytvořila vedoucí trojice Zelenková, Anissimová, Bramboeck následovaná větší skupinou včetně Berkové. Vedoucí trojice poctivě spolupracovala a do 2. depa si přivezla náskok bezmála 2. minut. Až do 5km se zdálo, že vedoucí trojice udrží svůj náskok a Zelenková v té chvíli vedoucí, promění závod start - cíl ve své vítězství.


Druhá polovina běžecké části však otočila pořadím a z druhé skupiny výborně finišující Berková předběhla všechny soupeřky včetně křečemi sužovanou L. Zelenkovou /v cíli nakonec pátá/ a doběhla si pro celkové prvenství.

Závod mužů přinesl dramatickou podívanou od startu do cíle. Z 85hlavého pole se první z vody vynořil chorvatsko-německý blok /vzpomínáte na K.Vary 2002-junioři tak to jsou oni/. Naši nejlepší Švarc následovaný Daňkem v těsném závěsu. S odstupem 35 vteřin resp. 90s pak Bureš a Kypta.

Rovinatá trať cyklistiky nepřinesla rozuzlení, kdo jsi odnese vavřín vítěze a do druhého depa se po bojovné, nicméně nic rozhodující cyklistické části přihnalo bezmála 45 triatletů.


V běžecké části dominovali Němci Prochnow, Frodeno /v cíli 1. a 2./ a Madaři, kteří měli tři závodníky v první desítce. Naši se neztratili, nejvíce vpředu se držel Daněk následovaný Burešem a Švarcem.

V cíli si pak Daněk s Burešem pořadí vyměnili. P. Bureš 11. již nedaleko bodů do SP /10km 32:31/ 15. Daněk /33:06/ a jen 6 vteřin za ním na 17.pozici výborně finišující P.Švarc /33:12/. Zvláště pak P. Švarc při svém mládí /1985/ prokázal obrovský vzestup výkonnosti /zde nejlepší ročníku 84-85/, který ho provází prakticky po celou sezónu.


Závěrem nutno konstatovat, že přes určité obavy z našeho balkánského turné, měli závody dobrou organizaci a záhřebský závod lze v tomto podzimním termínu pro ostatní jen doporučit.

Mgr. Zbyšek Zeman, Plzeň

Hodnocení:
Přečteno 50x

Komentáře

RUBRIKY ČLÁNKŮ
AKTUÁLNÍ ČLÁNKY
17.4.24Youri Keulen a Ashleigh Gentle ovládli triatlon Singapore T100
7.4.24Drama a kontroverze na IRONMAN 70.3 Oceanside 2024: Vítězství Sanderse a Knibb a sporné diskvalifikace.
28.3.24Olympijský šermíř Beran ocenil železnou ženu z Havaje. Stala se sportovcem roku Prahy 14
20.3.24Ironman nedávno aktualizoval svá pravidla, přinášející několik významných změn.
11.3.24Dominance Ditleva a Lee zahájila éru T100 v Miami
2.3.24McKenna a Sodaro ovládli Ironman Nový Zéland
19.2.24Dříve stačilo do tepla jen jezdit a dnes by tam triatlonista pomalu měl bydlet celou zimu, říká Pavel Wohl
6.2.24Mistrovství světa Ironman 70.3 pro rok 2025 míří do Marbelly ve Španělsku
27.1.24Triatlonová komunita není aktuálně úplně kompaktní, rád bych naše prostředí více spojil, říká Petr Soukup
21.1.24Skvělé, že někteří profíci dají nahlédnout, jak trénují, říká Roman Procházka