ITU Poin Race Záhřeb

25.09.2003 -
Zatímco v Madridu se bojovalo o body ve SP kategorie A, neméně urputně se závodilo i na závodě ITU Point Race v Záhřebu. Tam se vypravila i početná výprava z Plzně a nejen z Plzně /Zelenková, Berková, Švarc, Bureš, Kypta, Daněk, Paták/. Samotný Záhřeb na nás dýchl směsicí socialistických kompromisů a moderně rozvíjejícího se velkoměsta. Samotný závod byl posazen centrem do veslařského areálu ,,Jarun" velmi blízko podobnému tomu u nás v Račicích. (Zbyšek Zeman)
Zatímco v Madridu se bojovalo o body ve SP kategorie A, neméně urputně se závodilo i na závodě ITU Point Race v Záhřebu.
 
Tam se vypravila i početná výprava z Plzně a nejen z Plzně /Zelenková, Berková, Švarc, Bureš, Kypta, Daněk, Paták/. Samotný Záhřeb na nás dýchl směsicí socialistických kompromisů a moderně rozvíjejícího se velkoměsta. Samotný závod byl posazen centrem do veslařského areálu ,,Jarun" velmi blízko podobnému tomu u nás v Račicích.


V závodě žen se na špici po plavecké části vytvořila vedoucí trojice Zelenková, Anissimová, Bramboeck následovaná větší skupinou včetně Berkové. Vedoucí trojice poctivě spolupracovala a do 2. depa si přivezla náskok bezmála 2. minut. Až do 5km se zdálo, že vedoucí trojice udrží svůj náskok a Zelenková v té chvíli vedoucí, promění závod start - cíl ve své vítězství.


Druhá polovina běžecké části však otočila pořadím a z druhé skupiny výborně finišující Berková předběhla všechny soupeřky včetně křečemi sužovanou L. Zelenkovou /v cíli nakonec pátá/ a doběhla si pro celkové prvenství.

Závod mužů přinesl dramatickou podívanou od startu do cíle. Z 85hlavého pole se první z vody vynořil chorvatsko-německý blok /vzpomínáte na K.Vary 2002-junioři tak to jsou oni/. Naši nejlepší Švarc následovaný Daňkem v těsném závěsu. S odstupem 35 vteřin resp. 90s pak Bureš a Kypta.

Rovinatá trať cyklistiky nepřinesla rozuzlení, kdo jsi odnese vavřín vítěze a do druhého depa se po bojovné, nicméně nic rozhodující cyklistické části přihnalo bezmála 45 triatletů.


V běžecké části dominovali Němci Prochnow, Frodeno /v cíli 1. a 2./ a Madaři, kteří měli tři závodníky v první desítce. Naši se neztratili, nejvíce vpředu se držel Daněk následovaný Burešem a Švarcem.

V cíli si pak Daněk s Burešem pořadí vyměnili. P. Bureš 11. již nedaleko bodů do SP /10km 32:31/ 15. Daněk /33:06/ a jen 6 vteřin za ním na 17.pozici výborně finišující P.Švarc /33:12/. Zvláště pak P. Švarc při svém mládí /1985/ prokázal obrovský vzestup výkonnosti /zde nejlepší ročníku 84-85/, který ho provází prakticky po celou sezónu.


Závěrem nutno konstatovat, že přes určité obavy z našeho balkánského turné, měli závody dobrou organizaci a záhřebský závod lze v tomto podzimním termínu pro ostatní jen doporučit.

Mgr. Zbyšek Zeman, Plzeň

Hodnocení:
Přečteno 50x

Komentáře

RUBRIKY ČLÁNKŮ
AKTUÁLNÍ ČLÁNKY
29.5.22Triatlonista Grebík vstoupil do olympijské kvalifikace senzačním 7. místem na Světovém poháru! Volár obsadil na ME v super sprintu 15. místo
29.5.22Tituly zůstaly doma. Mistry ČR ve sprint triatlonu se na Brněnské přehradě stali Kočař a Hrušková
16.5.222 dny, 4 vítězství: triatlonista Grebík ovládl český šampionát v supersprintu
11.4.22Zasněžený Aquatlon Příbram ovládli Zikmund a Mičková
7.3.22Český pohár v aquatlonu odstartoval ve Zlíně triumfem Václavíka a Horňové
16.2.22Mistrovství Evropy v terénním triatlonu budou letos hostit Prachatice
8.11.21Královnou českého triatlonu byla v anketě zvolena olympionička Petra Kuříková
1.11.21Grabmullerová má bronz z MS v terénním triatlonu! Kočař byl čtvrtý
24.10.21Je dobojováno. Aquatlonový pohár ovládli Tomáš Zikmund a Petra Dvořáková
21.10.21Děčínský Železný muž – 14.5.2022 a neb Memoriál Toma Jiráně