Jan Řehula osmý na závodě ITU POINT RACE

14.07.2003 -
V neděli se v lucemburském Echternachtu uskutečnil další ze závodů o body do světového poháru. Po tříměsíční pauze zaviněné zraněním nohy nastoupil na start také Jan Řehula. Do depa po plavecké části vbíhal v první desetičlenné skupině. Náročná cyklistická trať, která se skládala ze tří okruhů, se ukázala pro další průběh závodu rozhodující.
V neděli se v lucemburském Echternachtu uskutečnil další ze závodů o body do světového  poháru. Po tříměsíční pauze zaviněné zraněním nohy nastoupil na start také Jan Řehula. Do depa po plavecké části vbíhal v první  desetičlenné skupině. Náročná cyklistická trať, která se skládala ze tří okruhů, se ukázala pro další průběh závodu rozhodující. Ve druhém okruhu se vedoucí 20-ti členný balík roztrhal, především zásluhou pozdějšího vítěze H. Llanose a A. Degasperiho. Do depa přijela vedoucí dvojice s minutovým náskokem  před dvojící pronásledovatelů, sledované s dvouminutovým odstupem čtyřčlennou skupinou na jejímž čele se přezouval do běžeckých bot také Jan Řehula.

Čtyři běžecké okruhy vedoucí parkem v okolí jezera byly opravdovou prověrkou připravenosti, především s ohledem na teplo a bez stínu na trati. Po taktickém výkonu dokončil  Jan závod na pěkném osmém místě a zajistil si tak body do celkového pořadí SP.

Pocity medailisty z OH v Sydney: „Na kole mi ve druhém okruhu spadl řetěz, díky tomuto problému jsem ztratil 300 až 400 metrů, ale přesto se mi podařilo skupinu znovu dotáhnout. Po pauze zaviněné zraněním považuji osmé místo, s ohledem na značný běžecký tréninkový deficit, za velmi dobré a věřím, že po zlepšení především v běhu se mi podaří nasbírat další body do OH kvalifikace. V nejbližší době plánuji start na SP v Györu, Schliersee a Praze“


V rámci závodu SP se uskutečnilo také Mistrovství Evropy kategorie do 23 let. Zde si připsala své první velké individuální vítězství V. Frintová; v první desítce se také umístily její týmové kolegyně A. Šupinová a R. Vodičková. V. Trnkovou postihl na kole smolný pád, ale po ošetření drobných oděrek hýřila optimismem jako vždy. T. Klíma a M. Pejsar se umístili na 15. a 16. místě, O. Matějíček na 35. P. Bureš musel po technických obtížích (prasklý drát u kola) odstoupit.

Hodnocení:
Přečteno 46x

Komentáře

RUBRIKY ČLÁNKŮ
AKTUÁLNÍ ČLÁNKY
29.5.22Triatlonista Grebík vstoupil do olympijské kvalifikace senzačním 7. místem na Světovém poháru! Volár obsadil na ME v super sprintu 15. místo
29.5.22Tituly zůstaly doma. Mistry ČR ve sprint triatlonu se na Brněnské přehradě stali Kočař a Hrušková
16.5.222 dny, 4 vítězství: triatlonista Grebík ovládl český šampionát v supersprintu
11.4.22Zasněžený Aquatlon Příbram ovládli Zikmund a Mičková
7.3.22Český pohár v aquatlonu odstartoval ve Zlíně triumfem Václavíka a Horňové
16.2.22Mistrovství Evropy v terénním triatlonu budou letos hostit Prachatice
8.11.21Královnou českého triatlonu byla v anketě zvolena olympionička Petra Kuříková
1.11.21Grabmullerová má bronz z MS v terénním triatlonu! Kočař byl čtvrtý
24.10.21Je dobojováno. Aquatlonový pohár ovládli Tomáš Zikmund a Petra Dvořáková
21.10.21Děčínský Železný muž – 14.5.2022 a neb Memoriál Toma Jiráně