ITU Ishigaki Japonsko - Radová přetrhla řetěz

14.04.2003 -
Barbara Lindquist z USA a Australan Greg Bennett vyhráli úvodní závod Světového poháru v Ishigaki v Japonsku. Série Světového poháru ITU 2003 začala závodem žen v tropickém klimatu při 30°C a 80% vlhkosti vzduchu na japonském ostrově Ishigaki. Od startu se na špici držela pozdější vítězka Barbara Lindquist, která doběhla před druhou Italkou Beatricí Lanza, překvapením závodu a třetí Michelle Dillon z Velké Británie.
Barbara Lindquist z USA a Australan Greg Bennett vyhráli úvodní závod Světového poháru v Ishigaki v Japonsku.
Série Světového poháru ITU 2003 začala závodem žen v tropickém klimatu při 30°C a 80% vlhkosti vzduchu na japonském ostrově Ishigaki. Od startu se na špici držela pozdější vítězka Barbara Lindquist, která doběhla před druhou Italkou Beatricí Lanza, překvapením závodu a třetí Michelle Dillon z Velké Británie.

Při soutěži mužů vybíhali z vody v čele tři domácí japonští závodníci. Na kole se sjela velká skupina, z které se nepodařilo nikomu uniknout a tak až při běhu se podařilo favoritům a zkušeným závodníkům  prosadit se. Australan Greg Bennett dostihl zhruba v polovině běžecké části Chrise Hilla a kilometr před cílem nasadil strhující finiš, kterým se zařadil na čelo celkového závodu.  Na třetím místě dokončil Dán Rasmus Henning.