Petra Kuříková zazářila 7.místem na ME K23

3.09.2012 -
Petra Kuříková, nadějná reprezentantka K23, absolvovala v sobotu závod ME K23 ve Španělsku. V exkluzivním rozhovoru pro etriatlon.cz se ohlíží za svým vystoupením. Svůj výkon hodnotí jako jeden z nejlepších.

Jak jsi spokojená s výkonem a s umístěním na ME K23 ve Španělsku? 7.místo je jistě skvělý úspěch…
Kdyby mi někdo před startem řekl, že skončím v první desítce, nevěřila bych mu. Sice to mohlo být i lepší, ale na sedmé místo si stěžovat nemůžu. Tento výsledek patří k mým nejlepším.

Jak se pro tebe závod vyvíjel?
Plavecká část byla rozdělena do dvou okruhů a proběhla bez výraznějších komplikací. Držela jsem se v jednom velkém chumlu s ostatními soupeřkami. Z vody jsem vybíhala kolem 18. místa v kontaktu s druhým balíkem. Z cyklistiky jsem měla respekt, protože trať až k obrátce mírně stoupala a byla vedená přes 3 kruhové objezdy, které se objížděli na levou ruku. Naštěstí vše probíhalo až příliš hladce. Náskok pětice uprchlic byl rychle smazán a už jsem se vezla v balíku čítajícím 26 atletek. Na špici jsem se za celou dobu vystřídala asi jen třikrát. Měla jsem čas se pravidelně občerstvovat, což mi určitě velmi pomohlo. Opět rozhodl běh. Do depa se přiřítil velký balík, každá z nás měla stejnou šanci na vítězství. Vyběhla jsem si svým tempem na 13. místě a pomalu jsem se snažila zbíhat závodnice přede mnou.

Zdá se tedy, že se ti podařilo vyladit formu na ten správný okamžik?
Nevím, jestli jsem měla formu, ale všechnu svou tréninkovou píli jsem se snažila směřovat právě k ME. Věděla jsem, že pokud v závodě předvedu své maximum, nemůžu být zklamaná. A na co to stačit bude, tak bude. Chtěla jsem si to především užít.

Jak na tebe působí koordinátor Luboš Bílek? Snaží se Vás motivovat? Líbí se ti způsob jeho práce?
Ze spolupráce s Lubošem mám dobrý pocit, protože věřím, že své práci rozumí. Přes jeho nízký věk má spoustu zkušeností. Motivuje mě samotný způsob jeho jednání s námi. Říká, že si nemáme klást malé cíle a tvrdě za nimi jít.

Máš nějaký zajímavý zážitek ze Španělska?
Udivovala mě španělská klidnost, kdy je na všechno pořád dost času. A také byla sranda dorozumívat se s místními obyvateli. Minimum Španělů umí mluvit anglicky, takže třeba objednat si jídlo v restauraci byla občas sázka do loterie.

Čekají tě ještě další závody?
Původně jsem měla v plánu už jen dva závody – jeden v Německu a pak zakončit sezónu startem na MČR v Brně. Díky úspěchu na ME se mi však sezóna mile protáhne, protože jsem se  nominovala i na MS, které se bude konat 20.října na Novém Zélandu.

Jak s odstupem hodnotíš výkony těch nejlepších podané na olympiádě v Londýně? Motivovalo tě to do dalšího úsilí a tvrdého tréninku?
Nechci kluky opomíjet, ale výkony holek mě naprosto dostaly. Závod jsem sledovala, když jsem se připravovala právě na ME ve sportovním centru Nymburk. Ohromně mě to motivovalo. Hlavně, když jsem viděla Radku, jak tahá první balík, a Vendy, jak výborně běží. Je ve mně velká snaha se jednou holkám vyrovnat. Náhodou je, že Radka pochází ze stejného města jako já a začínala pod stejným vedením.


česká výprava na ME K23


na trati...


koordinátor K23 Luboš Bílekarchív

 

Hodnocení:
Přečteno 687x

Komentáře

Gratulace Reagovat
RUBRIKY ČLÁNKŮ
AKTUÁLNÍ ČLÁNKY
29.5.22Triatlonista Grebík vstoupil do olympijské kvalifikace senzačním 7. místem na Světovém poháru! Volár obsadil na ME v super sprintu 15. místo
29.5.22Tituly zůstaly doma. Mistry ČR ve sprint triatlonu se na Brněnské přehradě stali Kočař a Hrušková
16.5.222 dny, 4 vítězství: triatlonista Grebík ovládl český šampionát v supersprintu
11.4.22Zasněžený Aquatlon Příbram ovládli Zikmund a Mičková
7.3.22Český pohár v aquatlonu odstartoval ve Zlíně triumfem Václavíka a Horňové
16.2.22Mistrovství Evropy v terénním triatlonu budou letos hostit Prachatice
8.11.21Královnou českého triatlonu byla v anketě zvolena olympionička Petra Kuříková
1.11.21Grabmullerová má bronz z MS v terénním triatlonu! Kočař byl čtvrtý
24.10.21Je dobojováno. Aquatlonový pohár ovládli Tomáš Zikmund a Petra Dvořáková
21.10.21Děčínský Železný muž – 14.5.2022 a neb Memoriál Toma Jiráně