Jediná cesta do Londýna vede přes vítězství na ME

31.10.2011 -
Filip Ospalý zakončil sezónu závody v USA. Se svými výkony je spokojen a sezónu hodnotí kladně. Dále prozradil, že plánuje soustředění v teple se svěřenci Luboše Bílka. Více v rozhovoru.

Filipe, sezóna 2011 je za tebou, jak jsi spokojen s výsledky a svými výkony?
Věděl jsem, že všechny úspěchy ze sezóny 2010 zopakovat nemůžu, protože tam až na jeden závod vyšlo naprosto vše. Domníval jsem se ale, že se k úspěchům můžu přiblížit. Takže po posledním závodě, na začátku října, jsem byl moc zklamaný, že těch úspěchů nebylo tolik jako loni. Ale s odstupem  času jsem s letošní sezónou spokojený a patří k těm lepším. Vždyť z 15 startů jsem byl 7x na bedně a jen dvakrát mimo Top10!

Který z výsledků stavíš nejvýše?
Samozřejmě vítězství v zahraničí - ve státech nejuznávanější závod na  olympijských tratích - St. Anthony´s a obhajoba Ironman 70.3 Austria. Ale radost mi udělala i stříbrná medaile z ME na tratích halfironmanu

A naopak, které se ti zcela nepovedli?
V červnu jsem byl úplně z formy kvůli špatné skladbě závodu na konci května. Takže oba mé červnové starty (Ironman 5150 Klagenfurt 7.místo, ITU WCHS Series Kitzbuhel-39.místo) byly propadáky.

V létě jsi prohlásil, že ještě nevzdáváš svou šanci o olympiádu,  a že máš v  záloze plán B. Domnívám se, že jediná cesta do Londýna je přes ME, které by si musel podmínečně vyhrát... je tomu tak?
Ano, je tomu tak. I když vím, že poslední slovo v nominaci bude mít ČTA, takže ani případné vítězství na ME 2012 nemusí stačit.

Údajně plánuješ jarní soustředění se svěřenci trenéra Luboše Bílka. Co tě k tomuto kroku vedlo? Rád by ses něco nového přiučil?
Ano. S Lubošem jsem se domluvil, že se v únoru na Fuerteventuře přidám k  Sebastianovi a Andymu a budu trénovat s nimi. S Lubošem jsem se po dlouhé  době potkal letos v dubnu právě na Fuerteventuře. Během večerů nad sangrií  jsme toho dost probrali. A když vidím, jací jsou jeho svěřenci skvělí cyklisté, podívám se, jak trénují, abych se případně taky zlepšil

Jak hodláš zlepšit svou cyklistickou výkonnost? Plánuješ tréninky na trenažéru nebo vsadíš právě na kvalitní jarní cyklistické tréninky v teple?
Trenažér mě moc nevzal... To se radši pořádně obléknu a vyrazím na kolo ven. Samozřejmě nesmí být pod nulou. Možná přidám tréninky na MTB,  možná se konečně nechám kamarádem přemluvit a postavím se na běžky A  samozřejmě si počkám na soustředění s těmi nejlepšími!

Na tvých webových stránkách je již k dispozici info o možnosti trénovat s Filipem Ospalým. Jak si k tomuto projektu přišel? Co tě k němu vedlo?
Své rady už nějaký ten pátek dávám několika přátelům a jsou za to rádi. Za devatenáct let, co triatlon dělám, mám hodně zkušeností a bylo by škoda je nepředat dál. Znám pár hobby jezdců, kteří se nedokáží zlepšit, protože mají špatně postavený trénink. Nejen pro ně je má nabídka na www.ospaly.cz

Jaké jsou první ohlasy a zkušenosti s klienty?
Zatím pozitivní. S klienty začnu spolupracovat od listopadu, takže nyní probíhají jen pohovory atd.

Neznamená to, že se pozvolna připravuješ pověsit závodění na hřebík?
Kdybych chtěl závodění pověsit na hřebík, tak se nezačnu věnovat trénování! Svou budoucnost vidím jindeHodnocení:
Přečteno 971x

Komentáře

RUBRIKY ČLÁNKŮ
AKTUÁLNÍ ČLÁNKY
29.5.22Triatlonista Grebík vstoupil do olympijské kvalifikace senzačním 7. místem na Světovém poháru! Volár obsadil na ME v super sprintu 15. místo
29.5.22Tituly zůstaly doma. Mistry ČR ve sprint triatlonu se na Brněnské přehradě stali Kočař a Hrušková
16.5.222 dny, 4 vítězství: triatlonista Grebík ovládl český šampionát v supersprintu
11.4.22Zasněžený Aquatlon Příbram ovládli Zikmund a Mičková
7.3.22Český pohár v aquatlonu odstartoval ve Zlíně triumfem Václavíka a Horňové
16.2.22Mistrovství Evropy v terénním triatlonu budou letos hostit Prachatice
8.11.21Královnou českého triatlonu byla v anketě zvolena olympionička Petra Kuříková
1.11.21Grabmullerová má bronz z MS v terénním triatlonu! Kočař byl čtvrtý
24.10.21Je dobojováno. Aquatlonový pohár ovládli Tomáš Zikmund a Petra Dvořáková
21.10.21Děčínský Železný muž – 14.5.2022 a neb Memoriál Toma Jiráně