Petra Kuříková nepolevila v tréninku ani v říjnu a startuje na ME K23

28.10.2011 -
Petra Kuříková se postaví na start ME K23 a bude reprezentovat Českou republiku na olympijských tratích. Jak na ni zapůsobil Izrael, a jak bylo složité urážet i motivaci i během měsíce září a říjen se dozvíte v rozhovoru.


Jak sis užila slavnostní vyhlášení ČP?
Triatlonové konference jsem se účastnila již od samého začátku, kde jsem byla na úvodní přednášce požádána pronést pár slov o uplynulé sezóně. Samotné vyhlášení jsem si nemohla jinak než užít, protože se na něj těším každý rok. Navíc letos vše probíhalo ve velkém stylu.

S jakými ambicemi jsi odjížděla do dějiště ME v K23, které se uskuteční v izraelském Eilatu?
Nerada předem prohlašuji nějaké ambice. Mým cílem je stát na startu a dát do toho všechno.

Jak na tebe zapůsobil Izrael? Jaké byly tvé první dojmy?

První dojmy z Izraele jsem zaznamenala již na letišti v Praze, když jsme každý z nás museli podstoupit osobní pohovor. Ptali se mě např. „Balila jste si svoje zavazadlo sama, kdy a kde?  Nemohlo se stát, že by vám někdo strčil do tašky bombu? Jak dlouho se znáte s lidmi, se kterými cestujete?“

Máš již za sebou nějaký netradiční zážitek v této zemi? Jaký názor sis na Izrael udělala?

Zážitků je vždy spousta a každá země je něčím zajímavá. Předem jsme věděli, že je v Izraeli celkem dost draho a tak jsme si objednali ubytování v hotelu s kuchyňkou. Nepříjemným překvapením pak bylo to, že vařit můžeme, ale nemáme v čem. Kuchyň byla, ale bez nádobí. Nikoho nenapadlo vzít si s sebou hrnec nebo alespoň misku.

Ale zpět k triatlonu, jak složité bylo udržet si motivaci až do konce října?

S tímto problémem jsem dlouho bojovala a sama do teď nevím, zda bylo jet do Izraele tím správným rozhodnutím. To se uvidí až po závodě… Podmínky v ČR nebyli pro trénink na triatlon zrovna ideální. Na kolo jsem ven vyrazila pouze párkrát a musela jsem se tedy spolehnout na ergáč. Plavecké tréninky s plavci byly zaměřeny spíše na objem před začínající zimní sezónou. K tomu se ještě přidal konec dlouhých prázdnin a nástup do prvního ročníku na VŠ. Motivace se hledala těžko, cítila jsem se být po celé sezóně unavená.

Vydařil se ti trénink před závodem?
Díky skupině lidí, které kolem sebe mám, jsem se rozhodla to nevzdávat a brát ME jako další výzvu. Po MS v biathle jsem zařadila volnější týden. Potom jsem se znovu pustila do tréninku.

Těšíš se již na start a na posézonní odpočinek?
Na start se určitě těším. Závod bude náročný především díky horkému počasí. Start je naplánovaný na 11.00 hodinu, když bude mít sluníčko zrovna tu největší sílu. Trať cyklistiky obsahuje nepříjemný kopec, který se pojede 7x a běh po vyhřátém asfaltu.  Na odpočinek se teď snažím nemyslet, i když se ho už nemůžu dočkat.Hodnocení:
Přečteno 662x

Komentáře

RUBRIKY ČLÁNKŮ
AKTUÁLNÍ ČLÁNKY
29.5.22Triatlonista Grebík vstoupil do olympijské kvalifikace senzačním 7. místem na Světovém poháru! Volár obsadil na ME v super sprintu 15. místo
29.5.22Tituly zůstaly doma. Mistry ČR ve sprint triatlonu se na Brněnské přehradě stali Kočař a Hrušková
16.5.222 dny, 4 vítězství: triatlonista Grebík ovládl český šampionát v supersprintu
11.4.22Zasněžený Aquatlon Příbram ovládli Zikmund a Mičková
7.3.22Český pohár v aquatlonu odstartoval ve Zlíně triumfem Václavíka a Horňové
16.2.22Mistrovství Evropy v terénním triatlonu budou letos hostit Prachatice
8.11.21Královnou českého triatlonu byla v anketě zvolena olympionička Petra Kuříková
1.11.21Grabmullerová má bronz z MS v terénním triatlonu! Kočař byl čtvrtý
24.10.21Je dobojováno. Aquatlonový pohár ovládli Tomáš Zikmund a Petra Dvořáková
21.10.21Děčínský Železný muž – 14.5.2022 a neb Memoriál Toma Jiráně