Rozzuření taxikáři a MS v Číně

19.09.2011 -
Petr Šlajs, plzeňský závodník, se minulý týden postavil na start závodu MS K23 a skončil na 38.místě. V rozhovoru se ohlíží za svým vystoupením a prozrazuje své zážitky a dojmy z Číny.

Jaká byla atmosféra a lokalita závodu MS v Číně?
Atmosféra na závodech mistrovství světa je vždy úžasná. Sejdou se tu ti nejlepší, aby změřili své síly a ukázali ostatním, jak se na závod dokázali připravit. Já a mí kolegové z týmu jsem měl to štěstí, že naše kategorie (K23) startovala jako první a tak jsme mohli zbytek šampionátu už jen s chutí sledovat očima diváků.Závod se odehrával na okraji Pekingu (asi 40km od centra). Ubytovaní jsme měli zajištěné asi 200m od cyklistické tratě a 1km od startu.

Jak jsi spokojen se svým výkonem?
Se svým výkonem jsem celkem spokojený. Je to můj druhý nejlepší výsledek na závodech ME nebo MS za poslední 3 roky. Za kategorii K23 budu závodit ještě příští dvě sezóny, tak doufám, že do té doby ještě na sobě zapracuji a něco slušného předvedu.

Úvod závodu jsi měl skvěle rozjetý…
Ano, plavání se mi povedlo, rychle jsem se ve vodě zorientoval a po první obeplavané bojce jsem hned šel do nohou jednomu z Britů, to mi pomohlo pošetřit nějaké síly a vyplavat s čelem závodu. Na kole se vytvořila silná skupina asi 25 závodníku, kde se pohybovali ti nejlepší a tak jsme dokázali náskok z plavání ještě navýšit.

Co se dělo na běhu?
Cyklistická trať byla hodně členitá, technická a pro mě dost náročná. Každé kolo jsem se snažil zuby nehty, abych z vedoucí skupiny neodpadl. Takže po příjezdu do depa jsem už marně hledal sílu na nějaký solidní běh. Už od depa většina závodníku vypálila na běh sprintem, jak už to tak bývá. Snažil jsem se do toho taky opřít hned od začátku, ale nebyl jsem ani zdaleka schopen takového tempa. K mému běžeckému výkonu ani moc nepřidala 15s penalizace za špatně odhozenou helmu v depu.

Jak velký rozdíl je závodit v Evropě a na MS?
V Evropě jsou jedni z nejlepších triatlonistů na světě, takže ne, nepozoruji velký rozdíl závodit v Evropě nebo na MS. 

Jak s výkony byli spokojeni tví reprezentační kolegové?
Ne každému to vyšlo úplně podle jeho představ. Někdo byl se svým výkonem spokojený více někdo méně. Nikdo ale závod předčasně nevzdával a všichni bojovali až do konce.

Co říkáš na výkony britských závodníků, kteří ovládli K23?
Klobouk dolů.

Máš nějaký netradiční zážitek z Číny?
Mám jich spousty. Ještě dlouho budu vzpomínat na dva rozzuřené taxikáře, kteří chtěli vydělat na zmatených turistech a řekli si za cestu asi 30x více, než bylo zvykem. Nechtěli nás však pustit, dokud jim všechno nezaplatíme. Dali jsme jim tedy normální sazbu a utíkali pryč. :) Ostatní zážitky jsou spíše pozitivní.

Zamlouvá se ti tato světová velmoc?
Jsem rád, že jsem měl tu možnost takovou zemi navštívit, ale 7 dní bohatě stačilo a už jsem se těšil zpět do ČR.

Jaké jsou tvé další sportovní plány do budoucna? 
Ke konci září se chystám na MS v biathle do bulharské Sofie. Dále, pokud to všechno klapne, bych jel ještě zabojovat na mé letos poslední závody na ME K23 do Izraele. Plány na příští rok se teprve chystám probrat se svým trenérem Zbyškem Zemanem na podzim.

Hodnocení:
Přečteno 860x

Komentáře

RUBRIKY ČLÁNKŮ
AKTUÁLNÍ ČLÁNKY
29.5.22Triatlonista Grebík vstoupil do olympijské kvalifikace senzačním 7. místem na Světovém poháru! Volár obsadil na ME v super sprintu 15. místo
29.5.22Tituly zůstaly doma. Mistry ČR ve sprint triatlonu se na Brněnské přehradě stali Kočař a Hrušková
16.5.222 dny, 4 vítězství: triatlonista Grebík ovládl český šampionát v supersprintu
11.4.22Zasněžený Aquatlon Příbram ovládli Zikmund a Mičková
7.3.22Český pohár v aquatlonu odstartoval ve Zlíně triumfem Václavíka a Horňové
16.2.22Mistrovství Evropy v terénním triatlonu budou letos hostit Prachatice
8.11.21Královnou českého triatlonu byla v anketě zvolena olympionička Petra Kuříková
1.11.21Grabmullerová má bronz z MS v terénním triatlonu! Kočař byl čtvrtý
24.10.21Je dobojováno. Aquatlonový pohár ovládli Tomáš Zikmund a Petra Dvořáková
21.10.21Děčínský Železný muž – 14.5.2022 a neb Memoriál Toma Jiráně