Finále MS Švarcovi nevyšlo. Finišoval na 37.místě, Čelůstka 33.

11.09.2011 -
Český reprezentant Přemek Švarc sdělil serveru etriatlon.cz dojmy z finálového závodu série MS ITU triatlonu. Závod se Přemkovi nevydařil. Vše zhatila úvodní disciplína. Dokončil na 37.místě. Jan Čelůstka finišoval na 33.pozici

Výsledky zde

Finální závod série MS je za mnou závod, který jsem si sám zkazil. Deštivé počasí a teplota jen 16C, tak nás přivítal Peking v závodní den.  Toto počasí mně obvykle vyhovuje, a proto jsem měl do závodu chuť.

Po startu plavání jsem se umístil kdesi v kupě lidí. Vedle sebe jsem viděl Prochnova a Portugalce Pais a Pereira. Říkal jsem si, že plavu poměrně slušně a nehnal se dopředu, toto nakonec rozhodlo celý závod. U první bójky, který byla po dlouhých téměř 600m, se pole natáhlo a rozdělilo na dva balíky.

Mezi dalšími bójemi se tato vzdálenost ještě roztáhla. Když jsem zjišťoval pohledem dopředu jaká je situace, nestačil jsem se divit. 500m do cíle a já byl na cca 6.místě, bohužel ale v druhém balíku, kdy před námi, cca20m, plavala velká skupina lidí.

Snažil jsem se to doplavat, ale bohužel jsem na to již neměl. Bylo nás takových víc, ale nikdo se nedokázal dotáhnout a my mezeru jen zmenšili. V depu jsem tušil, že je po nadějích, když vepředu bylo 38 lidí. Nás nejprve bylo nějakých 20, poté se k nám přihnal McCormack a já věřil na zázrak.

Bohužel jsme stále drželi 25-35s ztrátu. V balíku byli cyklisti jako Pais, Wild či Parienko, a tak jsem byl stále na chvostu, jelikož vpředu bych jim rozhodně nepomohl.  Suprově se mi jezdil kopec, nevím jestli díky kolu BMC či ne, ale to bylo jediné místo, kde jsem překvapivě odpočíval :-).

Po kole jsem se snažil to nepřepálit a hlídat si své tempo. Běželo se mi velmi dobře, a tak jsem se po prvním okruhu zaháknul za Pereiru a Wilda a dobíhali jednoho závodníka po druhém. Po pátém kilometru jsem viděl, že jsem na skupinku s Čeldou seběhnul již půlku vzdálenosti a začal se snažit ještě víc, věřil jsem v TOP30.

Bohužel horší běžce jsme již pohltili a další už téměř nepředbíhali. Na 8,5km mi pak dvojice cukla a já nebyl schopný reagovat, v tu chvíli jsem měl na Čeldu 15s. Za mnou dlouho nikdo, a tak jsem poslední kilometr vypustil s vidinou příštího týdne a závodu v Jokohamě, kde by se ušetřené síly mohli hodit.

Plaváním jsem si dnes opravdu zkazil závod.


archív


Hodnocení:
Přečteno 578x

Komentáře

konkurenceschopnost Reagovat
Re: konkurenceschopnost Reagovat
Re: Re: konkurenceschopnost Reagovat
Re: konkurenceschopnost Reagovat
RUBRIKY ČLÁNKŮ
AKTUÁLNÍ ČLÁNKY
29.5.22Triatlonista Grebík vstoupil do olympijské kvalifikace senzačním 7. místem na Světovém poháru! Volár obsadil na ME v super sprintu 15. místo
29.5.22Tituly zůstaly doma. Mistry ČR ve sprint triatlonu se na Brněnské přehradě stali Kočař a Hrušková
16.5.222 dny, 4 vítězství: triatlonista Grebík ovládl český šampionát v supersprintu
11.4.22Zasněžený Aquatlon Příbram ovládli Zikmund a Mičková
7.3.22Český pohár v aquatlonu odstartoval ve Zlíně triumfem Václavíka a Horňové
16.2.22Mistrovství Evropy v terénním triatlonu budou letos hostit Prachatice
8.11.21Královnou českého triatlonu byla v anketě zvolena olympionička Petra Kuříková
1.11.21Grabmullerová má bronz z MS v terénním triatlonu! Kočař byl čtvrtý
24.10.21Je dobojováno. Aquatlonový pohár ovládli Tomáš Zikmund a Petra Dvořáková
21.10.21Děčínský Železný muž – 14.5.2022 a neb Memoriál Toma Jiráně