Boj o olympiádu: Shon, utracené peníze a časové posuny

23.08.2011 -
Stejně jako Jan Čelůstka i Přemek Švarc má skvěle nakročeno ke startu pod olympijskými kruhy. I jemu se podařilo výrazně posunout v běžecké výkonnosti. Jeho verva a bojovnost o olympijské body je neuvěřitelná.Přemku, jak bys ohodnotil své výkony během prázdninových měsíců? Jsi spokojen?
Na mezinárodní scéně jsem maximálně spokojen. Všechny síly jsem zaměřil směrem k OH kvalifikaci a jsem hrozně rád, že to vyšlo. Proto mě jen průměrné výkony na obou MČR moc netrápí, i když je pravda, že bych byl mnohem radši, kdyby se zadařilo i tady:-)

Podařilo se ti posunout běžeckou výkonnost. Čím to?
Snažili jsme se s trenérem zlepšit všechny 3 disciplíny, a i když běh je nejvíc vidět, tak se nám podařilo zejména zlepšit a stabilizovat plaveckou výkonnost, která rozhoduje o průběhu závodu. Na běh jsme se zaměřili až po Hamburku, kde na něj byl konečně časový prostor. Trenér Zbýša mi naordinoval několik 20km běhů a také tréninky ve speciální rychlosti na dráze.

Prozradíš nějaký běžecký trénink v těchto dnech?
V těchto dnech mezi závody nic zajímavého. Snad jen, že mě čeká hodinovka na dráze ve Stříbře (čtvrtek večer) ale v týdnu po Hamburku to bylo zajímavější (např. 25km v tempu 3:50 nebo 12x600 a1:50-1:52 MK200)

Jaká je tvoje kilometráž v tomto období?
Jelikož neustále někam létám na závody, což je daň za urychlený sběr bodů do OH, tak na trénování není moc času. Většinou jsou to cca 4dny v týdnu, tak stíhám přibližně 18km plavání, 180km kolo a 50km běh. Ale v objemovém týdnu to bylo 25/250/110

Jak dlouho regeneruješ po závodě?
Tělo už si naštěstí na moji bláznivou povahu, která miluje a vyhledává závody, zvyklo. Takže po závodě jsem za 2dny schopen plného tréninku a již 3den po závodě rychlý trénink. Největší rozdíl je znát v aklimatizace při změně časových pásem. Lidské tělo je super přístroj, který si dokáže zvyknout asi na cokoliv...ale už se těším, až bude příští rok čas se na závody připravit delší dobu. Snad to bude poznat i na výkonnosti :-)

Nelituješ rozhodnutí vydat se na pouť o olympiádu?
Ani náhodou. Je tu sice spousta obětí, které bych nejraději ihned škrtnul, ale když vidím, jak mě moje okolí, rodina a kamarádi sledují a jak se na olympiádu díky mě těší a prožívají to - to je ta nejlepší odměna, kterou mi ten shon a utracené peníze přinášejí. Nedávno mě jeden triatlonista řekl skvělou životní tézi: Kdybych pracoval, tak bych mohl mít peníze a barák už teď, ale díky triatlonu si budu moc v budoucnu říct: "Splnil jsem si své sny a přání"

Co vůbec pro tebe znamená start v Londýně?
Z jedné stránky jsou to závody, které dokážou člověka proslavit u široké veřejnosti a úspěch může při dobrém marketingu zajistit sportovci slušné živobytí a dlouhodobé partnery. Z druhé stránky je to nejvíc komerční akce, která ale není kvůli kritériím nejlépe obsazenou akcí, a tak je umístění trochu zkreslené. Olympiáda je ale hlavně jedinečná v možnosti poděkovat určitým osobám za podporu a za vše co pro mě udělali.


 

Hodnocení:
Přečteno 788x

Komentáře

Gratulace Reagovat
Gratulace II. Reagovat
Re: Gratulace II. Reagovat
RUBRIKY ČLÁNKŮ
AKTUÁLNÍ ČLÁNKY
29.5.22Triatlonista Grebík vstoupil do olympijské kvalifikace senzačním 7. místem na Světovém poháru! Volár obsadil na ME v super sprintu 15. místo
29.5.22Tituly zůstaly doma. Mistry ČR ve sprint triatlonu se na Brněnské přehradě stali Kočař a Hrušková
16.5.222 dny, 4 vítězství: triatlonista Grebík ovládl český šampionát v supersprintu
11.4.22Zasněžený Aquatlon Příbram ovládli Zikmund a Mičková
7.3.22Český pohár v aquatlonu odstartoval ve Zlíně triumfem Václavíka a Horňové
16.2.22Mistrovství Evropy v terénním triatlonu budou letos hostit Prachatice
8.11.21Královnou českého triatlonu byla v anketě zvolena olympionička Petra Kuříková
1.11.21Grabmullerová má bronz z MS v terénním triatlonu! Kočař byl čtvrtý
24.10.21Je dobojováno. Aquatlonový pohár ovládli Tomáš Zikmund a Petra Dvořáková
21.10.21Děčínský Železný muž – 14.5.2022 a neb Memoriál Toma Jiráně