Krňávek na něj křičel, ať soupeřům nastoupí. Neposlechl jej

29.06.2011 -
Juniorský reprezentant Martin Debnar překvapil svým výkonem dokonce sám sebe. Ve strhujícím finiši získal pro českou výpravu fantastické 4.místo. Medaile visela opravdu blízko, ale Martin nelituje. Se svým výkonem je spokojen, i když dodává to slůvko ale.

Jak s odstupem pár dní hodnotíš své 4.místo na ME?
Stále jsem za něj moc rád, avšak začínám si trochu říkat, jestli jsem se přeci jen nemohl trochu víc zmáčknout a tu medaili vybojovat. Přece jen bůh ví, zda-li se mi ještě někdy poštěstí být takhle blízko. Určitě toho lehce lituju, jelikož si myslím, že ten den jsem na ní měl...

Kdyby ti někdo před startem řekl, že budeš 4. co by sis pomyslel?
 Již před odjezdem na Evropu jsem věděl, že mohu zajet hodně slušně. Říkal jsem si, že budu spokojen, když budu v první desítce, ale tušil jsem, že když mi závod sedne, tak mám i na lepší umístění. Šlo hlavně o to, aby se mně vyhnuly všechny problémy a závod mi sedl.

Jak se rodila cesta k bramborové medaile? Kde ses pohyboval v průběhu závodu?
Překvapilo mě plavání. Ani ne tak pozice na které jsem vylézal z vody, jako spíš to že se mi vyhnula většina tlačenicí a bitek. Věděl jsem, že vylézám celkem v kontaktu se špicí závodu a hlavně, že zamnou jsou dobří cyklisté ( hlavně Lukáš ). Takže se to celkem brzy sjelo. Na kole se většina šetřila na běh, a tomu odpovídalo i tempo. Jelikož jsem do depa vjížděl na jedné z posledních pozic, nabral sem na čelo hned na začátku nějakých 10 vteřin ztrátu, které jsem musel seběhnout. To se mi podařilo a po 1 km jsem se zapojil do vedoucí skupinky, kde jsme běželi o 1-7 místo. v polovině nám poodskočil Ital, kterého jsme ale v závěru stahovali a na kterého mi ve finále chyběly 2 vteřiny.

Kdybys mohl udělat něco jiného, aby to nakonec cinklo, co by to bylo?
Asi bych si hlavně více věřil. Podvědomě jsem se hodně šetřil na finiš a v té nejdůležitější chvíli jsem si Nieslaga a Geense nechal uběhnout jelikož jsem si myslel, že je ještě brzy... Možná jsem měl poslechnout zkušené matadory jako Martina Krňávka, který na mě v kopci křičel, ať jim nastoupím, či rada od Přémy Švarce abych si více hlídal Němce. Ale to vše je takové to kdyby... Já jsem alespoň zase trochu zkušenější a poučen pro příště.

Jaké byly ohlasy po závodě?
Docela veliké. Na mobil a internet mi chodili gratulace dokonce i od lidí, od kterých bych to vůbec nečekal, a kteří sport zas tolik nesledují. Já jim za ně samozřejmě děkuji.

Určitě jsi závod probíral s Lukášem Kočařem, proč se mu nedařilo lépe?
Myslím si, že jeden z důvodů byla cyklistická část, ve které se opravdu nejelo žádné závratné tempo. Díky tomu nás sjela skupina, kde byli dobří běžci, kteří by v jiném závodě v první skupině zřejmě nebyli.

Jaké jsou tvé další závodní plány?
V plánu mám objet zbylé závody českého poháru, evropské poháry v Holtenu, Táboře. Uvidíme jak to dopadne s MS, kam bych se také rád podíval.

Hodnocení:
Přečteno 824x

Komentáře

RUBRIKY ČLÁNKŮ
AKTUÁLNÍ ČLÁNKY
29.5.22Triatlonista Grebík vstoupil do olympijské kvalifikace senzačním 7. místem na Světovém poháru! Volár obsadil na ME v super sprintu 15. místo
29.5.22Tituly zůstaly doma. Mistry ČR ve sprint triatlonu se na Brněnské přehradě stali Kočař a Hrušková
16.5.222 dny, 4 vítězství: triatlonista Grebík ovládl český šampionát v supersprintu
11.4.22Zasněžený Aquatlon Příbram ovládli Zikmund a Mičková
7.3.22Český pohár v aquatlonu odstartoval ve Zlíně triumfem Václavíka a Horňové
16.2.22Mistrovství Evropy v terénním triatlonu budou letos hostit Prachatice
8.11.21Královnou českého triatlonu byla v anketě zvolena olympionička Petra Kuříková
1.11.21Grabmullerová má bronz z MS v terénním triatlonu! Kočař byl čtvrtý
24.10.21Je dobojováno. Aquatlonový pohár ovládli Tomáš Zikmund a Petra Dvořáková
21.10.21Děčínský Železný muž – 14.5.2022 a neb Memoriál Toma Jiráně