Skvělý výkon, ale krutá je olympijská matematika

19.06.2011 -
Přemek Švarc skončil v závodě série MS v rakouském Kitzbühelu na skvělém 28.místě. Radost vystřídalo lehké zklamání. Výkon na hranici jeho možností neznamenal výrazný bodový zisk do olympijského žebříčku.

Výsledky zde

Znáš již přesný počet bodů, kterých jsi získal do olympijského žebříčku?
Jak jsem už naznačil, výsledek ač na první pohled super, tak přinesl "jen" 97 bodů, což mě paradoxně pouze uhájilo 50. místo v žebříčku MS a v Olympijském posunulo o "pouhá" 3 místa.

Přemku v závodě série MS ITU v Kitzbühelu jsi zaznamenal skvělý výsledek, 28. místo v našlapané konkurenci, skalp Filipa Ospalého. Jaké jsou tvé první dojmy?

Radost vystřídalo lehké zklamání. Pro mě výkon na hranici možností přesto neznamená výrazný bodový zisk, který by mi zajistil jistotu a klid do další sezony. Takže oslavovat není čas a je nutné se znovu soustředit na další závody, především ten příští týden.

Vrátím se k tomu skalpu Filipa Ospalého. Co dodat. Konečně?
Skalp Filipa je super. Ale to neznamená, že bych měl radost z jeho výsledku. Filipa uznávám, za to co vše dokázal a jaký přitom zůstal - nohama na zemi a žádná namyšlená individualita. Proto jsem mu přál, aby uspěl a přidal se k nám do olympijské party. Ale pokaždé když jsem ho viděl kolem sebe, tak mi to dávalo sílu do žil, že ho mohu porazit :-)

Vyvíjel se závod podle tvých představ?
Plavání dokonce lépe, než byly jakékoliv mé představy. Vyplavat 11. na Dextru to se hodně cenní. Bohužel začátek kola jsem byl dost marný, a tak mi první balík ujel. V druhém už jsem byl bezpečně. Běh jsem napálil, věděl jsem, že nemám co ztratit a počty byly jednoduché - počítá se jen TOP 25, aby to byly zajímavé body. Bohužel jsem se skupinou, která nakonec bojovala o 18.-25.místo, udržel krok jen do 5.km a pak mě spadly nohy. Poslední 2km byly přes bolest a jen se udržet před skupinou, která mě pomalu ale jistě dobíhala. To se naštěstí povedlo.

Měl jsi svalové zranění v minulých týdnech a čtyři týdny jsi neběhal. Jak se tento výpadek projevil na běžecké výkonnosti?
V Madridu ještě hodně, ale za těch 14 dní jsme spolu se koučem Zbýšou zvládli hodně kvalitní tréninky a díky tomu jsem asi zpět tam, kde jsem byl. Bohužel mě ty 4 týdny stáli možnost zlepšit se někam k hranici 31:30. Ale sezona je teprve v polovině a na to je opravdu třeba myslet.

Jaké jsou tvé plány na další průběh sezóny?
Nejasné a složité :-)Jelikož jsem stále okolo 70. místa, tak jistotu startu na DEXTRU nemám. Ještě je tady možnost uspět na ME příští týden. Pokud budu do 16. místa, tak by přínos bodů stačit měl, takže to mám ještě ve svých rukách. Ale bude to těžké


Hodnocení:
Přečteno 732x

Komentáře

Gratulace Reagovat
RUBRIKY ČLÁNKŮ
AKTUÁLNÍ ČLÁNKY
29.5.22Triatlonista Grebík vstoupil do olympijské kvalifikace senzačním 7. místem na Světovém poháru! Volár obsadil na ME v super sprintu 15. místo
29.5.22Tituly zůstaly doma. Mistry ČR ve sprint triatlonu se na Brněnské přehradě stali Kočař a Hrušková
16.5.222 dny, 4 vítězství: triatlonista Grebík ovládl český šampionát v supersprintu
11.4.22Zasněžený Aquatlon Příbram ovládli Zikmund a Mičková
7.3.22Český pohár v aquatlonu odstartoval ve Zlíně triumfem Václavíka a Horňové
16.2.22Mistrovství Evropy v terénním triatlonu budou letos hostit Prachatice
8.11.21Královnou českého triatlonu byla v anketě zvolena olympionička Petra Kuříková
1.11.21Grabmullerová má bronz z MS v terénním triatlonu! Kočař byl čtvrtý
24.10.21Je dobojováno. Aquatlonový pohár ovládli Tomáš Zikmund a Petra Dvořáková
21.10.21Děčínský Železný muž – 14.5.2022 a neb Memoriál Toma Jiráně