Série MS v Madridu pohledem Přemka Švarce

5.06.2011 -
Přemek Švarc se o víkendu zúčastnil série světového šampionátu pod patronátem ITU ve španělském Madridu. Skončil na 42.místě a zde jsou jeho dojmy ze závodu. Jan Čelůstka dokončil na 49.pozici.
Vše začalo předčasným odstartováním několika jedinců (včetně Gomese) po tom, co někdo z diváků fandil plynovou trubkou.
Voda měla 20,8 a byla osvěžující a možná i proto se plavalo ostře hned od začátku.

První bojka mi nevyšla a bojoval jsem o každý nádech, ještě, že používám Powerbreathe. Pak už to bylo, co se týče bitek, naprosto v pohodě. Na konci prvního kola poodeplavala skupina cca 15lidí a 5 plavců nereagovalo a vytvořilo neprostupnou hráz, to se ukázalo jako rozhodující, protože už jsme je nedoplavali.
Z vody jsem vylézal s Honzou Čelůstkou na začátku druhého balíku, který čítal nahoře na kopci cca35lidí. Bohužel ostře se jel jen kopec spolu s rovinatou pasáží dole a zbytek bylo tempo vlažné, a proto jsme první balík nedojížděli, naopak nás v šestém kole z osmi dojela skupina 16lidí, kde byli i dobří běžci. Do té doby jsem si věřil na další body do žebříčku MS.

Na kole se mi dnes jelo velmi dobře, o čemž svědčí dvě prvenství na vrcholu či aktivní střídání, bohužel se vše odehrávalo až ve druhém balíku. Čelda zde jezdil sebejistě a i on si věřil na slušné
umístění.
Druhé depo, kterému předcházelo několik strkanic na kole, proběhlo bez zdržení a vybíhali jsme jeden velký had 50lidí s odstupem 1:30 na první balík.

V čele byl boj jasný - Gomez a bratři Brownlee - ale pak se strhla bitva o každé místo a každý bod. Bohužel i já i Honza jsme to sledovali spíše ze zadních pozic. Mě v druhém kole chytala křeč
do zadního stehna, kterou jsem naštěstí rozběhnul, ale stála mě několik desítek drahocenných vteřin a Čelda nemohl najít svůj rytmus.

Díky pravidelným informacím od Jirky Seidla, který nám zde vytvořil skvělý servis, jsem věděl že běžím na 42.místě. Poslední kilometr jsem tak sprintoval, ale bohužel jsem se soupeřům jen přiblížil, toť vše.

Skončil jsem 42., čili zisk "pouze" bodů do OH rankingu, ale i přesto spokojenost, hlavně po tom, co jsem díky zranění vynechal 4týdny běžeckých tréninků a začal až minulý týden.
Madrid byl jako jeden z mála závodů hrazen z prostředků svazu, tak jsem rád, že alespoň body do OH rankingu jsem vyjel. Další závod MS v Kitzbühelu snad přinese bodů více.


Hodnocení:
Přečteno 587x

Komentáře

RUBRIKY ČLÁNKŮ
AKTUÁLNÍ ČLÁNKY
29.5.22Triatlonista Grebík vstoupil do olympijské kvalifikace senzačním 7. místem na Světovém poháru! Volár obsadil na ME v super sprintu 15. místo
29.5.22Tituly zůstaly doma. Mistry ČR ve sprint triatlonu se na Brněnské přehradě stali Kočař a Hrušková
16.5.222 dny, 4 vítězství: triatlonista Grebík ovládl český šampionát v supersprintu
11.4.22Zasněžený Aquatlon Příbram ovládli Zikmund a Mičková
7.3.22Český pohár v aquatlonu odstartoval ve Zlíně triumfem Václavíka a Horňové
16.2.22Mistrovství Evropy v terénním triatlonu budou letos hostit Prachatice
8.11.21Královnou českého triatlonu byla v anketě zvolena olympionička Petra Kuříková
1.11.21Grabmullerová má bronz z MS v terénním triatlonu! Kočař byl čtvrtý
24.10.21Je dobojováno. Aquatlonový pohár ovládli Tomáš Zikmund a Petra Dvořáková
21.10.21Děčínský Železný muž – 14.5.2022 a neb Memoriál Toma Jiráně