Velké závody jej motivují do dalšího tréninku

17.09.2010 -
Lukáš Tomášek, závodník Ekol týmu, vyhrál seriál MČR K23. V rozhovoru se ohlíží za svým vystoupením na ME K23, kde finišoval na 34.místě a ve své kategorii byl nejlepším českým závodníkem.

Jak jsi spokojen se svým výkonem na MS K23?
Spokojený určitě nejsem(to by také bylo špatné kdyby ano), před závodem jsem pomýšlel trochu výš, ale každý závod nemůže vyjít podle představ. Ale zas to nehodnotím jako úplný propadák a beru to jako motivaci do další práce.

Jak se pro tebe závod vyvíjel?
Závod se pro mě ze začátku příliš dobře nevyvíjel, vyplaval jsem zhruba s minutovou ztrátou na první balík, ale věřil jsem že na velice technicky náročné tratí se nám podaří tuto ztrátu eliminovat. Navíc se mnou ve skupině jeli velice silní závodníci a tak se na kole jela pořádná "kudla", díky čemuž jsme první balík asi po 20 km dorazili. To však neznamenalo že by se zpomalilo a já tak dál na kole trpěl. Do depa jsem vjížděl na chvostu balíku a tušil, že na běhu to asi nebude ono. První okruh na běhu jsem se dost trápil a předbíhal mě jeden závodník za druhým, naštěstí jsem se asi po 2 km rozběhl a začal se dostávat do tempa díky čemuž jsem se začal propracovávat dopředu, ale na lepší než 34. místo už to bohužel nestačilo.

Jaká byla atmosféra?
Bohužel díky špatnému počasí nedorazilo tolik diváků kolik by bylo asi za lepšího počasí, ale i tak byla atmosféru v centru Budapeště výborná a diváci nás svým povzbuzováním hnali kupředu.

Motivují tě tyto závody do další tvrdé dřiny?
Určitě jsou tyto závody silnou motivací do dalšího tréninku, jelikož vám dokonale ukážou vaše slabiny. Silnou motivací je pak především snaha vyrovnat se ostatním top závodníkům.

Většina závodů a vrchol sezóny máš již za sebou, jak hodnotíš letošní sezónu?
Sezónu hodnotím jako celkem podařenou. Měl jsem pár výpadků a to především bohužel na důležitých závodech, takže k úplné spokojenosti trochu chybí a je stále na čem pracovat.

Jsi spokojen, že jak na MS tak i v seriálu MČR jsi skončil před tvým oddílovým kolegou Frantou Kubínkem? Je mezi Vámi rivalita?
Samozřejmě porážka jakéhokoli soupeře potěší, ale že bych z toho, že jsem porazil Fanu, měl nějakou extra radost to zas ne. Samozřejmě mezi námi rivalita je, ale pouze zdravá, že by jsme si dělali třeba nějaké naschváli to ne.


archív
Hodnocení:
Přečteno 575x

Komentáře

RUBRIKY ČLÁNKŮ
AKTUÁLNÍ ČLÁNKY
29.5.22Triatlonista Grebík vstoupil do olympijské kvalifikace senzačním 7. místem na Světovém poháru! Volár obsadil na ME v super sprintu 15. místo
29.5.22Tituly zůstaly doma. Mistry ČR ve sprint triatlonu se na Brněnské přehradě stali Kočař a Hrušková
16.5.222 dny, 4 vítězství: triatlonista Grebík ovládl český šampionát v supersprintu
11.4.22Zasněžený Aquatlon Příbram ovládli Zikmund a Mičková
7.3.22Český pohár v aquatlonu odstartoval ve Zlíně triumfem Václavíka a Horňové
16.2.22Mistrovství Evropy v terénním triatlonu budou letos hostit Prachatice
8.11.21Královnou českého triatlonu byla v anketě zvolena olympionička Petra Kuříková
1.11.21Grabmullerová má bronz z MS v terénním triatlonu! Kočař byl čtvrtý
24.10.21Je dobojováno. Aquatlonový pohár ovládli Tomáš Zikmund a Petra Dvořáková
21.10.21Děčínský Železný muž – 14.5.2022 a neb Memoriál Toma Jiráně