Triatlonový Harry Potter Allistar Brownlee

3.10.2009 -
Tipnul by jsi někdo před sezónou, že Mistrem světa v triatlonu se stane Alistair Brownlee, mladíček z Britských ostrovů, který se narodil v roce 1988! V článku se autor s odstupem času ohlíží za jeho sezónou.

Jeho kariéra je fascinující. V roce 2006 zvítězil na juniroském MS o rok později skončil na druhé příčce. Ve své první seniorské kategorii finišoval v olympijském závodě na 12. pozici a letošní rok se stal nesmrtelným.

Je to až neuvěřitelný přechod z juniorské kategorie mezi muže. S olympijskými distancemi se srovnal neuvěřitelně rychle a kategorie K23 jako by pro něj neexistovala, avšak už jako junior si vyzkoušel pár ostrých závodů mezi muži.

V novém formátu MS zařízl takové borce jakým byl Javier Gomez, Brad Kahlefeld, Jan Frodeno a další zkušené mazáky. MS nabídlo vzrušující podívanou. Ne jednou se Allistar ocitl v menší cyklistické skupince, která se vykrystalizovala během úvodních cyklistickým kilometrů a své tažení dotáhl úspěšně do konce. To jeho výkony ještě podtrhuje.

Madrid, Washington, Kitzbühel, Londýn a finálový závod Gold Coast mají jedno společné. Zvítězil v nich Allistar Brownlee a zaslouženě se stal Mistrem světa v olympijském triatlonu.

Nezapomínejme ani na jeho mladšího bratra Jonathana. V letošním roce ovládl evropský juniorský šampionát a na MS doběhl druhý. Vytvoří s bratrem neporazitelné duo? Mají k tomu skvěle nakročeno.

„Dělám to s láskou ke sportu,“ řekl Brownlee magazínu triathlon.org. „Doposud jsem neměl nic tak rád jako triatlon. Je to nádherný. Letošní rok byl pro mě fantastický od samého začátku. A co víc si můžu přát než vyhrát poslední závod a stát se světovým šampiónem.“

Allistar má již za sebou zasloužený odpočinek a začátkem nadcházejícího týdne se vrhne zpět do tréninku.

V hlavě nosí sen. Být na vrcholu sil na olympiádě v Londýně v roce 2012 a startovat ve společném dresu se svým mladším bratrem. Pokud uspěje stane se legendou a možná bude skutečně nesmrtelný jako Harry Potter :-)


Gomez i Frodeno se museli poklonit jeho umění a letošní formě. Brovnlee si udržel impozantní výkonnost po celou sezónu.


K této fotografii se hodí věta od Jiřího Paroubka. "Pánové, kdo z vás na to má?" :-)OH Peking 2008. Allistar skončil na 12.příčce !!!


Hodnocení:
Přečteno 776x

Komentáře

°_° Reagovat
Re: °_° Reagovat
Re: Re: °_° Reagovat
Re: Re: Re: °_° Reagovat
RUBRIKY ČLÁNKŮ
AKTUÁLNÍ ČLÁNKY
29.5.22Triatlonista Grebík vstoupil do olympijské kvalifikace senzačním 7. místem na Světovém poháru! Volár obsadil na ME v super sprintu 15. místo
29.5.22Tituly zůstaly doma. Mistry ČR ve sprint triatlonu se na Brněnské přehradě stali Kočař a Hrušková
16.5.222 dny, 4 vítězství: triatlonista Grebík ovládl český šampionát v supersprintu
11.4.22Zasněžený Aquatlon Příbram ovládli Zikmund a Mičková
7.3.22Český pohár v aquatlonu odstartoval ve Zlíně triumfem Václavíka a Horňové
16.2.22Mistrovství Evropy v terénním triatlonu budou letos hostit Prachatice
8.11.21Královnou českého triatlonu byla v anketě zvolena olympionička Petra Kuříková
1.11.21Grabmullerová má bronz z MS v terénním triatlonu! Kočař byl čtvrtý
24.10.21Je dobojováno. Aquatlonový pohár ovládli Tomáš Zikmund a Petra Dvořáková
21.10.21Děčínský Železný muž – 14.5.2022 a neb Memoriál Toma Jiráně