Junior Roupec se ohlíží za svým výkonem na MS

8.06.2008 -
Naděje českého triatlonu Radek Roupec se ve čtvrtek zúčastnil v kanadském Vancouveru MS juniorů. V rozhovoru se dozvíte, jak se mu na trati dařilo při chladném a deštivém počasí.
Radek Roupec je ryze závodní tip. Zatímco jiní ladí formu tréninkem on je pravý opak. Letos na svém kontě řadu startů. Sezónu odstartoval aquatlonem v Pardubicích, duatlonem v Dobřanech a poté reprezentoval na ME Lisabonu, zúčastnil se ČP v Brně, ME v duatlonu, ČP v Poděbradech a nyní se ohlíží za svým 29.místě na MS.

Jak jsi se vypořádal s časovým posunem, cítil jsi se OK před startem MS?
S časovým posunem jsem zas tak velké problémy neměl, akorát na mě vždycky kolem 14-15 hodiny odpoledne přišla krize, ale nic hrozného. Na samotný závod to podle mě vliv nemělo, protože jsme startovali v 9 hod. místního času, což znamená v 18 hod. našeho času.

Co se odehrávalo ve vodě a na kole?
Start plavání byl celkem v klidu. Mela byla až na první bójce, tam sem sice dostal pár ran, ale dalo se to. Plavání bylo podle času pravděpodobně delší, takže jsem pěkně vymrzl. Při výlezu na pláž jsem sebou dvakrát plácnul do vody, než jsem byl schopen se postavit na nohy, běh do depa jsem měl taky o kousek delší, protože jsem kličkoval po pláži totálně dezorientován. Celou cyklistickou část závodu pršelo a v 11°C to nebylo nic příjemného. Pomalu jsem přestával cítit chodidla i ruce, docela mě překvapilo, že jsem si rozepnul tretry, bohužel helmu už jsem nezvládl, a tak sem musel řemínek přetáhnout přes obličej. Naštěstí byl dost povolený.

a jak se ti dařilo na běhu?
Díky totální krizi na cyklistice jsem nebyl schopen se na běhu vůbec rozběhnout, občas jsem i koukal, jestli nohy vůbec mám. Že se rozehřívám jsem začal cítit až ve druhém běžeckém okruhu po otočce, ale už bylo pozdě.

Jsi spokojen se svým výkonem? Jistě to byla pro tebe velká motivace zúčastnit se takového závodu?

S výkonem spokojen nejsem, protože před závodem jsem se cítil hodně dobře a v tréninku to taky vypadalo na lepší výsledek, i když s ohledem na podmínky se s tím nic moc udělat nedalo. Navíc nejsem spokojen z toho důvodu, že jsem na trati nenechal maximum, bohužel můj stav v průběhu závodu mi to nedovolil.
Motivace to byla. Na závod jsem se moc těšil, o to víc mě mrzí odvedený výkon - potažmo výsledek.

Jak se ti líbila organizace a umístění závodu? bylo to lepší než například v Lisabonu či loni v Hamburku?
Organizaci zatím moc nemohu posuzovat, pouze jsem přišel, odzávodil a odešel. Jen mě překvapila délka plavání, myslím že na takto velkých závodech by se to stávat nemělo.


ČP v Brně


ME Lisabon


Hodnocení:
Přečteno 413x

Komentáře

sedm zářezů Reagovat
Re: sedm zářezů Reagovat
Re: Re: sedm zářezů Reagovat
RUBRIKY ČLÁNKŮ
AKTUÁLNÍ ČLÁNKY
29.5.22Triatlonista Grebík vstoupil do olympijské kvalifikace senzačním 7. místem na Světovém poháru! Volár obsadil na ME v super sprintu 15. místo
29.5.22Tituly zůstaly doma. Mistry ČR ve sprint triatlonu se na Brněnské přehradě stali Kočař a Hrušková
16.5.222 dny, 4 vítězství: triatlonista Grebík ovládl český šampionát v supersprintu
11.4.22Zasněžený Aquatlon Příbram ovládli Zikmund a Mičková
7.3.22Český pohár v aquatlonu odstartoval ve Zlíně triumfem Václavíka a Horňové
16.2.22Mistrovství Evropy v terénním triatlonu budou letos hostit Prachatice
8.11.21Královnou českého triatlonu byla v anketě zvolena olympionička Petra Kuříková
1.11.21Grabmullerová má bronz z MS v terénním triatlonu! Kočař byl čtvrtý
24.10.21Je dobojováno. Aquatlonový pohár ovládli Tomáš Zikmund a Petra Dvořáková
21.10.21Děčínský Železný muž – 14.5.2022 a neb Memoriál Toma Jiráně