Rozbitá brzda zhatila Ospalého plány na úspěch

13.05.2008 -
Filip Ospalý odjížděl na ME s ambicí bojovat o medaili. Bohužel technický problém se zadní brzdou způsobil, že v předposledním kole musel ze závodu odstoupit. Již tuto neděli na olympijském triatlonu v Brně si může spravit chuť.
Jaký byl důvod že jsi ME nedokončil?
Zavod se pro me nejdrive vyvijel priznive - z vody 6., hned za Javierem, po prvnich kilometrech dojeti tri uprchliku. Nastup Oliviera a Pavla me nechal chladnym stejne jako ostatni zavodniky. Prvni problem s kolem se projevvil pri najezdu do haly na konci druheho kola, kdy pres prejezdy po prknech, ktere zakryvali obrubnik a schody se mi pohla prava brzdova paka. Po jejim narovnani jsem zjistil, ze mi dre zadni brzdovy spalik o rafek.
Tento problem jsem vyresil povolenim brzdovych celisti. Pak jsem se opet dostal do popredi baliku, kde jsem si vsak moc hlidal Javiera a nechal si ujet peticlennou skupinu. Po jejim odjeti nastal velky problem s tempem hlavniho pole. Pravidelne na spici jezdili Britove (Clarke, Brownlee), Gomez, ja a obcas Svycari (Hug, Riedere). Ale vyssi tempo nam vydrzelo vzdy jen par chvil, nez se v pravidelnem stridani objevila dira a opet se "nejelo". Takto jsem od uprchliku dostavali cca 20" na kolo. Ja osobne jsm pri kazdem prujezdu halu bojoval s brzdovou pakou, ktera se lehce hybala na riditkach. Bohuzel toto lehke posunovani melo za nasledek deformaci brzdoveho lanka, takze pri prujezdu halou do predposledniho kola se uz brzdova celist nevratila do puvodniho stavu a zustala severena na rafku.
Nehnul jsem s ni ani, kdyz jsem slezl z kola...


archív

Hodnocení:
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY
Další reprezentanti hodnotí lisabonské ME
Přečteno 643x

Komentáře

RUBRIKY ČLÁNKŮ
AKTUÁLNÍ ČLÁNKY
29.5.22Triatlonista Grebík vstoupil do olympijské kvalifikace senzačním 7. místem na Světovém poháru! Volár obsadil na ME v super sprintu 15. místo
29.5.22Tituly zůstaly doma. Mistry ČR ve sprint triatlonu se na Brněnské přehradě stali Kočař a Hrušková
16.5.222 dny, 4 vítězství: triatlonista Grebík ovládl český šampionát v supersprintu
11.4.22Zasněžený Aquatlon Příbram ovládli Zikmund a Mičková
7.3.22Český pohár v aquatlonu odstartoval ve Zlíně triumfem Václavíka a Horňové
16.2.22Mistrovství Evropy v terénním triatlonu budou letos hostit Prachatice
8.11.21Královnou českého triatlonu byla v anketě zvolena olympionička Petra Kuříková
1.11.21Grabmullerová má bronz z MS v terénním triatlonu! Kočař byl čtvrtý
24.10.21Je dobojováno. Aquatlonový pohár ovládli Tomáš Zikmund a Petra Dvořáková
21.10.21Děčínský Železný muž – 14.5.2022 a neb Memoriál Toma Jiráně