Reprezentanti se ohlíží za svým vystoupením na ME

13.05.2008 -
AKTUALIZOVÁNO O DOJMY RADKA ROUPCE
Přemek Švarc, Martin Pejsar, Vendula Trnková a junioři Radek Roupec a Vojtěch Dědek se ohlíží za svým vystoupením na víkendovém ME v Lisabonu.

O úspěchu či neúspěchu se rozhodlo na kole

 
Radek Roupec, junior
22.místo, 1:00:38

Jak jsi spokojen se svým výkonem, jak se pro tebe závod na ME vyvíjel?
Po plavání to nevypadalo špatně, lezl jsem ke konci hlavního balíku. Taktéž jsem vyrážel z 1. depa na cyklistikou část závodu. Během prvního okruhu jsem se snažil propracovat do popředí balíku, když se mi to "povedlo" blížili jsme se k technicky náročné části závodu, což byl průjezd halou. Díky mé technické nevyspělosti jsem tuto část nezvládl a zůstal v druhé polovině skupiny. Na běhu jsem se do toho snažil dát všechno co zbylo. Myslím, že se to povedlo. Bezprostředně po závodě jsem byl spokojen s výkonem i výsledkem. S odstupem času mi došlo, že chleba se lámal na kole a to jsem promarnil.

Na čem je ještě pořádně zapracovat v tréninku?
Pracovat je potřeba na všech disciplínách, nic není 100%. Bohužel v závodním období se toho zlepšit už moc nedá, respektive k tomu není moc prostoru. Ale zvýšenou pozornost bych chtěl zaměřit na cyklistiku a regeneraci.Nejlepší mužský výkon


Přemek Švarc, ELITE
28.místo 1:57:06

Jak hodnotíš svůj výkon?
Spokojenost poměrně veliká. Sice jsem měl chuť nakouknout do první 20, ale ta první třicítka taky není špatná. Při plavání jsem měl i možnost si trochu pošetřit síly, takže na kole nechyběly. Jen jsem jako spoustu ostatních nevěřil v to, že hned první únik bude úspěšnný, bohužel to mělo rozhodující vliv na zbytek závodu. Náš 40členný balík prostě nejel. A běh? Tenjsem čekal o něco lepší, ale asi se projevil faktor prvního závodu a já chytal trochu křečíky do nohou, ale aspoň jsem nemusel zabalit...

Na čem je ještě pořádně zapracovat v tréninku?
Na hodně věcech, ale hlavně taky neztratit to co jsem doteď spolu se Zbýšou udělal. Takže při udržení výkonnosti plavání a běhu zlepšit kolo, když Vancouver není vůbec cyklisticky jednoduchej. Takže mám čtfyři týdny se poprat se sebou a pak soupeři

 

Pejsarovi chyběl odpočinek


Martin Pejsar, ELITE
42.místo 1:59:22

Jak jsi spokojen se výkonem na ME?
S umístěním příliš spokojený nejsem, ale jsem rád, že jsem závod dokončil. Pře závodem jsem absolvoval velmi kvalitní přípravu a do Lisabonu jsem přijížděl s vidinou top 20. Bohužel jsem nezvládl odpočinout - dva dny před závodem jsem téměř nespal a do závodu jsem nastupoval pocitově dobře naladěn, ale již na první bojce jsem věděl, že dnes to bude pro mě velmi náročné. Vůbec jsem nebyl schopen se naplno rozjet. Doplaval jsem s poměrně velkou ztrátou na hlavní balík. Na kole trápení pokračovalo - měl jsem až nutkání ze závodu odstoupit, ale stále jsem si opakoval je to ME a to se nevzdává. Na běhu jsem se také nemohl rozběhnout, ale zatnul jsem zuby a za podpory diváků a místní atmosféry jsem závod se ctí dokončil a byl jsem doopravdy rád, že to mám za sebou.

Na čem je ještě pořádně zapracovat v tréninku?
V mém případě bude zapotřebí hlavně odpočívat. O mnoho více bych trénovat již nemohl, takže se musím soustředit hlavně na kvalitní regeneraci.


archív

Tak dobré umístění sám nečekal

 

Vojtěch Dědek, junior
17.místo, 01:00:29


Jak jsi spokojen se svým výkonem, a jak se pro tebe závod na ME vyvíjel?
Se svym vykonem jsem spokojen moc, chtel jsem byt nekde v prvni polovine zavodu, takze prvni dvacet je spokojenost.
Neplavalo se mi uplne dobre, ale stacilo to na hlavni balik, ve kterem jsem si drzel uniky a to bylo dobre, pac se hned balik rozpulil a byla skoda ze tam kluci nebyli vic ve predu. Prubeh kola celkem v poklidu az na prujezd halou a obratky, tam to bylo o chytani nastupu kde jsem i obcas by,l tak se mi darilo.
Na beh jsem vybihal z dobre pozice ale cele jedno kolo jsem se nemohl rozebehnout a nebylo to ono. Pri prubehu do druheho kola mi hodne pomohli cesi a buracejici hala a trochu jsem se rozbehl.Vydal jsem ze sebe vse a mam velkou radost.

Na čem je ještě pořádně zapracovat v tréninku?
Urcite na vsech disciplinach, start + plavani, kolo jeste docela slo a beh to chce taky jeste vypilovat.


 

Slabé plavání, to ji mrzí nejvíc

 

Vendula Trnková, ELITE
34.místo 02:18:25

Spokojená nejsem, mizerně jsem zaplavala a další disciplíny už to nemohly zachránit. Když si to tak probírám zpětně, tak všechny moje první závody v sezóně trpí slabým plaváním. Takže to je přesně to, na čem budu pracovat nejvíc. 

Hodnocení:
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY
Další reprezentanti hodnotí lisabonské ME
Přečteno 866x

Komentáře

RUBRIKY ČLÁNKŮ
AKTUÁLNÍ ČLÁNKY
29.5.22Triatlonista Grebík vstoupil do olympijské kvalifikace senzačním 7. místem na Světovém poháru! Volár obsadil na ME v super sprintu 15. místo
29.5.22Tituly zůstaly doma. Mistry ČR ve sprint triatlonu se na Brněnské přehradě stali Kočař a Hrušková
16.5.222 dny, 4 vítězství: triatlonista Grebík ovládl český šampionát v supersprintu
11.4.22Zasněžený Aquatlon Příbram ovládli Zikmund a Mičková
7.3.22Český pohár v aquatlonu odstartoval ve Zlíně triumfem Václavíka a Horňové
16.2.22Mistrovství Evropy v terénním triatlonu budou letos hostit Prachatice
8.11.21Královnou českého triatlonu byla v anketě zvolena olympionička Petra Kuříková
1.11.21Grabmullerová má bronz z MS v terénním triatlonu! Kočař byl čtvrtý
24.10.21Je dobojováno. Aquatlonový pohár ovládli Tomáš Zikmund a Petra Dvořáková
21.10.21Děčínský Železný muž – 14.5.2022 a neb Memoriál Toma Jiráně