Vše závisí na aktuální formě, říká Filip Ospalý ohledně dalších startů

20.03.2017 -
Postaví se Filip Ospalý v letošní sezoně na start triatlonového závodu? Dozvíte se z následujícího rozhovoru.

Filip Ospalý trénuje své triatlonové nástupce a sám zvažuje start v některých závodech 

Když po loňské sezoně oznamoval konec své profesionální kariéry, rovnou říkal, že u triatlonu zůstane a rád by ještě absolvoval i vybrané závody. 

Jaká je tedy aktuální situace u trojnásobného olympijského účastníka v novém roce?

Zatím mám v termínové listině pět závodů, ale zda v nich budu startovat jako jednotlivec nebo ve štafetě, zatím nevím. Všechno závisí na aktuální formě, mojí motivací je bojovat o vítězství. 

Triatlonu se věnujete hodně dlouho, každou zimu jste byl zvyklý tvrdě trénovat a připravovat se na nový rok. Jak probíhala letošní zima, byla hodně jiná? 

Protože jsem po loňské sezóně naznačil konec a omezení svých startů, tak netrénuji v současné době každý den a ani se nehrnu do nějakých rychlostí a objemů. Ale díky soustředění, které pořádám a na kterých vystupuji jako hlavní trenér, nějakou výkonnost v sobě mám. Spíše se ale věnuji svým klientům a ne sobě, takže mé tréninkové ambice šly stranou. V květnu uvidím, jak na to jsem a na jaké závody bude mít cenu se připravit. A zda na trénink budu mít vůbec čas… 

Když mluvíte o péči o své klienty, máte na mysli projekt Here to Win, který jste právě po loňské sezoně představil a se kterým jste spjatý jako hlavní trenér? V jakém stavu aktuálně je? 

Majitel projektu Here To Win, Lukáš Lachout, si touto značkou splnil svůj sen a jelikož je to jeden z jeho mnoha podnikatelských počinů, projekt se rozvíjí pomalu. Ale je to dáno hlavně tím, že dbáme především na kvalitu a ne na kvantitu. Takže výběr produktů, které ponesou logo Here To Win, prochází delším „výběrovým řízením“. V nejbližší době nás čeká triatlonový kemp ve španělském Calpe, na kterém si budou moct účastníci díky našim partnerům vyzkoušet produkty značek Ford, Enervit, Equinox wheels, Garmin, Trigger Point Therapy a dalších. Nová značka se bude prezentovat také na mistrovství světa ve středním triatlonu pod hlavičkou série Challenge Family v x-bionic sphere na Slovensku.

 

Když zmiňujete konkrétní závody, tak Jaký je váš aktuální plán na sezonu, co se startů v závodech týče? Objevíte se na některých? 

Zatím mám ve své termínové listině napsány tyto závody: The Championship – Challenge Šamorín (3. 6.), TUFO Moraviaman (24. 6.), Pálava Race (15. 7.), Challenge Prague (29. 7.) a ITU World Cup Karlovy Vary (2. 9.). Na některých samozřejmě startovat nebudu, protože krátký ani dlouhý triatlon nedělám – tam bude moje funkce jiná. Na středních triatlonech však sám  ještě nevím, zda na nich budu startovat jako jednotlivec nebo ve štafetě. Vše závisí na formě před jednotlivými závody. Vždy jsem říkal, že skončím, až budu vědět, že nemám na to bojovat při závodě o vítězství. To je moje motivace, která mě drží u triatlonu i nadále. Postavit se na start s tím, že jen dokončím, to není pro mě. 

Snažíte se předávat své závodní zkušenosti, se kterými souvisí i perfektní příprava po všech stránkách, včetně výživy. Co radíte svým následovníkům? 

Svým klientům a účastníkům seminářů, na kterých vystupuji, radím nejen to, co je dostupné v literatuře, ale především to, co v praxi funguje. Za 25 let, co dělám triatlon, je těch zkušeností celkem dost a to jak pozitivních, tak negativních. Takže se snažím, aby triatlonisté nedělali zbytečné chyby a během závodu, na který se dlouho a poctivě připravují, vydali ze sebe to nejlepší a byli se svým výsledkem spokojeni. 

Které speciální produkty sportovní výživy vám jako triatlonistovi pomáhají?

I když profesionální sport bude v mém podání brzy minulostí, stále se hýbat budu a i v tomto případě společně se značkou Enervit. Ze současné nabídky bych vyzdvihl dva předzávodní produkty, které v nabídce konkurence nenajdete - Enervit Carbo Flow a Enervit PRE Sport. I díky těmto výrobkům vyhrávám závody a během nich využívám celou řadu dalších, například energetické gely, koncentráty nebo tablety. A po výkonu nesmí chybět regenerační nápoj Enervit R2 Sport, který je už mezi sportovci legendou.


Hodnocení:
Přečteno 1507x
RUBRIKY ČLÁNKŮ
AKTUÁLNÍ ČLÁNKY
17.6.24Generálku na MS v Nice ukořistila Charles, Besperát fantasticky druhá
9.6.24T100 - Napínavý souboj generací a dominance Knibb
28.5.24Český triatlon míří do Paříže! Petra Kuříková uspěla v náročné kvalifikaci
21.5.24Evropské triatlonové eposy: Lanzarote a Šamorín
28.4.24IRONMAN Texas ovládli Hermandez a Matthews, Jana Richtrová ovládla AG
26.4.24Výsledkový servis
17.4.24Youri Keulen a Ashleigh Gentle ovládli triatlon Singapore T100
7.4.24Drama a kontroverze na IRONMAN 70.3 Oceanside 2024: Vítězství Sanderse a Knibb a sporné diskvalifikace.
28.3.24Olympijský šermíř Beran ocenil železnou ženu z Havaje. Stala se sportovcem roku Prahy 14
20.3.24Ironman nedávno aktualizoval svá pravidla, přinášející několik významných změn.