Vloni se v Koně kvůli defektu na 110. kilometru cyklistiky umístil Kienle "až" na čtvrtém místě. Na letošním halfironmanském mistrovství světa v Las Vegas podal skvělý výkon a zvítězil. Na nepříliš podařený začátek sezony je tak zapomenuto a mnozí ho pasují mezi žhavé kandidáty na havajské podium. Již druhý týden se na Havaji pečlivě připravuje se svým trenérem Lubošem Bílkem na vrchol ironmanské sezony. V následujícím rozhovoru si můžete přečíst, jak hodnotí Luboš výkony svých svěřenců a co můžete čekat od jeho listopadového semináře v Praze.

Hranický Lukáš Krpec je profesí hasič a triatlonu se v dresu Rocktechniku věnuje osmým rokem. Pod svá trenérská křídla si ho vzal slovenský výsadkář Karol Džalaj a jejich spolupráce přináší plody. Vloni se na IM Wales čtvrtým místem v kategorii 30-34 let kvalifikoval na havajský šampionát. Budou Lukášovi sedět v Koně podobné podmínky jako v pekelné výhni letošního Slovakmana?

Se svou slečnou a obytnou červenou dodávkou kočoval David celé léto po tuzemských i zahraničních závodech Xterry a dlouhého triatlonu a sbíral cenné zkušenosti. V obou disciplínách byl častokrát vidět v první desítce, párkrát vyšlo i podium. Zprvu kovaný biker se na FTVS naučil plavat a stal se triatlonistou. V našem rozhovoru hodnotí své výkony v letošní sezoně, srovnává atmosféru terénního a silničního triatlonu a doufá, že vyléčí zranění kyčelního kloubu.

Do Ameriky odjela před čtrnácti lety na stipendijní pobyt jako nadějná hráčka basketbalu. Dneska pracuje jako produktová manažerka v Bostonu a z basketbalu přesedlala na triatlon. Na srpnovém Timberman triathlon 70.3 se objevila v Top Ten. Vloni ochutnala nezapomenutelnou atmosféru světového mistrovství v Koně a jak říká, nebyla tam rozhodně naposledy. Pod vedením kouče Jorge Martineze je na cestě nelehké mise s názvem JCM: Plavat jako Julia Dibbens, jet na kole jako Chrissie Wellington a běžet jako Miranda Carfrae. Z důvodu Janina čechoameričanství je rozhovor v dvojjazyčné verzi.

Na mistrovství republiky v olympijském triatlonu zvítězila Jana Jiroušková z týmu SK Orbea Czech Masters. Několik sezon se pohybovala kolem české reprezentace, pak přišlo narození dcery Terezky a pauza od vrcholového sportu. Na lipenském závodě se vrátila. Kopcovitá trať cyklistiky jí náramně sedla a před druhou Potůčkovou zvítězila o tři minuty. V našem rozhovoru se vrací k závodu, mluví o současných tréninkových podmínkách a střádá plány, jak dál.

Zlínský železňák pokračuje ve své sérii ironmanských závodů. Před Pilmanem dal letos přednost rakouskému ironmanskému mistrovství, kde svým vyrovnaným výkonem v čase 9:31 vybojoval stříbrnou medaili. Těsně před odletem na IM Japan stihl odpovědět na pár otázek pro následující rozhovor.

Před dvěma týdny se do jihočeských Prachatic sjela skvělá konkurence tuzemských i světových jmen špičky terénního triatlonu. Nejlépe z českých závodníků zajel Jirka Klíma, který vloni reprezentoval na světovém mistrovství na ostrově Maui. I letos by mohl jet. Kdyby měl dostatek finančních prostředků.

Minulý víkend závodila ve švédském Kalmaru a jako druhá z českých závodnic skončila osmá v profi kategorii. Ve své reportáži se vrací k jednomu z nejtěžších závodů své dosavadní kariéry, Ironman Zurich, který se uskutečnil před měsícem za tropického vedra. S vypjetím všech sil zvládla dokončit a v čase 10:35 se mohla radovat ze čtrnáctého místa mezi profesionálkami.

Pětadvacetiletý triatlonista ze Zábřeha na Moravě začal s triatlonem nedávno po bikové průpravě. Své ironmanské maximum (Slovakman, 9:33) vylepšil za rok o téměř dvě hodiny. Jeho trenérem není nikdo jiný než sám Petr Vabroušek. Potkali jsme se na závodě o olympijských vzdálenostech v Litomyšli, kde týden po piešťanské výhni přesvědčivě zvítězil. Co předvede tento borec zítra na Pilmanovi?

Po dvou třináctých místech se závodnice z Jižních Čech konečně dostala do první desítky na ironmanském závodě. Časem 10:06 vybojovala ve Švédsku páté místo mezi profesionálkami. Jak se jí závodilo v krásném prostředí drsné severské přírody hovoří v krátkém rozhovoru.