Ospalý musel na operaci kolene a škrtá v termínovce. V plánu má i tak tři domácí závody

16.04.2014 -
Elitní český triatlonista Filip Ospalý zažil loni mimořádně úspěšnou sezonu, kdy mimo jiné absolvoval svého prvního ironmana a fantastickým časem pod 8 hodin stanovil nové české maximum. Na začátku té letošní ale prozatím ve své termínové listině jen škrtá. Důvodem je i operace kolene, kterou musel podstoupit. Teď se chce dát stoprocentně dohromady, kvalitně se připravit a formu dobře prodat. V rozhovoru prozradil, že se třikrát představí i na domácí půdě. Na Czechmanovi, Moraviamanovi a v Opavě.


Filipe, triatlonovým světem letí informace, že jste se podrobil operaci. Řekněte nám, o co šlo?
Ano, je to tak. Ve čtvrtek 10. dubna jsem se v CLPA (Centrum a léčba pohybového aparátu) podrobil artroskopické operaci levého menisku. Naštěstí to letí jen českým triatlonovým světem. Ten zahraničí se to dozví, až budu stát na startu závodu a to už budu připraven se bít o vítězství!


Nyní jste tedy 6 dní po zákroku, jak na tom vaše koleno je?
Pan primář MUDr. Váchal provedl bezvadnou práci a necelý týden po zákroku na operaci poukazují jen dvě malé náplasti na koleni a trošku menší hybnost levého kolene.

Kde jste ke zranění menisku přišel? Jednalo se o nějaký úraz?
Bohužel jsem vlastní nepozorností na soustředění ve Španělsku spadl na kole a bouchl se mimo jiné do levého kolene. Od té doby mě provázela jeho bolest, která mi nedovolovala běhat. Po magnetické rezonanci, která odhalila naprasklý levý meniskus, byla operace z důvodu nadcházející sezony nezbytná. Radši zruším pár naplánovaných závodů na začátku sezony, ale na ty nejdůležitější už budu připraven na 100%.

Jak moc to narušilo vaše tréninkové plány?
Bohužel jsem musel po pádu omezit běžecké tréninky. Ale o to víc jsem se zaměřil na plavání a cyklistiku, ve kterých jsem od začátku roku do operace dosáhl skoro 50% svých objemů z minulého roku. Takže to teď beru jen jako 10ti-denní volno po objemovém bloku zimní přípravy.

Plán přípravy je tedy pro tuto chvíli jaký?
Po velikonocích mi vyndají stehy a opět se zapojím do tréninkové práce. Nejdřív plavání, pak kolo a nakonec běh. Rozhodně nehodlám nic uspěchat, na to jsem moc starý, dost zkušený a mám se moc rád. (smích)

Minulá sezona pro vás byla mimořádně úspěšná. Jaké jsou vaše očekávání pro tu letošní?
Stejné jako vždy. Kvalitně se připravit, vybrat si vhodné závody, na jejichž startu budu stát připraven zvítězit. A pokud ten den vše půjde, jak má, tak i nějaký vyhrát!

Prozraďte nám, jaké závody máte letos v programu?
Prozatím ve své termínovce jen škrtám (30.3. 5150 v New Orleans, 6.4. Ironman 70.3 Brasilia a 27.4. 5150 St. Anthony´s). Nad mým startem na Ironman 70.3 Aix-en-Provance (18.5.) visí otazník. Ale na startu mého oblíbeného závodu Ironman 70.3 St.Pölten už chci stát. Pak se již ukážu i českým fandům triatlonu při Czechmanovi, Moraviamanovi a v závodě Českého poháru v Opavě. Na konci června se postavím na start svého druhého dlouhého triatlonu v Klagenfurtu.

Jsou nějaké závody, které budou mít vyšší prioritu?
Vrchol sezony je i díky Zdeňkovi Kepákovi, kterého po letech vítám opět mezi svými sponzory, naplánován na září a říjen, kdy chci startovat na Ironman 70.3 World Championships (7.9. Mont Trembland v Kanadě) a Ironman World Championships (11.10., Hawai, USA). Ale nejdřív se tam samozřejmě musím kvalifikovat.

Filipe, ve čtvrtek máte v Praze v rámci spolupráce ČTA se značkou Ford převzít automobil. O jaký vůz půjde a jak se na to těšíte?
Samozřejmě, že se těším moc. Splní se mi sen z doby, kdy jsem se sportovní kariérou začínal a viděl jsem se za volantem sponzorského vozu. (smích) I když jsem to v jejím průběhu několikrát zkoušel, realitou se to stalo až nyní a to díky spolupráci České triatlonové asociaci a Ford Motor Company. Vůz Ford Galaxy je pro mě připraven už od minulého týdne, ale kvůli operaci jsem to musel posunout.

Filipe, díky za váš čas, ať se operované koleno rychle a dobře hojí a ať je pro vás letošní sezona minimálně stejně úspěšná jako ta loňská.

Hodnocení:
Přečteno 706x
RUBRIKY ČLÁNKŮ
AKTUÁLNÍ ČLÁNKY
21.5.24Evropské triatlonové eposy: Lanzarote a Šamorín
28.4.24IRONMAN Texas ovládli Hermandez a Matthews, Jana Richtrová ovládla AG
26.4.24Výsledkový servis
17.4.24Youri Keulen a Ashleigh Gentle ovládli triatlon Singapore T100
7.4.24Drama a kontroverze na IRONMAN 70.3 Oceanside 2024: Vítězství Sanderse a Knibb a sporné diskvalifikace.
28.3.24Olympijský šermíř Beran ocenil železnou ženu z Havaje. Stala se sportovcem roku Prahy 14
20.3.24Ironman nedávno aktualizoval svá pravidla, přinášející několik významných změn.
11.3.24Dominance Ditleva a Lee zahájila éru T100 v Miami
2.3.24McKenna a Sodaro ovládli Ironman Nový Zéland
19.2.24Dříve stačilo do tepla jen jezdit a dnes by tam triatlonista pomalu měl bydlet celou zimu, říká Pavel Wohl