etriatlon posiluje triexpert Pepa Rendl
Jak ses dostal k psaní pro etriatlon?
Články na etriatlonu čtu celkem pravidelně od té doby, co se věnuju triatlonu, to je asi šest sedm let. O možnosti přispívat na tento web jsme bavili na společných běžeckých tréninzích s kamarádem Tomášem Mikou. Tato možnost nabrala reálné kontury před pár týdny, kdy jsme dohodli na konkrétních věcech s Petrem Valešem.
Je ti sedmatřicet, co je tvoji hlavní prácí? Kde bydlíš a co rodinka?
Mým hlavním pracovním poměrem je vedení nového centra pro lidi s hendikepem v pražských Stodůlkách, které jsem před třemi lety spoluzaložil. Vystudoval jsem peďák a po roční „odbočce“ v rozjíždějící se běžecké speciálce Triexpert, jsem se do této oblasti vrátil. Ve stacionáři máme kolem dvaceti klientů s různým typem postižení a na mě je hlavně koordinace pracovního týmu a vymýšlení programové náplně. S manželkou a třemi dětmi bydlíme v Podolí, kousek od modřanské stezky a plaveckého bazénu, což je pro triatlon ideální lokalita. Dcerky Alžběta (8 let) a Magdálénka (7) chodí do školy s plaveckým zaměřením. Roční Šimon je zatím rád, že už se teď při chůzi nemusí ničeho přidržovat.
Co jsi zatím psal a kde?
V rámci Triexpertu jsme v roce 2009 zkoušeli rozjet nový server bezeckysvet.cz, ale bohužel tento projekt po nějaké době skončil. Vloni jsem začal psát články pro web a magazín behej.com, kde se nám spolu s Tomášem Nohejlem (hlavně díky němu) povedlo dát dohromady také Triatlonový speciál. V poslední době jsem psal o triatlonu taky pro Sport Journal, který vydává firma Bretton.
Čemu by ses chtěl nejvíc věnovat na stránkách etriatlonu, o čem chceš psát tady a jak často?
Na etriatlonu bych měl mít na starosti především rozhovory s triatlonovými osobnostmi u nás. Rád bych také občas popsal nějaký lidský příběh, ve kterém figuruje triatlon. A těším se na reportáže ze závodů. Už aby sezóna u nás začala..
Kdo jsou tvoji triatlonoví oblíbenci?
Těch je opravdu celá řada a těžko se mi vybírá jen jeden nebo jedna.
Co máš odježděno v triatlonu? Co považuješ za svůj nejlepší výsledek?
Triatlonu jsem se začal věnovat až celkem pozdě. Předtím jsem měl sice bohatou sportovní průpravu v atletice, tenise nebo baseballu, ale chyběli vytrvalostní předpoklady. Hlavně v plavání. V roce 2007 jsem se s Tomášem Martínkem postavili na start Krušnomana (tenkrát ještě 20 km běh – 90 km kolo – 20 km běh) a vůbec jsem netušil, do čeho jdu. Nezapomenu, jak mi na 85. km totálně došlo a já těsně před závěrečným sjezdem slezl z kola a lehl si do pangejtu. Ani nevím, jak jsem se dostal do cíle. Za dva roky na to jsem si zajel svoji první půlku na Karlštejně. Mám doma pár medailí z pouťáků na kratších distancích, ale o žádném výrazném úspěchu se mluvit nedá. Velmi oblíbené mám duatlony a triatlony v rámci seriálu Brdman Adventure.
Co máš naběháno?
Spolu s rostoucími ekonomickými nároky na chod pětičlenné rodiny se přímou úměrou snižuje i množství času na trénink. Nejčastěji se dostanu na běh, což je v triatlonu jednoznačně má nejsilnější disciplína. Mám za sebou sedm dokončených maratonů (nejlepší za 3.06), půlmaratony a desítky těžko spočítat.
Kolik stíháš trénovat týdně - hodin a co? A jaké máš letos sportovní plány?
Hodinová tréninková dotace u mě hodně kolísá. Dvakrát týdně jsem v bazéně a třikrát čtyřikrát na běhu. Příští týden odjíždíme s velkou skupinou pražských triatlonistů na soustředění do Provence, tak snad se konečně podaří pojezdit první letošní kilometry v sedle. Letos se chci pověnovat nejvíc běhu do vrchu a v rámci rodinných víkendů absolvovat pár závodů Českého poháru Iscarex.