Řehula byl druhý na australském šampionátu

16.03.2011 -
Hluboká nad Vltavou, 14.3. 2011 / Český triatlet Jan Řehula i ve svých 37 letech řádí na světových tratích jako za mlada. Tuto neděli vybojoval na australském šampionátu v dlouhém triatlonu v Jervis Bay výborné druhé místo.

Už před měsícem ukázal Řehula v jiném australském závodě ve Falls Creek, že se s ním bude muset opět počítat. Tenkrát ho na náročném horském závodě těsně porazil jen duatlonový exmistr světa Leon Griffin. V neděli v kouzelném prostředí zátoky ve tvaru obří podkovy asi 200 km od Sydney měl však konkurenci ještě mnohem větší, téměř dvojnásobnou.

 I přes brzký ranní start byla teplota vody v zátoce už přes 22°C, to zabraňovala použití neoprénů. „Před závodem bylo mým cílem doplavat s co nejmenší ztrátou na čelo závodu, ale ve slané vodě Jervis Bay jsem se cítil dobře a to i přes několik nárazů do útesů v úvodních 50 metrech.“ Popisoval Řehula start 2 km dlouhého plavání. Později se dokázal propracovat více dopředu a ve druhé polovině celé plavecké pole vedl.

 Do depa po plavání vbíhal Řehula společně s hvězdným Ironmanem Petem Jacobsem a s dalšími čtyřmi nejlepšími vytvořili vedoucí skupinku pro 83 km dlouhou cyklistickou část. „Prvních 10 km jsem se snažil ujet ostatním, ale neměl jsem štěstí a do úniku jsem se nedostal.“ Uniknout dokázal jen Adam Holborow, ale na 60. kilometru ho balík polapil a do depa dojížděl jako první Řehula. Po závodě pak Řehula musel poděkovat triatlonové legendě Jasonu Shortisovi, který mu půjčil tajnou zbraň 85mm vysoké ráfky Rolf Prima výborné pro výslednou průměrnou rychlost 41 km/h.

 Velmi rychlou práci v depu a svižný začátek 20 km dlouhého běhu Řehula nezachytil a vybíhal na 4. místě následovaný Petem Jacobsem. Po několika kilometrech se ale oba propracovali do čela a Jacobs ukázal všem, proč v roce 2010 zaznamenal nejrychlejší běh na havajském Ironmanu. V Jervis Bay byl rychlejší o 4 minuty, než Řehula na druhém místě a Matthew Pellow na třetím.

 „Jsem více než šťastný z tohoto výsledku ve 29°C teplém dni. Byl to skvělý dárek pro moji milovanou manželku Marcelu k jejím dnešním narozeninám.“ Radoval se Řehula z času 3:43:01. Závodník má radost také z přestupu do českého týmu HISPORT Elite, který mu zajistil kvalitní zázemí. Profesionální podmínky zajišťuje také cyklistická značka Cannondale, výrobci sportovního oblečení K-Swiss a Canard, Rolf Prima Wheels a kompresní podkolenky Compressport. Dalším závodem bude pro Řehulu dlouhý triatlon v Thajsku na ostrově Samui na konci dubna.

 Text: Petr Mach / www.rehula.net 

Foto: Delly Carr

Hodnocení:
Přečteno 1149x

Komentáře

bobr Reagovat
Neni to tak špatný...:) Reagovat
Re: Neni to tak špatný...:) Reagovat
Špičkový závod Reagovat
RUBRIKY ČLÁNKŮ
AKTUÁLNÍ ČLÁNKY
29.5.22Triatlonista Grebík vstoupil do olympijské kvalifikace senzačním 7. místem na Světovém poháru! Volár obsadil na ME v super sprintu 15. místo
29.5.22Tituly zůstaly doma. Mistry ČR ve sprint triatlonu se na Brněnské přehradě stali Kočař a Hrušková
16.5.222 dny, 4 vítězství: triatlonista Grebík ovládl český šampionát v supersprintu
11.4.22Zasněžený Aquatlon Příbram ovládli Zikmund a Mičková
7.3.22Český pohár v aquatlonu odstartoval ve Zlíně triumfem Václavíka a Horňové
16.2.22Mistrovství Evropy v terénním triatlonu budou letos hostit Prachatice
8.11.21Královnou českého triatlonu byla v anketě zvolena olympionička Petra Kuříková
1.11.21Grabmullerová má bronz z MS v terénním triatlonu! Kočař byl čtvrtý
24.10.21Je dobojováno. Aquatlonový pohár ovládli Tomáš Zikmund a Petra Dvořáková
21.10.21Děčínský Železný muž – 14.5.2022 a neb Memoriál Toma Jiráně