McKenzie a Ryf jsou hrdiny tohoto víkendu

6.12.2015 -
Luke McKenzie zvítězil na Ironman Western Australia v novém traťovém rekordu, kde prolomil magickou hranici 8 hodin. Petr Vabroušek si připsal další umístění v Top Ten. V Bahrajnu dovršila „triplecrown“ Daniela Ryf a připsala si na účet pohádkovou částku.

Ironman Western Australia již zná své vítěze. V mužském závodě s jasnou převahou dominoval domácí borec Luke McKenzie, který se řadí do úzké ironmanské špičky. Houževnatý Australan prolétl cyklistickou částí v ultra rychlém čase 4:08 a tím spadá do skupiny letošních velikánů (Vanhoenacker, Frodeno a Frommhold). Ti všichni letos dominovali na kole a své tažení dotáhli vítězně do finiše vždy v čase pod 8 hodin. Luke McKenzie nikým neohrožen si běžel svůj závod a maratónem prolétl za 2:52. V cíli se potom objevil za 7:55 a to je nové traťové maximum i McKenzieho osobní rekord. Na svém twitterovém účtu neskrýval radost, že spadá do elitního klubu závodníků SUB8. Druhé místo obsadil Denis Chevrot z Francie (8:16) a třetí byl Němec Per Bittner. Na 13. místě v celkovém pořadí a 8. místo mezi profesionály obsadil Petr Vabroušek, který si stěžoval na nepříjemné povětrnostní podmínky. Mezi ženami kralovala Američanka Sarah Piampiano (9:03).  Druhé místo vybojovala Němka Mareen Hufe, která v závěrečné běžecké části zdolala nestárnoucí Nizozemku Yvone Van Vlerken.

Pravé drama se odehrálo v zemi písku a černého zlata. Minulý rok vznikl slibný projekt o milión dolarů. Kdo zvítězí ve všech závodech (Dubaj, Oman, Bahrajn) odveze si šek na milión dolarů. Z původních tří závodů na polovičních distancích, se nakonec uskutečnily pouze dva a to Dubaj a Bahrajn. Z původního kabátku Challenge se stal z části Ironman. Projekt jednoduše nebyl dotáhnutý do zdárného konce. V Dubaji zvítězila Ryf a kdyby vyhrála i v Bahrajnu připsala by si tučnou odměnu. Největší soupeřkou Ryf byla její krajanka Steffen. Mezi muži chyběl předchozí vítěz Bozzone, takže jackpot mohl padnout pouze v ženském závodě. V den závodu nebyly ideální podmínky pro plaveckou část, tak se organizátoři rozhodli ji zrušit. Tento fakt hrál do karet slabšímu plavci Aernoutsovi, který v závodě dominoval. Cyklistickou částí prolétl v čase hluboko pod 2 hodiny a díky stabilní běžecké výkonnosti si na své konto připsal cenné vítězství. Všichni ale očekávali, jak dopadne souboj švýcarských hvězd v ženském závodě. Ryf ale potvrdila své kvality a ani zde nenašla žádnou přemožitelku. Nyní je dvojnásobná mistryně světa bohatší o milion dolarů.

 

Hodnocení:
Přečteno 478x
RUBRIKY ČLÁNKŮ
AKTUÁLNÍ ČLÁNKY
29.3.23Ideme si tak trochu vlastnou cestou. Říká trenér a otec v jedné osobě Jozef Vrábel
27.3.23Tereza Zimovjanová vstoupila do nové sezony 39.místem ve Světovém poháru na Novém Zélandu
16.3.23Mirinda “Rinny“ Carfrae se loučí se profesionální kariérou
11.3.23Rozhodčí Petr Mužíček nominován na olympiádu do Paříže!
8.3.23Gwen Jorgensen je zpět!
7.3.23Chybí nám osobnost, ke které by ostatní vzhlíželi, říká Jan Čelůstka
6.3.23Výsledkový servis
6.3.23Aquatlonový pohár zahájili vítězstvím Koblížek a Miklišová
2.3.23Alistair Brownlee jde zpět do akce!
24.2.23"Bolest v triatlonu v krásném prostředí - to je můj životabudič," říká Tomáš Langhammer