McKenzie a Ryf jsou hrdiny tohoto víkendu

6.12.2015 -
Luke McKenzie zvítězil na Ironman Western Australia v novém traťovém rekordu, kde prolomil magickou hranici 8 hodin. Petr Vabroušek si připsal další umístění v Top Ten. V Bahrajnu dovršila „triplecrown“ Daniela Ryf a připsala si na účet pohádkovou částku.

Ironman Western Australia již zná své vítěze. V mužském závodě s jasnou převahou dominoval domácí borec Luke McKenzie, který se řadí do úzké ironmanské špičky. Houževnatý Australan prolétl cyklistickou částí v ultra rychlém čase 4:08 a tím spadá do skupiny letošních velikánů (Vanhoenacker, Frodeno a Frommhold). Ti všichni letos dominovali na kole a své tažení dotáhli vítězně do finiše vždy v čase pod 8 hodin. Luke McKenzie nikým neohrožen si běžel svůj závod a maratónem prolétl za 2:52. V cíli se potom objevil za 7:55 a to je nové traťové maximum i McKenzieho osobní rekord. Na svém twitterovém účtu neskrýval radost, že spadá do elitního klubu závodníků SUB8. Druhé místo obsadil Denis Chevrot z Francie (8:16) a třetí byl Němec Per Bittner. Na 13. místě v celkovém pořadí a 8. místo mezi profesionály obsadil Petr Vabroušek, který si stěžoval na nepříjemné povětrnostní podmínky. Mezi ženami kralovala Američanka Sarah Piampiano (9:03).  Druhé místo vybojovala Němka Mareen Hufe, která v závěrečné běžecké části zdolala nestárnoucí Nizozemku Yvone Van Vlerken.

Pravé drama se odehrálo v zemi písku a černého zlata. Minulý rok vznikl slibný projekt o milión dolarů. Kdo zvítězí ve všech závodech (Dubaj, Oman, Bahrajn) odveze si šek na milión dolarů. Z původních tří závodů na polovičních distancích, se nakonec uskutečnily pouze dva a to Dubaj a Bahrajn. Z původního kabátku Challenge se stal z části Ironman. Projekt jednoduše nebyl dotáhnutý do zdárného konce. V Dubaji zvítězila Ryf a kdyby vyhrála i v Bahrajnu připsala by si tučnou odměnu. Největší soupeřkou Ryf byla její krajanka Steffen. Mezi muži chyběl předchozí vítěz Bozzone, takže jackpot mohl padnout pouze v ženském závodě. V den závodu nebyly ideální podmínky pro plaveckou část, tak se organizátoři rozhodli ji zrušit. Tento fakt hrál do karet slabšímu plavci Aernoutsovi, který v závodě dominoval. Cyklistickou částí prolétl v čase hluboko pod 2 hodiny a díky stabilní běžecké výkonnosti si na své konto připsal cenné vítězství. Všichni ale očekávali, jak dopadne souboj švýcarských hvězd v ženském závodě. Ryf ale potvrdila své kvality a ani zde nenašla žádnou přemožitelku. Nyní je dvojnásobná mistryně světa bohatší o milion dolarů.

 

Hodnocení:
Přečteno 503x
RUBRIKY ČLÁNKŮ
AKTUÁLNÍ ČLÁNKY
2.3.24McKenna a Sodaro ovládli Ironman Nový Zéland
19.2.24Dříve stačilo do tepla jen jezdit a dnes by tam triatlonista pomalu měl bydlet celou zimu, říká Pavel Wohl
6.2.24Mistrovství světa Ironman 70.3 pro rok 2025 míří do Marbelly ve Španělsku
27.1.24Triatlonová komunita není aktuálně úplně kompaktní, rád bych naše prostředí více spojil, říká Petr Soukup
21.1.24Skvělé, že někteří profíci dají nahlédnout, jak trénují, říká Roman Procházka
10.1.24Luxusní kola si své zákazníky vždy najdou, říká mechanik Michal Kohoutek.
21.12.23Mým snem je účast na největším sportovním svátku světa, říká Tereza Zimovjanová
17.12.23Já zastávám názor, že Havaj je Havaj, říká Petr Lukosz
5.12.23Příští sezona bude poslední. Těším se na premiéru IM Hradec Králové, říká Tomáš Bednář
27.11.23Snažíme se kvalifikovat na olympiádu v Paříži 2024, říká Daniel Noah