Kraichgau a Rappeswil vévodili tomuto víkendu

7.06.2015 -
Světová série Ironman pokračovala tento víkend v německém Kraichgau a ve švýcarském Rappeswil. Nabité startovní listiny slibovaly velké triatlonové souboje. Pro více informací čtěte dále.

Ironman 70.3 Kraichgau

V minulých letech jsme byli zvyklí na Challenge Kraichgau, letos se však poprvé tento oblíbený německý podnik představil v novém kabátku – Ironman 70.3. Kraichgau je krajina tisíce kopců a jak název naznačuje, nejedná se lehký závod. Hlavní hvězdou Ironman 70.3 Kraichgau byl domácí miláček Sebastian Kienle, kterému se měl postavit jeho krajan Andy Boecherer. Oba závodníky spojuje Luboš Bílek, který trénuje oba elitní triatlety. Kienle měl však výbornou formu a nenechal nikoho na pochybách. Po solidní plavecké části, dominoval na kole a svižným během si zajistil další vítězství do svého portfolia. Druhé místo bral Andy Boecherer, který letos poprvé zažil hořkost porážky. Trojici nejlepších doplnil Brit David McNamee. Nejlepším Čechem byl David Procházka, který obsadil ve své věkové kategorii M40-44 14. místo. V ženském závodě dominovala sympatická Dánka Camilla Pedersen. Druhé místo má Němka Julia Gajer, třetí finišuje Svenja Bazlen, kterou rovněž trénuje Bílek.

Camilla Pedersen

Ironman 70.3 Rappeswil

Švýcarský závod dokonale opanovali domácí závodníci. Prvních pět mužů v celkovém pořadí má švýcarskou národnost. Tím nejlepším byl bývalý olympionik Reudi Wild, který nejrychlejším běžeckým výkonem dne si zajistil celkový triumf. Druhé místo bral výtečný cyklista Manuel Kueng. Trojici nejlepších doplnil na stupních vítězů Jan Van Berkel. Nejlepším Čechem byl David Houska, který v kategorii M40-44 obsadil 8. místo.

I ženský závod měl vítězku švýcarské národnosti. Danila Ryf pokračuje ve svém vítězném tažení a tentokrát rozdrtila soupeřky rozdílem třídy. Ryf finišuje v celkovém pořadí na 14. místě (4:08,43), její trenér Brett Sutton dokonce o Ryf mluví jako o nové Chrissie Wellington. Druhé místo obsadila Němka Sonja Tajsich, třetí dokončila její krajanka Kristin Moeller.

Ironman Japan 70.3

Exotickou japonskou půlku si podmanili australští závodníci. Z vítězsví se radoval Mitchell Robins. Stříbro má Ryan Waddington, bronz vybojoval Alex Reihmeier. Nejlepší Evropan byl Němec Sven Sunberg finišující na 5. místě. Ženský závod ovládla Yu-Li, před domácí Keiko Tanaka a Američankou Bree Wee.

 

Hodnocení:
Přečteno 508x
RUBRIKY ČLÁNKŮ
AKTUÁLNÍ ČLÁNKY
29.5.22Triatlonista Grebík vstoupil do olympijské kvalifikace senzačním 7. místem na Světovém poháru! Volár obsadil na ME v super sprintu 15. místo
29.5.22Tituly zůstaly doma. Mistry ČR ve sprint triatlonu se na Brněnské přehradě stali Kočař a Hrušková
16.5.222 dny, 4 vítězství: triatlonista Grebík ovládl český šampionát v supersprintu
11.4.22Zasněžený Aquatlon Příbram ovládli Zikmund a Mičková
7.3.22Český pohár v aquatlonu odstartoval ve Zlíně triumfem Václavíka a Horňové
16.2.22Mistrovství Evropy v terénním triatlonu budou letos hostit Prachatice
8.11.21Královnou českého triatlonu byla v anketě zvolena olympionička Petra Kuříková
1.11.21Grabmullerová má bronz z MS v terénním triatlonu! Kočař byl čtvrtý
24.10.21Je dobojováno. Aquatlonový pohár ovládli Tomáš Zikmund a Petra Dvořáková
21.10.21Děčínský Železný muž – 14.5.2022 a neb Memoriál Toma Jiráně