O víkendu se bude závodit na dvou frontách

2.04.2015 -
Dominantou tohoto víkendu bude Ironman 70.3 Putrajaya a Ironman 70.3 Brazil. Na obou závodech se představí i světová špička včetně Craiga Alexandra, který se vrací zpět do původní formy. V Malajsii bude chybět loňská vítězka Radka Vodičková. Čtěte více

Ironman Putrajaya 70.3 patří do kategorie exotických závodů. Přesto nebo právě proto bývá tento podnik oblíbenou destinací pro mnoho závodníků včetně světové špičky. Loni premiérový ročník opanovala Radka Vodičková, která si připsala své první vítězství v seriálu Ironman 70.3. Mezi muži se prosadil přítel Radky Brad Kahlefeldt. Letošní ročník bude, co se týče podívané ještě dramatičtější. Ve startovní listině s číslem jedna figuruje veterán Craig Alexander, který se po nemoci vrací zpět do kolotoče závodů. Alexander v nedávném rozhovoru prozradil svůj závodní program. Kromě Malajsie se představí ještě na Ironman 70.3 St. George v americkém Utahu a Ironman 70.3 Cairns. Na otázku, zda se postaví na start nějakého „plného“ Ironmana odpovídá vyhýbavě. Start v dlouhém triatlonu nevylučuje. Můžeme se tedy těšit, že legendární Crowie se představí třeba na Challenge Roth nebo na Ironman Frankfurt? O Challenge Roth přemýšlí i Marino Vanhoenacker, který po loňské Havaji avizoval, že je jeho poslední, a že bude hledat nové – jiné triatlonové výzvy. Vysoké závodní ambice má ale i Alexandrův krajan Josh Amberger nebo Švéd Frederik Croneborg. Druhé housle nebude chtít hrát ani Ital Domenico Passuello. Ve startovní listině kromě Alexandra figuruje ještě jeden veterán, a to Ukrajinec Viktor Zyemtsev. Ženský závod se bude muset obejít bez loňské vítězky Radky Vodičkové. Favoritka závodu je Australanka Rebekah Keat, která má za sebou slušné portfolio výsledků.

Druhým podnikem víkendu bude Ironman Brazil 70.3. Zde jsou hlavními favority závodu britské duo Rachel Joyce a Tim Don, oba se představí v novém dresu Coca-Cola týmu. Tim Don ovládl i loňský ročník spolu s Mirindou Carfrae a i letos bude mít sympatický Brit konkurenci v podobě Timothyho O´Donnella, který finišoval loni jako druhý muž celkového pořadí. Černým koněm závodu by mohl být Američan Richie Cunningham. V ženách kromě zmiňované Joyce má velké ambice i současná star na polovičních distancích Dánka Helle Frederiksen, nebo olympionička Ricarda Lisk z Německa. 

(ilus. foto Ricarda Lisk - STEVENSBIKES.DE) 

Hodnocení:
Přečteno 696x
RUBRIKY ČLÁNKŮ
AKTUÁLNÍ ČLÁNKY
15.7.24Ve Španělsku byla psána historie
7.7.24V Rothu padala světová maxima
17.6.24Generálku na MS v Nice ukořistila Charles, Besperát fantasticky druhá
9.6.24T100 - Napínavý souboj generací a dominance Knibb
28.5.24Český triatlon míří do Paříže! Petra Kuříková uspěla v náročné kvalifikaci
21.5.24Evropské triatlonové eposy: Lanzarote a Šamorín
28.4.24IRONMAN Texas ovládli Hermandez a Matthews, Jana Richtrová ovládla AG
26.4.24Výsledkový servis
17.4.24Youri Keulen a Ashleigh Gentle ovládli triatlon Singapore T100
7.4.24Drama a kontroverze na IRONMAN 70.3 Oceanside 2024: Vítězství Sanderse a Knibb a sporné diskvalifikace.