Sezóna 2015 odstartovala půlkou v Jižní Africe

26.01.2015 -
Pomalu, ale jistě startuje nová sezóna. V Jižní Africe se tento víkend konala půlka v kabátku Ironman. V tradičně nabité konkurenci se prosadil domácí závodník Matt Trautman. Mezi ženami se prosadila Jodie Swallow. Na startu byli Lucie Reed a Karol Džalaj.

Ironmanská sezóna byla oficiálně zahájena minulý týden na půlce v Aucklandu. Tento závod se ale z drtivé části týká pouze protinožců. Z vítězství se radoval Australan Tim Reed. V ženách se z vítězství radovala Američanka Meredith Kessler.

Jižní Afrika tento víkend hostila půlku s nabitou startovní listinou i s českým zastoupením. Adeptů na vítězství bylo mnoho, ale favoritem číslo jedna byl fenomenální Belgičan Bart Aernouts. Rychlonohý Belgičan ale papírové předpoklady nepotvrdil, když doběhl „až“ třetí. Druhé místo obsadil Stuart Marais. Z vítězství se radoval domácí závodník Matt Trautman. Minulý rok se Trautman blýskl vítězstvím na Ironman Wales. Slovák Džalaj bral sedmé místo v celkovém pořadí. V ženském závodě jasně dominovala Jodie Swallow, která si jela svůj vlastní závod. Druhé místo obsadila Susie Cheetham, dvojici Britek na pódiu doplnila jejich krajanka Parys Edwards. Lucie Reed, která patřila mezi hlavní adeptky na bednu, ze závodu po plavecké části odstoupila.

(illus. foto Matty Trautman)

Další ironmanskou zastávkou bude 8.2. Ironman 70.3 Geelong. Příští víkend se můžeme těšit hned na dva dlouhé triatlony. V Izraelském Eliatu se představí na Isramanu Petr Vabroušek, který zde zahájí svoji sezónu.  V australském Melbourne proběhne druhý ročník Challenge Melbourne, loni zde zvítězili domácí favorité Tim Van Berkel a Annabel Luxfort. Letos ve startovní listině figurují zvučná jména, v čele s obhájci vítězství Berklem i Luxfort.  Adeptů na pódiové umístění je ale celá řada. Mezi muži je potřeba počítat s Britem Skipworthem, či domácími závodníky Bell, Reed, Fettell. V ženách se o vítezství utká dvojice Luxfort – Hauschildt.

(illus foto -Luxfort triathlon.competitor.com)


Hodnocení:
Přečteno 898x
RUBRIKY ČLÁNKŮ
AKTUÁLNÍ ČLÁNKY
29.5.22Triatlonista Grebík vstoupil do olympijské kvalifikace senzačním 7. místem na Světovém poháru! Volár obsadil na ME v super sprintu 15. místo
29.5.22Tituly zůstaly doma. Mistry ČR ve sprint triatlonu se na Brněnské přehradě stali Kočař a Hrušková
16.5.222 dny, 4 vítězství: triatlonista Grebík ovládl český šampionát v supersprintu
11.4.22Zasněžený Aquatlon Příbram ovládli Zikmund a Mičková
7.3.22Český pohár v aquatlonu odstartoval ve Zlíně triumfem Václavíka a Horňové
16.2.22Mistrovství Evropy v terénním triatlonu budou letos hostit Prachatice
8.11.21Královnou českého triatlonu byla v anketě zvolena olympionička Petra Kuříková
1.11.21Grabmullerová má bronz z MS v terénním triatlonu! Kočař byl čtvrtý
24.10.21Je dobojováno. Aquatlonový pohár ovládli Tomáš Zikmund a Petra Dvořáková
21.10.21Děčínský Železný muž – 14.5.2022 a neb Memoriál Toma Jiráně