Sezóna 2015 odstartovala půlkou v Jižní Africe

26.01.2015 -
Pomalu, ale jistě startuje nová sezóna. V Jižní Africe se tento víkend konala půlka v kabátku Ironman. V tradičně nabité konkurenci se prosadil domácí závodník Matt Trautman. Mezi ženami se prosadila Jodie Swallow. Na startu byli Lucie Reed a Karol Džalaj.

Ironmanská sezóna byla oficiálně zahájena minulý týden na půlce v Aucklandu. Tento závod se ale z drtivé části týká pouze protinožců. Z vítězství se radoval Australan Tim Reed. V ženách se z vítězství radovala Američanka Meredith Kessler.

Jižní Afrika tento víkend hostila půlku s nabitou startovní listinou i s českým zastoupením. Adeptů na vítězství bylo mnoho, ale favoritem číslo jedna byl fenomenální Belgičan Bart Aernouts. Rychlonohý Belgičan ale papírové předpoklady nepotvrdil, když doběhl „až“ třetí. Druhé místo obsadil Stuart Marais. Z vítězství se radoval domácí závodník Matt Trautman. Minulý rok se Trautman blýskl vítězstvím na Ironman Wales. Slovák Džalaj bral sedmé místo v celkovém pořadí. V ženském závodě jasně dominovala Jodie Swallow, která si jela svůj vlastní závod. Druhé místo obsadila Susie Cheetham, dvojici Britek na pódiu doplnila jejich krajanka Parys Edwards. Lucie Reed, která patřila mezi hlavní adeptky na bednu, ze závodu po plavecké části odstoupila.

(illus. foto Matty Trautman)

Další ironmanskou zastávkou bude 8.2. Ironman 70.3 Geelong. Příští víkend se můžeme těšit hned na dva dlouhé triatlony. V Izraelském Eliatu se představí na Isramanu Petr Vabroušek, který zde zahájí svoji sezónu.  V australském Melbourne proběhne druhý ročník Challenge Melbourne, loni zde zvítězili domácí favorité Tim Van Berkel a Annabel Luxfort. Letos ve startovní listině figurují zvučná jména, v čele s obhájci vítězství Berklem i Luxfort.  Adeptů na pódiové umístění je ale celá řada. Mezi muži je potřeba počítat s Britem Skipworthem, či domácími závodníky Bell, Reed, Fettell. V ženách se o vítezství utká dvojice Luxfort – Hauschildt.

(illus foto -Luxfort triathlon.competitor.com)


Hodnocení:
Přečteno 902x
RUBRIKY ČLÁNKŮ
AKTUÁLNÍ ČLÁNKY
28.5.24Český triatlon míří do Paříže! Petra Kuříková uspěla v náročné kvalifikaci
21.5.24Evropské triatlonové eposy: Lanzarote a Šamorín
28.4.24IRONMAN Texas ovládli Hermandez a Matthews, Jana Richtrová ovládla AG
26.4.24Výsledkový servis
17.4.24Youri Keulen a Ashleigh Gentle ovládli triatlon Singapore T100
7.4.24Drama a kontroverze na IRONMAN 70.3 Oceanside 2024: Vítězství Sanderse a Knibb a sporné diskvalifikace.
28.3.24Olympijský šermíř Beran ocenil železnou ženu z Havaje. Stala se sportovcem roku Prahy 14
20.3.24Ironman nedávno aktualizoval svá pravidla, přinášející několik významných změn.
11.3.24Dominance Ditleva a Lee zahájila éru T100 v Miami
2.3.24McKenna a Sodaro ovládli Ironman Nový Zéland