Michael Raelert je definitivně zpět, zazářil v Miami

26.10.2014 -
Po sezóně plných útrap je Michael Raelert opět ve skvělé formě. Po vítězství na duatlonu v Rujáně se blýskl vítězstvím v Miami. Mezi ženami vévodila Kanaďanka Magali Tisseyre. Více v článku

Mladší z populární bratrské dvojice Raelertů Michael se po sezóně plné útrap vrací do staré známé formy. Někdejší dvojnásobný mistr světa v polovičním Ironmanu z let 2009 a 2010 dal o sobě opět vědět. V těchto letech byl Michael „pan neporazitelný“, neboť co start, to suverénní vítězství. V sezóně 2012 Michael po vzoru svého bratra Andrease (držitele světového maxima na ironmanských tratích z Rothu) přechází na dlouhé tratě. Premiéru na Ironmanu si odbyde v Regensburgu, kde finišuje na druhém místě ve slibném čase 8:18. Svým počinem se kvalifikuje i do Kony a bratrské duo patří mezi žhavé kandidáty na havajské pódiu. Jejich titulární sponzor K-swiss vypisuje tučnou finanční prémii za to, že pakliže obsadí s bratrem první a druhé místo v Koně, budou bohatší o milion dolarů. Starší Andreas byl druhý za Jacobsem, Michael se závodem protrápil v čase 9:22. Na dlouhé tratě se postavil Michael znovu a to ve Frankfurtu 2013 a i zde si nevedl špatně. Na vítězného Llanose sice ztratil přes 16min, ale vylepšil svůj osobní rekord na 8:16, tento výsledek mu stačil na sedmé místo v celkovém pořadí. Na Havaji ale ten rok nestartoval.

Do sezóny 2014 vstupuje Michael prakticky až koncem srpna na Challenge Walchsee. Na polovičním Ironmanu bere třetí místo v celkovém pořadí.  Ve Walchsee vítězí Ital Molinari, druhý byl Brit Nicholl. Dalším startem měl být Ironman 70.3 Rujana, kvůli nepřízni počasí se Rujana mění na duatlon. Ovšam Raelert nabývá na formě a v silné konkurenci vítězí. Zatím třetím startem byl nedělní závod v Americe Ironman 70.3 Miami a dobrou formu opět potvrzuje. Vítězí nad Australanem Cunnighamam, třetí místo si odváží nestárnoucí Viktor Zyemtsev z Ukrajiny.

Na tento závod bude jistě v dobrém vzpomínat i Filip Ospalý, který zde v roce 2013 startoval a bral stříbro. Bylo to přesně týden před jeho zdařilým vystoupením na Ironman Florida.

Ironman Florida startuje příští týden a můžeme se těšit na početné české pole.

(ilus. cube.eu) 

Hodnocení:
Přečteno 1022x
RUBRIKY ČLÁNKŮ
AKTUÁLNÍ ČLÁNKY
17.6.24Generálku na MS v Nice ukořistila Charles, Besperát fantasticky druhá
9.6.24T100 - Napínavý souboj generací a dominance Knibb
28.5.24Český triatlon míří do Paříže! Petra Kuříková uspěla v náročné kvalifikaci
21.5.24Evropské triatlonové eposy: Lanzarote a Šamorín
28.4.24IRONMAN Texas ovládli Hermandez a Matthews, Jana Richtrová ovládla AG
26.4.24Výsledkový servis
17.4.24Youri Keulen a Ashleigh Gentle ovládli triatlon Singapore T100
7.4.24Drama a kontroverze na IRONMAN 70.3 Oceanside 2024: Vítězství Sanderse a Knibb a sporné diskvalifikace.
28.3.24Olympijský šermíř Beran ocenil železnou ženu z Havaje. Stala se sportovcem roku Prahy 14
20.3.24Ironman nedávno aktualizoval svá pravidla, přinášející několik významných změn.