Michael Raelert je definitivně zpět, zazářil v Miami

26.10.2014 -
Po sezóně plných útrap je Michael Raelert opět ve skvělé formě. Po vítězství na duatlonu v Rujáně se blýskl vítězstvím v Miami. Mezi ženami vévodila Kanaďanka Magali Tisseyre. Více v článku

Mladší z populární bratrské dvojice Raelertů Michael se po sezóně plné útrap vrací do staré známé formy. Někdejší dvojnásobný mistr světa v polovičním Ironmanu z let 2009 a 2010 dal o sobě opět vědět. V těchto letech byl Michael „pan neporazitelný“, neboť co start, to suverénní vítězství. V sezóně 2012 Michael po vzoru svého bratra Andrease (držitele světového maxima na ironmanských tratích z Rothu) přechází na dlouhé tratě. Premiéru na Ironmanu si odbyde v Regensburgu, kde finišuje na druhém místě ve slibném čase 8:18. Svým počinem se kvalifikuje i do Kony a bratrské duo patří mezi žhavé kandidáty na havajské pódiu. Jejich titulární sponzor K-swiss vypisuje tučnou finanční prémii za to, že pakliže obsadí s bratrem první a druhé místo v Koně, budou bohatší o milion dolarů. Starší Andreas byl druhý za Jacobsem, Michael se závodem protrápil v čase 9:22. Na dlouhé tratě se postavil Michael znovu a to ve Frankfurtu 2013 a i zde si nevedl špatně. Na vítězného Llanose sice ztratil přes 16min, ale vylepšil svůj osobní rekord na 8:16, tento výsledek mu stačil na sedmé místo v celkovém pořadí. Na Havaji ale ten rok nestartoval.

Do sezóny 2014 vstupuje Michael prakticky až koncem srpna na Challenge Walchsee. Na polovičním Ironmanu bere třetí místo v celkovém pořadí.  Ve Walchsee vítězí Ital Molinari, druhý byl Brit Nicholl. Dalším startem měl být Ironman 70.3 Rujana, kvůli nepřízni počasí se Rujana mění na duatlon. Ovšam Raelert nabývá na formě a v silné konkurenci vítězí. Zatím třetím startem byl nedělní závod v Americe Ironman 70.3 Miami a dobrou formu opět potvrzuje. Vítězí nad Australanem Cunnighamam, třetí místo si odváží nestárnoucí Viktor Zyemtsev z Ukrajiny.

Na tento závod bude jistě v dobrém vzpomínat i Filip Ospalý, který zde v roce 2013 startoval a bral stříbro. Bylo to přesně týden před jeho zdařilým vystoupením na Ironman Florida.

Ironman Florida startuje příští týden a můžeme se těšit na početné české pole.

(ilus. cube.eu) 

Hodnocení:
Přečteno 1020x
RUBRIKY ČLÁNKŮ
AKTUÁLNÍ ČLÁNKY
21.9.23Dovolená i závod v Chorvatsku? Jubilejní desátý ročník triatlonu Zadarhalf je tady
15.9.23Honza Tománek o své mistrovské jízdě
13.9.23Bylo NICE důstojným dějištěm MS?
10.9.23Laidlow získal titul mistra světa, Frodeno ukončil svou kariéru
8.9.23Vzrušující atmosféra, ale i pohodové souboje ozdobily možná poslední GigaCzech v Mělníce
4.9.23Cyklistiku jsem si užil a s výkonem jsem spokojený!Běh byl ovšem těžký kalibr. Říká Honza Tománek po MS v Lahti
1.9.23GigaCzech v Mělníku odpočítává The Final Countdown. Nenechte si ho ujít
30.8.23Neustále hledáme ten dokonalý předpis a chceme věřit, že existuje. Říká Robert Kleiner
27.8.23Světové tituly v půlce si odvážejí Knibb a Bogen
24.8.23Vůbec jsem neměl představu, zda to půjde zvládnout, říká Petr Vabroušek