Michael Raelert je definitivně zpět, zazářil v Miami

26.10.2014 -
Po sezóně plných útrap je Michael Raelert opět ve skvělé formě. Po vítězství na duatlonu v Rujáně se blýskl vítězstvím v Miami. Mezi ženami vévodila Kanaďanka Magali Tisseyre. Více v článku

Mladší z populární bratrské dvojice Raelertů Michael se po sezóně plné útrap vrací do staré známé formy. Někdejší dvojnásobný mistr světa v polovičním Ironmanu z let 2009 a 2010 dal o sobě opět vědět. V těchto letech byl Michael „pan neporazitelný“, neboť co start, to suverénní vítězství. V sezóně 2012 Michael po vzoru svého bratra Andrease (držitele světového maxima na ironmanských tratích z Rothu) přechází na dlouhé tratě. Premiéru na Ironmanu si odbyde v Regensburgu, kde finišuje na druhém místě ve slibném čase 8:18. Svým počinem se kvalifikuje i do Kony a bratrské duo patří mezi žhavé kandidáty na havajské pódiu. Jejich titulární sponzor K-swiss vypisuje tučnou finanční prémii za to, že pakliže obsadí s bratrem první a druhé místo v Koně, budou bohatší o milion dolarů. Starší Andreas byl druhý za Jacobsem, Michael se závodem protrápil v čase 9:22. Na dlouhé tratě se postavil Michael znovu a to ve Frankfurtu 2013 a i zde si nevedl špatně. Na vítězného Llanose sice ztratil přes 16min, ale vylepšil svůj osobní rekord na 8:16, tento výsledek mu stačil na sedmé místo v celkovém pořadí. Na Havaji ale ten rok nestartoval.

Do sezóny 2014 vstupuje Michael prakticky až koncem srpna na Challenge Walchsee. Na polovičním Ironmanu bere třetí místo v celkovém pořadí.  Ve Walchsee vítězí Ital Molinari, druhý byl Brit Nicholl. Dalším startem měl být Ironman 70.3 Rujana, kvůli nepřízni počasí se Rujana mění na duatlon. Ovšam Raelert nabývá na formě a v silné konkurenci vítězí. Zatím třetím startem byl nedělní závod v Americe Ironman 70.3 Miami a dobrou formu opět potvrzuje. Vítězí nad Australanem Cunnighamam, třetí místo si odváží nestárnoucí Viktor Zyemtsev z Ukrajiny.

Na tento závod bude jistě v dobrém vzpomínat i Filip Ospalý, který zde v roce 2013 startoval a bral stříbro. Bylo to přesně týden před jeho zdařilým vystoupením na Ironman Florida.

Ironman Florida startuje příští týden a můžeme se těšit na početné české pole.

(ilus. cube.eu) 

Hodnocení:
Přečteno 1019x
RUBRIKY ČLÁNKŮ
AKTUÁLNÍ ČLÁNKY
29.5.22Triatlonista Grebík vstoupil do olympijské kvalifikace senzačním 7. místem na Světovém poháru! Volár obsadil na ME v super sprintu 15. místo
29.5.22Tituly zůstaly doma. Mistry ČR ve sprint triatlonu se na Brněnské přehradě stali Kočař a Hrušková
16.5.222 dny, 4 vítězství: triatlonista Grebík ovládl český šampionát v supersprintu
11.4.22Zasněžený Aquatlon Příbram ovládli Zikmund a Mičková
7.3.22Český pohár v aquatlonu odstartoval ve Zlíně triumfem Václavíka a Horňové
16.2.22Mistrovství Evropy v terénním triatlonu budou letos hostit Prachatice
8.11.21Královnou českého triatlonu byla v anketě zvolena olympionička Petra Kuříková
1.11.21Grabmullerová má bronz z MS v terénním triatlonu! Kočař byl čtvrtý
24.10.21Je dobojováno. Aquatlonový pohár ovládli Tomáš Zikmund a Petra Dvořáková
21.10.21Děčínský Železný muž – 14.5.2022 a neb Memoriál Toma Jiráně