Hvězda jménem Vodičková stále září

22.10.2014 -
Radka Vodičková po světě sbírá úspěchy napříč kontinenty. Její výkonnost roste a její popularita závod od závodu stoupá. O víkendu se blýskla v Austrálii na Ironman 70.3 Port Macquaria. Její přítel Brad Kahlefeldt doběhl stříbrný. Více v článku

Ironman 70.3 Port Macquaria není pro Evropany ničím výjimečný závod. O víkendu se Česká republika pevně zapsala do historie tohoto závodu v podobě olympioničky Radky Vodičkové.  Radka rozdrtila celé startovní pole a připsala si tak další cenný výsledek do svého portfolia. Druhé a třetí místo v ženském závodě patřilo domácím závodnicím Madelaine Oldfield a Lise Marongon. Vodičková má tradičně natáhnutou závodní sezónu, která vyvrcholí 6. prosince na Challenge Bahrain. V zemi šejků bude pro letošní rok profesionálům přáno v podobě vysokých finančních odměn.  Závod přiláká světovou špičku, včetně novopečeného mistra světa z Havaje Sebastiana Kienleho. V ženském závodním poli nebude chybět trojnásobná šampionka Mirinda Carfrae a další zvučná jména.

Startovní listinu můžete najít ZDE

Závod v Port Macquaria v mužích opanovali kompletně domácí závodníci. Z vítězství se radoval Josh Amberger. Stříbrný byl přítel Radky Brad Kahlfeldt. Trojici nejlepších doplnil Alex Reithmeier.

Evropské sezóna dala triatlonu pro letošní rok „vale“, ale světový triatlon i po nedávné Havaji pokračuje v plném proudu. Z velkých akcí se ještě můžeme těšit na Ironman Florida, kde Filip Ospalý si loni zajel český rekord. Letos se na Floridu vydala početná česká skupina. Po Floridě bude následovat tradiční Ironman Arizona. V jižní Americe premiérový ročník Ironman Forteleza s Petrem Vabrouškem na startu. Ironmanský kalendář bude vrcholit podnikem Ironman Cozumel a Ironman Western Australia.

Seriál Challenge nabídne „lahůdku“ v podobě Challenge Laguna Phuket, následovat bude první ročník Challenge Florianopolis a vrcholem bude půlka v Bahrainu, která nabídne strhující podívanou světové špičky. 

(ilus. foto. Radka Vodičková - zimbio.com)

Hodnocení:
Přečteno 1662x
RUBRIKY ČLÁNKŮ
AKTUÁLNÍ ČLÁNKY
21.9.23Dovolená i závod v Chorvatsku? Jubilejní desátý ročník triatlonu Zadarhalf je tady
15.9.23Honza Tománek o své mistrovské jízdě
13.9.23Bylo NICE důstojným dějištěm MS?
10.9.23Laidlow získal titul mistra světa, Frodeno ukončil svou kariéru
8.9.23Vzrušující atmosféra, ale i pohodové souboje ozdobily možná poslední GigaCzech v Mělníce
4.9.23Cyklistiku jsem si užil a s výkonem jsem spokojený!Běh byl ovšem těžký kalibr. Říká Honza Tománek po MS v Lahti
1.9.23GigaCzech v Mělníku odpočítává The Final Countdown. Nenechte si ho ujít
30.8.23Neustále hledáme ten dokonalý předpis a chceme věřit, že existuje. Říká Robert Kleiner
27.8.23Světové tituly v půlce si odvážejí Knibb a Bogen
24.8.23Vůbec jsem neměl představu, zda to půjde zvládnout, říká Petr Vabroušek