Mont Tremblant o víkendu hostí světový šampionát

5.09.2014 -
Z Las Vegas se dějiště přesunulo do kanadského Mont Tremblant. Startovní listina je předzvěstí totální triatlonové bitvy! Česká republika má želízka v ohni v podobě olympioniků Filipa Ospalého a Radky Vodičkové. Favorité jsou úřadující dvojnásobní šampióni Kienle a Hauschildt. Více informací v článku.
Z města kasin a pouštní krajiny se šampionát přesunuje do kanadské tajgy. Jaká bude očekávaná změna? Kdo se stane světovým šampiónem? Jak si povede početná česká výprava? Tyto otázky zodpoví nadcházející víkend.

Pole favoritů

Největším papírovým favoritem je dvojnásobný úřadující světový šampión Němec Sebastian Kienle, který pod vedením Luboše Bílka stanul v letech 2012 a 2013 na stupně nejvyšší. Letos opět pokořil hranici osmi hodin a stanovil nové traťové maximum na domácí půdě ve Frankfurtu. Na půlkách ale letos tak suverénně nedominoval. Šampionát je skvělým testem formy před Havají a svoji aktuální formu mají v plánu otestovat i úspěšní ironmani jako je Schildknecht, Frommhold, Stein či Aernouts. Druhou skupinou jsou bývalí olympionici, kteří přesedlali na dlouhé tratě, ale stále disponují dobrým plaváním a výborným během: Raňa, Don, Gamles, Clark, Wild, Kahlefelldt či Ospalý. Třetí skupinu tvoří duo nepřemožitelných: Jan Frodeno, který na půlce nenašel přemožitele od Wiesbadenu 2013 – či ITU šampión Javier Goméz, který minulý týden v Edmontonu předvedl famózní formu. Nutno počítat i s Terenzem Bozzonem, který se loni  v Las Vegas blýskl druhým místem. Jistě bude i zajímavé, co předvede objev letošního roku mladý Němec Andreas Dreitz. Ve startovní listině figuruje 51 jmen a všechna patří mezi špičku.

(ilus foto Sebastian Kienle triathlete-europe.competitor,com)
startovní listina MPRO zde

Pole favoritek

Ve startovním poli žen nechybí dvojnásobná světová šampiónka z půlky Melissa Hauschildt. Rychlonohá Australanka předvádí stabilní výkony a již dvakrát ukázala, že na vrcholnou akci se umí připravit. Další adeptkou na světový titul je i její krajanka Annabel Luxford, rovněž specialistka na střední triatlon. Silnou skupinu tvoří bývalé olympioničky: Helle Frederiksen, která ovládla dobře dotovaný Hy – Vee triathlon minulý týden či Radka Vodičková, která letos sbírá jedno vítězství  za druhým. Na Hy-Vee triatlonu obsadila 7. místo.  Dobrou formu má i Britka Swallow, či zkušená Mary Beth Ellis. Naopak favorizovat nejde Dánku Pedersen, která stále hledá formu minulých let. Jak dříve zářila Pedersen, tak  letos stejně září Švýcarka Daniela Ryf!

České pole

M30 – David Sajner

M40 – Roman Malivánek, Pavel Paták, Tomáš Přitasil

Handcycle: Zbyněk Švehla 

(ilus. foto Radka Vodičkova a Melissa Hauschildt - phuketgazetet.net)
startovní listina FRO zde
Hodnocení:
Přečteno 2524x
RUBRIKY ČLÁNKŮ
AKTUÁLNÍ ČLÁNKY
5.6.23Tragický IRONMAN Hamburg
2.6.23Je to "triatlonový jackpot", okomentovala Jana Richtrová své zařazení do Zwift Academy Tri
1.6.23Triatlonisté budou bojovat o evropské tituly u královského paláce v Madridu. Startuje také domácí sezona
30.5.23Naslouchejte „starým“ zkušeným kapacitám, říká Tomáš Racek
25.5.23Mojí strategií bylo hlavně dokončit, říká Tomáš Řenč
24.5.23V dlouhém triatlonu vidím svůj největší výkonnostní potenciál, říká Pavel Wohl
22.5.23V dnešní době děti nemají základní dovednosti, říká Jan Strangmuller
19.5.23Trvalo několik hodin, než jsem to vlastně celé zpracovala, říká Bára Besperát po IM 70.3 Mallorca
15.5.23Petr Vabroušek hodnotí 1. místo na HimalayanXtri
12.5.23Chybělo málo a mohl jsem slavit podstatně víc, říká Kočař po MS Ibiza